Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Puķu audzētāji nāk klajā ar biodīzeļdegvielas motociklu T-800CDI

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: www.dieselmotorfiets.nl
Datums: 19.12.2006.
Rubrika: Moči

Nesen rakstījām par diviem dīzeļmotocikliem, kas pieejami tikai militāristiem (M1030M1 ) un sportistiem (Thunder Star 1200 TDI Sportbike ). Tomēr arī vienkāršie patērētāji netika aizmirsti, un ikvienam tagad ir iespēja iegādāties savu biodīzeļmoci – Track T-800CDI.

Track T-800CDI

Jaunie dīzeļmoči pārdošanā parādījās jau 2006. gada novembrī. Pagaidām saražots pārāk maz moču, lai varētu apmierināt ar katru dienu pieaugošo pieprasījumu, jo pirmajā piegājienā paredzēts izlaist tikai 500 šādus transportlīdzekļus. Šie motocikli sākumā būs pieejami tikai Eiropas Savienības dalībvalstīm, jo tos ražos Holandē. Cena – 17500 eiro.

Track T-800CDI ir pieejams arī ar pilnpiedziņas sistēmu. Priekšējā rata kustība tiek nodrošināta ar hidraulisko mehānismu. Ar šādiem mehānismiem būs aprīkoti arī KTM motocikli, kuri piedalīsies 2007. gada Dakāras rallijā.

Motociklu T-800CDI uz priekšu dzīs Daimler Chrysler 800cm3 trīscilindru motors, un tā jauda spēs sasniegt 54 Zs. Toties griezes moments tam būs 150Nm, kas ir tāds pats kā vienam no pasaulē ātrākajiem motocikliem Suzuki Hayabusa.

Interesanti arī tas, ka jauno spēkratu bākā var liet ne tikai dīzeļdegvielu, bet arī 100% dabīgu augu eļļu. Tas nozīmē, ka vairs nenāksies satraukties par tuvāko benzīntanku kādā no attālākiem lauku rajoniem! Pietiks, ja būsi informēts par autoveikala darba grafiku un pietauvosies pie tuvākā piena steķa, lai ceļojošajā veikalā iegādātos saulespuķu eļļu. Ar litru augu eļļas tu spēsi nobraukt līdz pat 40 km, bet, gala mērķi sasniedzot, drēbes mazliet smaržos pēc ceptām pankūkām...

Tehniskie rādītāji

Motora tilpums 800 cm3
Maksimālā jauda 54 Zs
Motora apgriezieni 4500 apgr./min
Griezes moments 146
Cilindru skaits 3
Kompresija 1:18 Diesel V-Power / Bio-Diesel/ PPO
Gāzes padeve Elektroniski
Galvenais pārvads Kardāns
Garenbāze 1620 mm
Garums 2450 mm
Platums 900 mm
Svars 214 kg
Pilna masa 425 kg
Degvielas tilpums 15 l
Ieskrējiesn 0-100 km/h 6.5 s
Maksimālais ātrums 185Km/h
***
2.3

Komentāri

Goblins @ 10:49 19.12.2006.
Dajosh shurp, par taadu agregaatu buutu veerts maksaat shaadu naudu

« 1-10 : 11-11

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss