Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Vēsturisks notikums endurokrosā – pirmās ziemas sacensības

Teksts: Dace Tribocka, LaMSF preses sekretāre
Foto: Uldis Ķirsis
Datums: 04.02.2007.
Rubrika: Sports

3. februāris enduro vēsturē tiks ierakstīts kā vēsturisks datums - šogad pirmo gadu Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) enduro komisija organizē LaMSF kausa izcīņu ziemas endurokrosā, tas Latvijas vēsturē ir nebijis notikums un nozīmīgs jauninājums. Sestdien, 3. februārī Vecumniekos norisinājās pirmais sacensību posms.


uz galeriju

Pirms septiņiem gadiem Latvijā tika noorganizētas pirmās endurokrosa sacensības vasaras sezonā. Jau vairākus gadus par Latvijas čempionāta titulu cīnās gan enduro, gan endurokrosa sacensībās. Kā jaunu izaicinājumu un attīstības pakāpienu LaMSF enduro komisija izvirzījusi ziemas endurokrosa organizēšanu tradicionāli katru gadu. Pieņemot, ka pirmajā ziemas endurokrosa posmā piedalījās vairāk kā 65 dalībnieki, var sacīt, ka sākums ir daudzsološs un sportistiem interesējošs – norāda Artūrs Robežnieks, LaMSF enduro komisijas vadītājs.

Vēstures datējumos tiks ierakstīti arī tādi uzvārdi kā Leons Kozlovskis, Agris Neija, Edgars Neilands, Matīss Treibahs, Jurijs Žižkuns, Raitis Plūme un Andis Kaktiņš, kas izcīnījuši pirmās vietas pirmajā vēsturiskajā posmā.

LaMSF ziemas endurokrosa sacensībās braucieni norisinās piecās klasēs – open ar radzēm, open bez radzēm, 85ccm, C ar radzēm un bez radzēm, kvadri open un kvadri ATV.

Sacensību organizators Andris Eglītis priecājas, ka sacensības norisinājušās bez starpgadījumiem un pats galvenais, sportisti nav guvuši nopietnas traumas. Nenoliedzami šis posms ir kā pirmsākums jaunam izaicinājumam un tradicionālam sezonas pasākumam.

Agris Neija, kvadraciklu klases pirmās vietas ieguvējs, norāda, ka sacensības bija lieliskas, kvadricikliem trase bija ideāla. Vienīgi laika apstākļi varēja būt vairāk mīnusos. Šādas sacensības varētu organizēt katru nedēļas nogali, jo ziemā, izņemot skijoringu, nav sacensību. A. Neija norāda, ka enduro komisijai iesāktais vien jāturpina, jo paredzams, ka kvadraciklu klasē dalībnieku skaits vien pieaugs.

2007. gadā paredzēti trīs sacensību posmi – nākamais 24. februārī Talsos un 17. martā Penkulē.

2007. gada pirmā LaMSF ziemas endurokrosā kopvērtējuma pirmais trijnieks:

Open ar radzēm

 1. Edgars Neilands
 2. Jānis Rasmanis
 3. Edgars Siliņš

Open bez radzēm

 1. Leons Kozlovskis
 2. Lauris Ermanis
 3. Edgars Neilands

85cm3

 1. Matīss Treibahs
 2. Uldis Spulle

C ar radzēm

 1. Jurijs Žižkuns
 2. Uldis Skijiņš
 3. Andis Blauzde

C bez radzēm

 1. Raitis Plūme
 2. Arnis Baumanis
 3. Jānis Vanags

Kvadri Open

 1. Agris Neija
 2. Kaspars Miezītis
 3. Valdis Dainis

Kvadri ATV

 1. Andis Kaktiņš
 2. Armands Ozoliņš
 3. Krišjānis Grava
*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss