Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?
motozurnals.lv / Forumi / Remonts / ātruma ierobežotājs

ātruma ierobežotājs

Vai iespējams kaut kur noņemt motociklam ātruma ierobežotāju?

Autors Ieraksts
alfazz
21.12.2007
Vai iespējams kaut kur noņemt motociklam ātruma ierobežotāju? Kur un cik par to naudiņas prasa? Konkrētāk interesē par Honda CBR 125. Cik saprotu tad viņš ir ierobežots pie 80 km/h. Vai ir vērts vispār ķēpāties ar to vai labāk meklēt kādu citu moci bez ierobežotāja, tad kādu pa līdzīgām naudām?
anonīms
21.12.2007
Man domaat, labaak atrast njipraaku moci. :)
alfazz
22.12.2007
#N#iprāks arī ņiprāk maksā un vel stingrākus papīrīšus vajag lai brauktu ar tādu. Es jau labprāt kaut ko citu skatītu, bet pārāk vecu negribas un naudiņas parāk daudz ar negribās uz to izterēt.
anonīms
22.12.2007
bez ierobezjotaaja vai tad buus krietni vairaak? vai tad braucot ar pilnu ruchku ir taada sajuuta, ka vinjam veel ir kur atvilkt?
alfazz
22.12.2007
Cik palasījos, tad bez ierobežotāja iet stipri ātrāk. Saprotu ka kaifs ar 125 ccm nav nekāds, bet priekš pirmā moča un B kategorijas es domaju ka pietiks uz pāris mēnešiem. Vairāk interesē priekš pilsētas, bet ja vajag lai var izbraukt arī uz šosejas.
varjag
23.12.2007
arii gados pavecs mocis var but labaa stavoklii, par 1500 eur var atrast labu moci kas buus daudz jaudigaks par 125
alfazz
23.12.2007
ok, bet ar kādu kubatūru? Ar B kategoriju atļauj līdz 125. Varbūt var kāds kaut ko konkrētu ieteikt uz ko skatīties, jo īsta saprašana nav, bet palasot internetā īsti neko saprast nevar.
ila
ila
24.12.2007
nokārto A kategoriju. pie reizes pie instruktora pamēģināsi dažādus močus un tad jau sapratīsi kas un kā.
anonīms
27.12.2007
Nesmīdini tautu - nokārto A kategoriju. Mēnesi tev tas prasīs, sāksi agrāk pavasarī, līdz sezonai jau papīri būs rokā.
Mana programma būtu - patstāvīgi paņemt placi (es ņēmu to, kas Mūkusalas ielai galā pirms Bauskas) uz stundu, izmēģini figūras, pirmajā reizē neķer kreņķi, ja nekas nesanāks. Ja spēsi jau pirmajā reizē čūsku izbraukt, rēķini, ka esi dzimis jau ar stūri rokā, 8 būs normāli. Pēc kādām 3 dienām (lai iesēžas pirmais mēģinājums) mēģini atkal.
Ja čūska nepadodas, sameklē nomaļu vietu, sastutē stabiņus pa lielākiem attālumiem un pēc tam lēnām samazini (es sāku ar 3 metriem un palēnām samazināju līdz 2.3). Čūskas braukšanā galvenais ir uztvert pareizo ātrumu (iesākumā visi cenšas braukt pārāk lēni, tādēļ gāžas, vai arī pārāk kusli griež stūri, tādēļ nepaspēj nostāties pirms nākamā stabiņa).
Lielākā daļa, kam jau ir B kategorija, satraucas tieši par figūrām, taču tas patiesībā nav tas smagākais - grūtākais ir tikai pēc tam, kad tevi stundu dzenās pa ielām, sevišķi tādēļ, ka ikdienas braukšana stipri atšķiras no "pareizās". Es, piemēram, jau pirmajā krustā nogrābu 4 punktus, jo pilnībā neapstājos pirms STOP zīmes (kājas jāpieliek pie zemes).

Nu, mana programma būtu:
1. Patstāvīgi uztrennēt figūras.
2. Motoskolā vairāk spiest uz braukšanu pa ielām, vēlams paklausīties, uz ko var iekrist.

Pirms ekša vēlams atrast brītiņu, lai izmēģinātu figūras CSDD laukumā (principā nedrīkst, taču, ja tev tajā dienā eksis un neviens nekārto, vari pa kādai starpai paprovēt). Tur stulbākais ir 8 - viņš tādā nelielā slīpumā, un garāža, jo man pēc stoplīnijas mocis bija kārtīgi jāsagāž, lai iestūrētu iekšā.
alfazz
27.12.2007
Vai tad lai iegūtu A kategoriju nav papildus prasības, kā 21 gads vai 2 gadi B kategorija?
1-10 : 11-20 : 21-29 »

Piedalīties diskusijā_JaunuTemu

Reģistrētiem ietotājiem
Ieiet sistēmā Lietotāja reģistrācija Aizmirsi atslēgvārdu?
Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss