Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Jānim Vinteram - vēsturiska uzvara, Einārs neatpaliek!

Teksts: Mārcis Cimmermanis
Foto: www.janisvinters.lv

8. posms. 14. janvāris. Atara – Tičita. (ātrumposms 589 km)

Jānis Vinters Dakārā 2007

Pēc vienas atpūtas dienas braucēji turpināja braukt pretī mērķim- Dakārai. Ārkārtīgi garajā ātrumposmā Jānim – 21. vieta, lai gan rezultāts varēja būt arī labāks, jo posma sākumā viņam bija ļoti labi laiki, tomēr finišā atstarpe no līdera sasniedza vairāk kā stundu. Stabili brauca arī Einārs, posma uzvarētājam Komam zaudējot vienu stundu un 45 minūtes, tā ierindojoties 27. vietā. Otro vietu izcīnīja Desprē, savukārt trešais palika Ullevalseters. Līdzšinējais vicelīderis Esteve Pujols piedzīvoja sāpīgu neveiksmi, ar salauztu ātrumkārbu finišu sasniedzot tikai 38. pozīcijā, vairāk par divām stundām aiz Komas..

1.Koma (KTM) 7:46:13
2.Desprē (KTM) +00:10:02
3.Ullevalseters (KTM) +00:24:00
...
21.J.Vinters (KTM) +01:22:12
27.E.Vinters (KTM) +01:44:36

9. posms. 15. janvāris. Tičita – Nema. (ātrumposms 497 km)

Šajā posmā notika tas, uz ko visi Latvijas motosporta līdzjutēji cerēja jau sen – labāko laiku posmā uzrādīja mūsu Jānis Vinters, izcīnot vēsturisku un pārsteidzošu uzvaru. Tik pārsteidzošu, ka pasaules mediji pat nebija nodrošinājušies ar īpašu papildinformāciju par mūsējo. Domājams, tagad vairs nevienam nebūs jāskaidro, kas ir Jānis Vinters. Otrās vietas ieguvēju Sirilu Desprē Jānis apsteidza par septiņām minūtēm 31 sekundi, savukārt Jāņa brālis Einārs ierindojās 21. vietā, zaudējot stundu un vienu minūti. Kopvērtējumā Jānis pacēlies uz astoto., bet Einārs – jau uz 17.(!) vietu!

Jāpiebilst, ka Jāņa uzvara izraisīja interesantas sekas: KTM rūpnīcas komanda uz atlikušajiem posmiem piedāvāja viņam kļūt par Komu piesedzošo braucēju, kā arī tikt pie jauniem sporta amortizatoriem, ar kādiem aprīkoti visi rūpnīcas motocikli, kas brauc Dakārā. Saprotamu iemeslu dēļ no šiem labumiem Jānis atteicās, jo ar šādiem amortizatoriem viņš vairs netiktu uzskatīts par maratonklases braucēju (tajā viņš ir pārliecinošs līderis). Komas piesegšana, pat neraugoties uz labu kompensāciju, arī nebija nemaz tik izdevīgs piedāvājums, jo Repsol KTM komanda nespēja garantēt tehnisko palīdzību likstu gadījumā.

1.J.Vinters (KTM) 06:08:51
2.Desprē (KTM) +00:07:31
3.Koma (KTM) +00:07:53
...
21.E.Vinters (KTM) +01:01:12

10. posms. 16. janvāris. Nema-Nema (366 km ātrumposms)

Arī šajā posmā Jānis Vinters turpināja vakardien iespēto, priecēdams līdzjutējus ar labiem rezultātiem – 4.vieta, nepilnas trīs minūtes aiz uzvarētāja Rodrigeza, kuram tas bija jau otrais panākums Dakārā 2007. Einārs brauca stabili un arīdzan ātri, uzrādot 17. rezultātu un no uzvarētāja atpaliekot pusstundu. Kopvērtējums mūsu vīriem ir gana iepriecinošs, taču pakāpties augstāk nebūs viegli – jānobrauc ne tikai labi un ātri, bet jāsagaida arī konkurentu neveiksmes. Līdz 7. vietas īpašniekam Pujolam Jānim ir 40 minūtes, tādēļ atliek vienīgi novēlēt izturību sasniegt Dakāru ar lepnumu par paveikto!

1.Rodrigezs (Yamaha) 04:12:55
2.Koma (KTM) +00:00:44
3.Desprē (KTM) +00:00:51
4.J.Vinters (KTM) +00:02:53
...
17.E.Vinters (KTM) +00:29:43

Kopvērtējums pēc 10.ātrumposma:

1.Koma (KTM) 40:55:10
2.Desprē (KTM) +00:54:43
3.Kasteu (KTM) +1:15:12
4. Blaiss (KTM) +01:40:37
5. Ullevalseters (KTM) +02:12:20
6. Rodrigezs (Yamaha) +02:52:16
7. Esteve Pujols (KTM) +02:52:24
8.J.Vinters (KTM) +3:32:42
17.E.Vinters (KTM) +7:34:43

0

Komentāri

eduards @ 14:31 12.03.2008.
labais mocis

cimmers @ 11:03 18.01.2007.
einaaram labaakais sasniegums!

uk @ 10:53 18.01.2007.
un einārs 15.

cimmers @ 09:53 18.01.2007.
labs,šodien 9.vieta!:)

uk @ 02:41 18.01.2007.
šodien sākas 12. posms. jātur īkšķi!

sm @ 01:07 18.01.2007.
ftp://ftp.neklatiene.lv/moto

Juta @ 00:58 18.01.2007.
Malacis, malacis, malacis- Jānis Vinters!

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss