Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Durkas 2006. gada čempionāts noslēdzies

Uldis Ķirsis
Datums: 10.09.2006.
Rubrika: Sports

Durka ar savām amatieru sacensībām ir slavena ar to, ka tās vienmēr notiek 333 sporta kompleksā un ka tajās neiztiek bez kritieniem. Arī šī reize nebija ar izņēmumiem. Šoreiz bez amatieriem krita arī super moto profesionāļi, jo paralēli Durkas posmam notika arī super moto, kurā piedalījās arī somi, igauņi un lietuvieši.


uz galeriju

Debesis rotāja saule un pāris pūkaini mākonīši, kokos trallināja putniņi, bet ne sporta kompleksā 333. Tur dudināja pērkons no motociklu motoriem, un pa vidu visam vēl skanēja ērcīga mūzika. Sportisti traucās uz finišu, bet daži pārgalvīgi braucēji – taisni ārā no trases.

Pirmajā Durkas braucienā izcēlās Kaspars Brigzne ar motociklu Minska, kas visus priecēja ar savu izskatu, jo uz pārējo motobraucēju fona tas izskatījās ļoti lēns, kantains un ērmīgs, bet tāds nu ir mūsu kultūras mantojums. Turklāt tas ir ar divtaktu motoru!

Otrajā braucienā jau bija salasījušies ātrāki braucēji: Māris Sprancis, Ramires, Artis Ozols u.c. Interesanta cīņa izvērsās par ceturto vietu starp Kārli Purgaili un Uldi Bausku. Ātrāks tomēr izrādījās Kārlis.

Tā dēvētajā cerības braucienā viss notika tik apdomāti un lēni, tāpēc netērēšu tinti un uzreiz ķeršos pie finālbrauciena. Finālā notika spraiga cīņa. Jau pirmajā aplī krīt no pirmās starta pozīcijas braucošais Juris Kerstens. Līdz ar to turpmāko sacīksti priekšā visiem brauc Kaspars Sīlis. Kasparam šis ir pirmais Durkas posms, kurā viņš iztiek bez kritiena. Šī sagadīšanās ļauj arī finišēt pirmajam, bet punkti netiek ieskaitīti, jo, kā jau zināms, sportisti, kuriem ir licence, var piedalīties braucienos, bet punkti netiek ņemti vērā.

Pa otro vietu cīnās Ramires un Māris Sprancis. Māris ir par mata tiesu ātrāks, bet Ramires pretinieku garām sev nelaiž, - cīņa ir sīva, līdz abi konkurenti pazūd pa apli apdzenamo sportistu jūklī, un Ramires var jau braukt mierīgāk. Arī starp pārējiem braucējiem notiek neatlaidīga cīņa, kas beidzas ar to, ka pēdējos apļos no trases izslīd divi braucēji. Visi, kas nokrīt, spējīgi arī patstāvīgi piecelties kājās, bet motocikli gan būs jālāpa.

Kamēr tika apkopoti rezultāti, skatītājus priecēja Gatis Riņķis, Jānis Rozītis un lietuviešu stuntraideris Virginijus Žukauskas. Žukauskas ir Baltijas čempions suntraidingā, tāpēc ikviens mēģināja iedziļināties, ar ko šis braucējs ir labāks par mūsu pašu Inčukalna Janku, jo mums jau viņš ir tuvāks sirdij...

Durkas braucienu starpā notika arī Super Moto braucieni. Šeit galveno uzmanību izcīnīja viens no retajiem latviešu braucējiem šajā disciplīnā Andis Ābols. Pirmajā braucienā viņam trešo vietu palīdzēja izcīnīt konkurenta kritiens, bet otrajā braucienā Andis Ābols no starta izraujas priekšā. Lielāko daļu brauciena Andis pavada priekšgalā, līdz neiztur spiedienu no aizmugures, kur viņam visu laiku seko Kalle Toronens. Abu braucienu summā mūsu braucējs ieņēma otro vietu. Veicot goda apli, Andis rāda mums savas emocijas, vadot motociklu uz pakaļējā ratā, bet emocijas sit augstu vilni, un arī vadītā motocikla priekšējais rats ir tik augstu, ka braucējs to nespēj vairs novaldīt un krīt... Tomēr tas neliedz kāpt uz goda pjedestāla un smaidīt. Ar to arī sezona beidzās.

Rezultāti

Durka

 1. Ramires
 2. Māris Sprancis
 3. Ģirts Bērziņš

Super moto open klase

 1. Kalle Toronen
 2. Andis Dābols
 3. Toni Klem

Super moto hobija klase

 1. Erno Lemivaara
 2. Darius Karlinskas
 3. Roomet Kurg

Super moto līdz 85cm3

 1. Prants Pals
 2. Matīss Dābols
 3. Henry Kiisa

Kopvērtējums

Durka

 1. Garais Gača
 2. Ramires
 3. Ģirts Bērziņš

Super moto open klase

 1. Kalle Toronen
 2. Andis Dābols
 3. Martti Sulengo

Super moto hobija klase

 1. 1. Neeme Ervin
 2. 2. Kristjan Kuil
 3. 3. Vitālijs Jelistratovs

Super moto līdz 85cm3

 1. Mikk Heina
 2. Prants Pals
 3. Henry Kiisa
****
3.5

Komentāri

uk @ 09:33 11.09.2006.
kur moči, tur meitenes...

CC @ 09:24 11.09.2006.
Man jau visvairaak patika seksiigaas Red Bull meitenes :)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss