Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Braukšana ziemā

Teksts: Kaspars Kravisnkis
Datums: 29.01.2007.
Rubrika: Drošība

Daudzi braucēji savus motociklus nogādā pelnītā atpūtā garāžās tiklīdz termometra stabiņš noslīdējis zem 0 grādiem vai uzsnidzis pirmais sniegs. Tomēr daži turpina pārvietoties ar motocikliem, neraugoties uz laika apstākļiem. Kā tas iespējams?

Braukšana ziemā

Ja jūs tomēr pieņemat lēmumu turpināt braukt ar motociklu arī ziemā, ir dažas lietas, kas būtu jāzina, lai darītu to droši.

Vienmēr ir ļaudis, kuri jūtas pietiekoši stipri un izturīgi, lai ziemas braucienos vienkārši uzvilktu biezākas drēbes. Tomēr vairumam braucēju būtu vajadzīgs kas vairāk...

Tātad – sagatavo savu moci un sagatavojies pats!

Pārliecinies, vai tavs motocikls ir gatavs braukšanai ziemā, vai tas ir braukšanas kārtībā un vai tam ir viss nepieciešamais aprīkojums. Iegādājies vējstiklu. Lai gan daudzi uzskata, ka vējstikls bojā motocikla izskatu un aerodinamiskās īpašības, braukšana -15 grādos ar stipru pretvēju var likt aizdomāties par vējstikla nepieciešamību. Pārliecinies, vai akumulators ir darba kārtībā. Lieto pareizo eļļu. Konsultējies ar pārdevēju veikalā par tavam motociklam piemērotāko. Pārliecinies, vai dzesēšanas šķidrums atbilst gaidāmajai gaisa temperatūrai. Pārliecinies vai motocikls kopumā ir ideālā braukšanas kārtībā, – nekas nenokaitinās vairāk kā negaidīts remonts šosejas vidū -20 grādu temperatūrā.

Braukšana ar motociklu ziemā var būt lieliska pieredze. Braucējs ir labāk pasargāts, jo apģērbs biezāks. Tomēr arī kustības ir lēnākas un ierobežotas. Piedzīvojumu var sagādāt pat galvas pagriešana, lai novērtētu situāciju uz ceļa pirms krustojuma šķērsošanas. Der atcerēties, ka autovadītāji parasti uz ceļa necer sastapt motociklistus, tādēļ īpaša uzmanība jāpievērš tam, lai motociklists būtu pamanāms. Tie, kuri nodarbojas ar snovbordu vai slēpošanu, zina, kas jāģērbj, lai justos silti un vienlaicīgi varētu arī kustēties.

Lai pieņemtu pareizu lēmumu uz ceļa, jāzina, ka braukšana ziemā ir riskantāka nekā braukšana vasarā. Svarīgi būtu izpētīt laika apstākļus, kādi gaidāmi iecerētajā maršrutā, jāpievērš uzmanība VAS ???Latvijas valsts ceļi" izplatītajai informācijai par ceļu stāvokli un VA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra" izplatītajai laika apstākļu prognozei. Izbraucot no mājas, laika apstākļi var būt ļoti labi, taču pa ceļam var pārsteigt sniegputenis vai apledojumi.

Lai justos labi braucot pazeminātā gaisa temperatūrā, jāseko līdzi tam, lai apģērbā neparādītos spraugas, pa kurām var ieplūst aukstais gaiss. Daži motociklisti vienkārši valkā smagu, biezu apģērbu un spraugas noslēdz ar izolācijas lentu. Tomēr vēlams lietot apģērbu, kas paredzēts braukšanai aukstos laika apstākļos – tādu, kas izolē apkārtējās vides termisko iedarbību un saglabā ķermeņa siltumu. Te lieti noder elektriski apsildāms apģērbs – zeķes, jakas, cimdi.

Un pats galvenais – braukšana ziemā var būt tikpat patīkama un droša kā braukšana citos gadalaikos. Pārliecinies, vai tavs mocis un tu pats esi tam gatavs!

*****
4.6

Komentāri

Eriks @ 17:55 18.02.2007.
Šodien ari kadu likumiņu ar mociti izbraukaju... forši pa ledu braukt!!!

elviss @ 10:39 11.02.2007.
arii meegjinaaju,noraavu uz mutes un secinaaju,ka riepaam vajag shipus savaataak buc...

students @ 14:52 30.01.2007.
Ar blaķeni ziemā super! Krievu pumpene rok kā nākās, ja vēl būtu velkošā blaķene vispār būtu ceļu karalis, varētu traktorus un džipus vilkt no grāvjiem ārā!!! :)

:D @ 23:19 29.01.2007.
Izskataas dikti laimiigs :D

Brraaa! @ 12:54 29.01.2007.
Un pats galvenaakais - pieskruuveejiem motociklam blakusvaagji :P

And @ 09:07 29.01.2007.
and

And @ 08:56 29.01.2007.
Es kautkaa uz rinjkji vien griezos pa ledaino ielu pie manaam maajaam:)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss