Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pirms došanās ceļā

Teksts: Skrapcis
Foto: Uldis Ķirsis
Datums: 04.06.2006.
Rubrika: Remonts

Ja neesi ieplānojis katru sezonu mainīt braucamo, un gribi, lai tavs motocikls tev sagādātu iespējami mazāk nepatīkamu pārsteigumu, der ievērot vairākas lietas!

Remonts

Regulāri pārbaudi eļļas līmeni!

Ja eļļas līmenis ir ļoti tuvu minimālajam līmenim vai pat zem tā, tad noteikti pielej eļļu! Pielejamā eļļa nedrīkst atšķirties no tās, kas jau ir ielieta motorā.

Tas, ka motors patērē eļļu, ir normāli. Svarīgi - cik lielos apmēros. Ja, mainot eļļu, tiek ieliets līmenis, un uz nākamo eļļas maiņu (apmēram pēc 6000 km) eļļas līmenis ir nokrities līdz minimālajam, tad viss ir kārtībā. Bet, ja nepieciešams pieliet eļļu pēc mazāka nobraukuma (2000-3000 km), tad jāpārbauda, vai zem motocikla neveidojas eļļas peļķes. Ja stāvvietā zem motocikla eļļas peļķes atrast neizdodas, tātad motors ēd eļļu, un ļoti iespējams, ka tevi gaida samērā lielas remontizmaksas.

Regulāri pārbaudi bremžu šķidruma līmeni!

Pirms pārbaudes novieto motociklu uz sānu kājas un sagriez stūri tā, lai bremžu šķidruma rezervuārs, kas atrodas uz stūres (kantaina vai apaļa kastīte pie bremžu hēbeļa) atrastos pēc iespējas horizontālā stāvoklī (vāciņš paralēli zemei).

Priekšējām bremzēm šķidruma līmenis ir pārbaudāms caur īpašu lodziņu, kas atrodas uz bremžu šķidruma rezervuāra.

Ik pēc 1000 km

Ik pēc 6000 km

Ik pēc 12 000 km

Ik pēc 18 000 km

Nomaini gaisa filtru.

Ik pēc diviem gadiem

Ik pēc četriem gadiem

Pārbaudes pēc vajadzības

Protams, lai varētu braukt, pietiek pa reizei nomainīt eļļu un bremžu klučus. Taču, ja tavs mērķis nav mainīt motociklu katru sezonu, un tev ir svarīga sava drošība, tad rūpējies par to, lai tavs motocikls būtu VISLABĀKAJĀ tehniskajā kārtībā. Varētu jautāt - kamdēļ gan jāmaina bremžu trubiņas? Viena iemesla dēļ - gumija, no kuras tās ir izgatavotas, kļūst veca un sāk plaisāt. Un tad, vienā jaukā dienā, asi bremzējot, lai izvairītos no kādas sadursmes, trubiņa plīst... Gluži kā cilvēkam - dzīvo savā nodabā, grauž čipsus un hamburgerus, un tad atklājas, ka asiņu vietā plūst holesterīns, asinsvadi apkaļķojušies, kļūst trausli, plīst... Ja paša veselības uzpasēšana ir saistīta ar atteikšanos no dažādām baudām, tad pacenties, lai sava motocikla uzturēšana formā kļūtu par VIENU NO tavām baudām. Tā tiešām ir bauda - braukt ar motociklu un būt pārliecinātam, ka tas tevi nepievils!

****
3.5

Komentāri

anoniims @ 22:02 28.03.2007.
enduro 4-taktu 600cbm, jamaha XT eļļas līmenis un ieliešanas korķis ir pie bākas (netālu no stūres, vāciņš) kā tad pārbaudīt eļļas līmeni?

anoniims @ 22:02 28.03.2007.
enduro 4-taktu 600cbm, jamaha XT eļļas līmenis un ieliešanas korķis ir pie bākas (netālu no stūres, vāciņš) kā tad pārbaudīt eļļas līmeni?

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss