Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Durka racing trešais posms noslēdzies

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: Jānis Kamars
Datums: 06.08.2006.
Rubrika: Sports

Aizvadītas 2006. gada pēc kārtas trešās Durka racing sacensības. Sacensības noritēja draudzīgā gaisotnē pie labiem laika apstākļiem. Kopā sacensībās piedalījās 25 braucēji, pāris no tiem pieredzēja arī kritienus, bet lai labāk izprastu šo sacensību garu, starp visiem braucējiem ierindojās arī Motožurnāla pārstāvis.


uz galeriju

Turpmāk rakstā rakstīšu pirmajā personā, jo sacensībās es, Uldis Ķirsis (starta Nr. 77), piedalījos personīgi. Par šiem notikumiem un sacensību rezultātiem esmu gatavs ar jums padalīties sīkāk.

Lai arī sākotnējais mērķis bija aizbraukt uz trasi, pazvilnēt saulītē un uzbildēt kādu atraktīvu bildi, šis mērķis bija viegli ietekmējams, ko arī Aivars (starta Nr. 22) sekmīgi izdarīja. Nekas cits neatlika kā piereģistrēties, patrenēties, uzpirkt pretiniekus. Dalības maksa, lai piedalītos šajās sacensībās, ir desmit lati.

Kamēr lielākā daļa sacensību dalībnieku riņķoja pa trasi, braucējs vārdā Ramirez veiksmīgi veica pirmo kritienu. Veiksmīgi tādā ziņā, ka tas bija gan acij tīkams, gan bez traumām. Spēcīgi sasitumi un mocim nolauzts kāpslis automātiski samazināja dalībnieku skaitu. Kad sapratām, ka jaunietis būs dzīvotājs, treniņu turpinājām, bet man personīgi vairs negāja kā pirms tam. Galvā bija iesēdies kaut kāds slēdzis, kas neļāva pat normāli sasvērt spēkratu. Noriņķoju vēl kādus trīs apļus un jau mazliet psiholoģiskā barjera bija pārvarēta, tāpēc stājos malā un gaidīju kvalifikāciju.

Kvalifikācijas laikā notiek otrs kritiens, šoreiz to veiksmīgi veic Garais Gača. Arī iepriekšējās sacīkstēs viņš krita tieši tajā pašā līkumā, tikai toreiz tika braukts pretējā virzienā. Laikam liktenīgs līkums. Neskatoties uz to, ka kritiens notiek gandrīz pirms manis, šoreiz nekāda trauma manā galvā vairs neattīstās, un es turpinu riņķot pa trasi.

Pirmo reiz uzzināju savu laiku, cik ilgā laikā sanāk izbraukt trasi: 42.4 sekundes. Labākais laiks bija 33 sekundes, bet pārējiem šie rezultāti iekļāvās tieši šajā intervālā. Sāku meklēt problēmu, kāpēc tā – mocim nav jaudas, sliktas riepas utt.. Citur gan problēmas neredzu, jo braucējs es esmu baigi labais.

Pirmajā braucienā starts nebija zemē metams. No pēdējās vietas izvirzījos priekšpēdējā. Diemžēl nesagatavošanās sacensībām liek par sevi manīt – beidzās benzīns. Kamēr pārslēdzos uz rezervi, esmu atkal pēdējais. Tomēr neesmu nekāds mīkstmiesis, pamatīgi pacīnījos ar braucējiem, kas mani apdzina pa apli...

No pirmā brauciena uz finālu izvirzās Kaspars Sīlis, Guntars Borovskis, Osvalds Azarenko, Pauls Ozols, Artis Ozols, Jānis Lācis.

Otrs brauciens netika piefiksēts, jo pa to laiku es traucos uz tuvāko benzīntanku, un priekšā bija vēl cerību brauciens. No otrā brauciena uz finālu tiek: Juris Kirstens, Gatis Caune, Ģirts Bērziņš, Artūrs Irbe, Aivars Vilnītis.

Cerību brauciens tiek sākts ar lielu triecienu – no pēdējās rindas es izšaujos priekšā daļai braucēju un brīdi pat noturos ceturtajā vietā. Tomēr, kad startā iegūtais strauji tiek kompensēts aizmugurē braucošiem, konstatēju lielāko kļūmi savā sportista karjerā – neesmu aiztaisījis aizsargķiveres stiklu. Vājā aierodinamika atspiež mani priekšpēdējā vietā. Šajā pozīcijā arī lepni finišēju.

No cerību brauciena uz finālu tiek Atis Dubavs un Daivis Škapars.

Fināls. Brauciens sākas ar kritienu. Šķiet, tas ir Kaspars Sīlis, tomēr viņš pieceļas un turpina braucienu. Interesanta cīņa notiek starp braucējiem vidusdaļā. Sacensības ir ļoti skatāmas, un 20 apļi paiet vienā acu mirklī.

Uz goda pjedestāla kāpj Gatis Caune, Pauls Ozols un Ali Jansons. Līst šampanieša lietus. Visi ir laimīgi, izņemot mani – nav laika – jāstrādā un jābildē uzvarētāji.

****
3.2

Komentāri

Archa @ 14:36 29.08.2006.
respect :)

SM @ 08:59 25.08.2006.
:)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss