Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: Pederk
Datums: 21.01.2007.
Rubrika: Drošība

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns! Teju teju sabremzējoties, tu glāb sunim suņa dzīvību, bet par pateicību tam labākajā gadījumā tiec pavadīts ar niknu riešanu.

Suns iekož ciskā

Tomēr viss var beigties arī ļaunāk: suns centīsies pārkost riepu, iekost kājā vai kaklā. Jo lielāks suns, jo lielākas briesmas. Tomēr neatkarīgi no lieluma, ja suns ir iekodis, tad aprunāties ar suņa saimnieku nenāktu par skādi, jo pretējā gadījumā nevari būt drošs, ka suns nav slims ar trakumsērgu.

Pirmā reakcija no tavas puses varētu būt šāda: ???Nu, !@*#, #@%*! ^%!@!#@ tāds! Vācies, (@^#, (^@#$!#@ suns prom!"

Tomēr cilvēka labākais draugs šādu reakciju var definēt kā uzbrukumu, tāpēc var gadīties, ka dzīvnieks kļūs vēl niknāks, bet, ja incidents notiek suņa teritorijā, tad tas nāk tikai motobraucējam par ļaunu.

Otra reakcija no braucēja puses varētu būt vēlme iesist. Rokas aizņemtas, tāpēc jāmēģina spert ar kāju. Tomēr šāds gājiens varētu beigties pavisam nelāgi – ar kritienu, tāpēc labāk koncentrēties braukšanai, no acīm neizlaižot arī pretinieku, lai izdevīgākā mirklī varētu no viņa aizbēgt.

Varbūt kādam iešāvās doma nebremzēt? Visticamāk, ka uzbraucot sunim, pats nokritīsi, sadauzīsi moci un nobrāzīsi dibenu, un vēl suņa saimnieks tevi iedunkās.

Prātā vēl var iešauties kāda speciāli tādiem nolūkiem domāta piparu gāze, bet tas vairāk paredzēts gadījumos, kad esi gatavs uzbrukumam, bet ja tas notiek pēkšņi, tad izvilkt baloniņu no kabatas vai pat somas ir nereāli.

Kā stāsta dzīvnieku portāla galvenais redaktors Agris Straujups, konkrētas metodes, kā izvairīties no suņu agresijas, nav. Tā pamatā ir audzināšanas problēma. Ja pamanāt suni, kas ir agresīvi noskaņots, pirmkārt jāsamazina ātrums. Nekādā gadījumā nedrīkst izrādīt agresiju vai veikt straujas kustības. Vēlams izvairīties arī no acu kontakta, jo sunim var likties, ka vēlies dominēt pār viņu. Ja esi ekipējies ar atvērtā tipa aizsargķiveri, tad vari mēģināt tēlot, ka žāvājies, tādā veidā izrādot dzīvniekam, ka viņš tevi garlaiko.

Lai arī cik agresīvi jums uzbrūk, ļaunu prātu tomēr vajadzētu turēt uz suņa saimnieku, nevis suni, jo par ikvienu suņa rīcību ir atbildīgs tā turētājs. Ja incidenta mirklī ir redzams tuvumā arī saimnieks, tad visu nepatiku var izgāzt uz viņu, bet ja sunim nav pat uzpurņa, tad par to var ziņot pašvaldības policijai. Sods, iespējams, liks saimniekam padomāt, vai vajag laist suni ārā bez uzraudzības.

****
4

Komentāri

Adv FH @ 15:40 06.03.2007.
suņa glva jāsagaida ar celī viegli saliektas kājas papēdi, un īsi pirms kontakta jāuzdod gāze

Ača @ 15:44 04.03.2007.
braucot ar krosa mociti man ar izskreja suns,neaugstaks par celiem,nespeju sabremzet,bet kautka viegli tam parlidoju pari,suns aizskreja,es nenokristdams aizlaidu savu celu,viss oki beidzas :)) tik nez vai suns isti vesels palika,gan jau kada riba tika ietriekta vedera...

Goblins @ 16:38 24.01.2007.
Izlasat kam nav sklinkums par suni kas izraisiija 6 avaarijas stundas laikaa.
autonews

Goblins @ 00:03 24.01.2007.
1kaart man nav sunja
2kaart rakstaa un komentos bija runa par to ka tev priekshaa paari pa celju skrien suns, vai uzbruuk tev, neviss staav celja malaa un rej uz tevi
3kaart ja suns meegjina man uzbrukt es driikstu to noshaut, sist vai izriikoties jebkaadaa veidaa lai atvairiitu uzbrukumu un peec tam iesuudzeet saimnieku tiesaa(protams var ietekmeet saimnieku fiziski un nesuudzeet tiesaa :)))
4kaart iesaku vispaar nepieveerst uzmaniibu sunjiem kas celja malaa rej, tieparasti parej vai noskrien 20 m un met mieru.

Nedaudz veestures: 20tajo un 30tajos gados razhoja speciaalu mazmazkalibra (apmeeram 4mm)revolveri lai velo un moto brauceeji vareetu tikt galaa ar sunjiem, es domaaju ka vajadzeetu ko liidziigu atsaakt muusdienaas.
5kaart ja tavs suns noraujas no kjeedes un izkljuust aarpus seetas atd pie taa tu kaa saimnieks esi 100% vainiigs un man ir pilniigas tiesiibas aizstaaveet sevi vai jebkuru cilveeku jebkaadaa veidaa.

uk @ 21:23 23.01.2007.
nu pirmkaart es saku, ka sunim nevajag braukt paari deelj taa, ka visticamaak, ka tu bez kritiena nepaarbrauksi, ja nu veiniigi tas nav kaut kaads taksis, kam veeders velkas pa zemi un tu paarbauc tieshi veederam. pienjemism, ka tas ir normaals vilks un ej nu tagad paabrauc ar savu ielas moci taadam galjas kalnam.
otrkaart, ja tu apzinaati brauktu virsuu manam sunim, tad es tev mestu ar visu, kas butu man pie rokas.
varbuut padomaa no sunja saimnieka puses. suns noraavaas no kjeedes, tu ej sunim pakalj un brauc garaam mocis. suns uz vinju saak riet. mocis apstaajaas un saak taraneet suni. kaada buutu tava riiciba?

Goblins @ 20:50 23.01.2007.
Luuk sheit tev UK nav taisniiba, ja suns meegjina tev uzbrukt un tev ir iespeeja tam paarbraukt paari, tad dari to un veel peec tam vajag pateikt saaimniekam ka vinjam tas viss slikti beigsies, ja saimnieks to nesaprot noirmaali tad vajag vinjam to IESKAIDROT pielietojot dazhaada veida un meeroga vardarbiibu

uk @ 20:38 23.01.2007.
ne jau visi brauc ar endūru, ka var kādam lielākam pauguram raut mierīgi pāri.
savam sunim tu drīksti braukt pāri, bet svešiem suņiem labāk nebrauc, savādāk vēl atrausies no saimnieka. suns taču ir ģimenes loceklis.

peksis @ 19:47 23.01.2007.
Viss jau sen pārbaudīts praksē,nevienu suņu psihologu situācijā klāt neesmu redzējis.Tie suņi kas to ir pagaršjuši nākošrei pat uz to pusi neskatās.Nezināju ka mocim maksimālais ir 70 km/h.Tur jau tā lieta ka jāskatās netikai sev priekšā ,bet arī kas notiek Tev blakus.Citādi tā var būt kā minēji.Vai tad sprunguļi ir problēma?

<b>uk</b>uk @ 10:13 23.01.2007.
peksim iesaku mazliet pastudeet suņa psiholoģiju. ja suns baidaas, tad viņš aizsargājoties var arī uzbrukt. vienreiz tu viņu nobiedēsi, bet nākošreiz viņš uzbruks vēl agresīvāk. izskatās, ka tev ir bijusi darīšana tikai ar maza un vidēja izmēra suņiem.
starp citu suņi var atīstīt ātrumu līdz pat 70km/h, tā ka īpaši nevajag aizrauties ar suņa ātruma mērīšanu, skatoties uz suni un spidometrā nepamanīsi springuli ceļā un nobrāzīsi seju.

peksis @ 09:30 23.01.2007.
no diskusijām var saprasts ka neviens nav sastapies ar suni.
KO TAGAD DAR#I#T? Pār baudīts .Sabremzēties un maukt braukt sunim virsū,viņam bailes lielākas ,rau tādu vagu uhhh.Ja ir vairāki ,plēsņas';sabremzētis ,apstāties ,sagidīt kad nāk tuvāk un raut vagu,neesmu saticis nevienu suni kam uzrāvies labāks kā mocim.Daureiz pārbaudītas vērtības offroadmoto
Vēlējums ;mazāk satikto suņu. Un vēl ,interesanti palaist suni sev blakus ,lai skrien un paskatīties cik tad šis var uzraut un cik ilgi izturēs.Lai veicas.

« 21-30 : 31-40 : 41-50 : 51-60 : 61-61 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss