Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pēdējos posmos Marks Koma ir līderis 2007. gada Dakāras rallijā

KTM
Datums: 19.01.2007.
Rubrika: Sports

Pēdējos Dakāras sacensību posmos Marks Koma (Marc Coma) ir priekšā visiem pārējiem braucējiem, un tuvākais sekotājs Kirils Despre (Cyril Despres) no Marka atpaliek par 52 minūtēm. Lai arī līdz Dakārai ir palicis ļoti maz, spāņu braucējs vēl nevēlas teikt, ka ir uzvarējis šajās sacensībās, kamēr nebūs uzkāpis uz goda pjedestāla. Līdz Dakāras beigām ir atlikuši tikai trīs ātrumposmi.

Mark Coma

KTM: Vai tu vēl joprojām nejūties noguris?

Koma: Es esmu noguris, bet cenšos to neizrādīt. Tomēr jūtos labi, jo esmu ļoti daudz gatavojies šim rallijam. Bez tam, esmu vislabākajā komandā, un visi zina šīs komandas mērķi. Kad nepieciešams, paspēju gan atpūsties, gan izgulēties.

KTM: Vai tev netrūkst Džovanni Sala (Giovanni Sala) un Jordi Viladoms kā atbalsta braucēju?

Koma: Zaudēt Džio un Jordi ir ļoti skumji. Viņi man bija ļoti svarīgi.. Kopā ar savu komandas menedžeri Jordi Arkaronu (Jordi Arcarons) mēģinām atrast labāko risinājumu, lai iztiktu bez aizsedzošajiem braucējiem. No otras puses skatoties – beigās tik un tā viss atkarīgs no paša.

KTM: Tu esi ļoti tuvu savai otrajai uzvarai Dakārā. Vai tu par to domā?

Koma: Nē! Es domāšu tikai par sevi kā uzvarētāju, ja es uzkāpšu uz goda pjedestāla Dakārā. Ne stundu ātrāk! Protams, es esmu priecīgs par savu pārsvaru pārējo braucēju vidū. Viss notiek pēc plāna. Tomēr esmu redzējis pārāk daudz, tāpēc garantēt uzvaru vēl nav iespējams, jo šajās dienās viss vēl var mainīties. Jāpiekrīt, ka 52 minūtes ir liela priekšrocība, tomēr vēl ir iespēja mani noķert. Viss vēl var mainīties, un es varu pat zaudēt.

KTM: Ko tu domā par šo Dakāras ralliju? Izskatās, ka šīs sacensības nav tās grūtākās salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu rallijiem.

Koma: Dakāras rallijs vienmēr ir bijis grūts. Pirmie ātrumposmi bija daudz grūtāki, kā līdz šim, bet Mauritānija nekad nav bijusi viegla. Organizatori ir izņēmuši vienu ļoti grūtu posmu, kurā parasti izstājas ļoti daudz dalībnieku. Pateicoties drošības pasākumiem, daudzi braucēji var šīs sacensības nobraukt līdz galam. Man svarīgi ir šīs sacensības nobraukt līdz galam, koncentrējoties un nepieļaujot kļūdas. Tā gan ir jārīkojas ikvienās sacensībās.

KTM: Kā ar atlikušajām dienām?

Koma: Kā jau teicu, nekas vēl nav beidzies. Daudz vairs nav atlicis, bet pēdējās trīs dienas vienmēr ir bijušas sarežģītas. Koncentrēšanās un motivācija man nesagādā nekādas grūtības, tomēr apstākļi būs pavisam citādāki, nekā līdz šim piedzīvotie. Priekšā mūs sagaida koki, cilvēki, ciemati, dzīvnieki, bedres, akmeņi un ūdens. Govs, kas šķērso ceļu, var sabojāt visu, bet tu tur vairs neko nespēj līdzēt. Tāpēc pieļauju, ka 52 minūšu pārsvars pār Kirilu Despre nav pietiekoši droša atstarpe.

0

Komentāri

uk @ 14:32 19.01.2007.
nu ja katru dienu pa 2 daliibniekiem (liideriem) izstaatos, tad janka jau var cereet uz pirmo triinieku :)

Goblins @ 13:36 19.01.2007.
Tagad arii Pujols jau izstaajies

cimmers @ 13:16 19.01.2007.
Esteve Pujols ar..Jaanis jau 6.kopveerteejumaa..!

uk @ 12:49 19.01.2007.
Nu ko, Marks pēc kritiena ir izstājies...

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss