Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pavasaris tuvojas, motosportisti bauda pedējās iespējas ziemas motosportā jeb skijoringā

Teksts: Dace Tribocka, LaMSF preses sekretāre
Datums: 05.03.2007.
Rubrika: Sports

Siltā gaisa temperatūra un noskaņojums vedina uz domām par pavasara tuvošanos, tomēr daļai tehnisko sporta veidu cienītaju tas liek domāt par ziemas sezonas beigām. Vēl izbaudot ziemas esamību Latvijā, 3. martā Ilūkstē norisinājās sestais posms Latvijas čempionātā skijoringā.

Līdz ar pirmajiem sniegiem Latvijā sarosās ne tikai kalnu slēpotāji, bet arī motosportisti, kas nedaudz savdabīgākā veidā izbauda ziemas atrakcijas. Ziemas motosports jeb skijorings ir motosporta veids, kur slēpotāju atšķirībā no kalna nobraucieniem, pa noteiktu iezīmētu trasi velk motocikls. Līdz ar to būtisks elements ir labs sniega segums trasei un meistarīgs slēpotājs, lai spētu noturēties aizmugrē ar lielu ātrumu braucošajam motociklam.

Šorbīd, domājot par sezonas izskaņu, sasparojas visi skijoringa pārstāvji. Sestdien, 3. martā Ilūkstē norisinājās Latvijas čempionāta skijoringā sestais posms, piedaloties vairāk kā 100 sportistiem no dažādiem Latvijas reģioniem. Sacensību programmā kā ierasts norisinājās braucieni piecās pamatklasēs, kas atšķirīgas pēc motocilu kubatūras.

Vismazākajā klasē jeb jauniešu klasē uzvaru sestajā posmā guva Kārļa Sabuļa un Toma Liepiņa komanda. Mazajā tautas klasē kopvērtējuma pirmo vietu nosargā Artis Rasmanis un Āris Freijs. Mazajā meistaru klasē pirmā vieta Aināra Dzalba un Reiņa Avena komandai. Tautas klases ieskaitē pirmās vietas ieguvuši Zolmaņu dzimtas pārstāvji. Lielājā tautas klasē pirmā vieta Raivim Zolmanim un Gatim Zolmanim, savukārt, lielajā meistaru klasē R.aivis Zolmanis izcīna pirmo vietu ar līdzbaruceju Mikusu Neško.

Pēc sešiem Lavijas čempionāta skijoringā posmiem, kopvērtējumā jauniešu klasē pirmo vietu ieņem Kārlis Sabulis un Toms Liepiņš. Lielajā meistaru un mazajā meistaru klasē topa augšgalā Raivis Zolmanis ar Mikusu Neško. Turklāt, Raivis Zolmanis ar Gati Zolmani pirmo vietu izcīnījuši arī lielajā tautas klasē. Un mazajā tautas klasē pirmie Artis Rasmanis un Āris Freijs.

Kopvērtējuma tabulas pieejamas Latvijas Motosporta Federācijas mājas lapā

2007. gada Latvijas čempionāta skijoirngā Ilūkstes posma kopvērtējuma pirmais trijnieks

Jauniešu klase

 1. Sabulis K./Liepiņš T.;
 2. Čudarāns R./Sīlis A.;
 3. Apfelbaums N./Vočtavs O.;

Lielā tautas klase

 1. Zolmanis R./Zolmanis G.;
 2. Rupeiks M./Meijers S.;
 3. Stazdiņš A./Štrauss M.;

Lielā meistaru klase

 1. Zolmanis R./Neško M.;
 2. Dombrovskis Ģ./Zolmanis G.;
 3. Barans M./Avens R.;

Mazā meistraru klase

 1. Dzalbs A./Zolmanis G.;
 2. Zolmanis R./Neško M.;
 3. Avens T./Avens R.

Mazā tautas klase

 1. Rasmanis A./Freijs A.;
 2. Eikmanis R./Laurītis A.;
 3. Kupčs V./Vočtavs P.

Motokrosa braucieni

Jaunieši ar radzēm

 1. Štendenbergs A.;
 2. Sabulis k.;
 3. Jonass P.

Open ar radzēm

 1. Paļkovksis D.;
 2. Rasmanis A.;
 3. Vočtavs P.;

Open bez radzēm

 1. Kozlovskis L.;
 2. Dzalbs A.;
 3. Rasmanis A.;

Kvadracikli

 1. Cers M.;
 2. Lasmanis U.;
 3. Neija A.
*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss