Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Saskaņotais paziņojums. Kam zvanīt, ko darīt?

Teksts: Skrapcis
Datums: 12.03.2007.
Rubrika: Avārijas

Notikusi avārija. Cietušo nav, ja neņem vērā sadauzīto auto vai motociklu. Ko darīt? Protams, pirmā doma - jāizsauc ceļu policija. Tie jau visu zinās. Vai ir citi varianti?

Ir vērts apsvērt iespēju, vai nevar iztikt bez policijas. Policistu kungi ir ļoti aizņemti - viņi kaut kur stāv ar saviem radariem, kaut kur jau formē kādu negadījumu un vispār ir aizņemti ar satiksmes sakārtošanu un regulēšanu ielās.

Jau labu laiku Latvijā ir ieviesta tāda laba lieta, kā saskaņotais paziņojums. Par to jau daudz ir runāts un daudz rakstīts, bet mēģināšu izstāstīt, kā es to saprotu. Kādā gadījumā un kā tad īsti ir jāaizpilda šis saskaņotais paziņojums?

Lai varētu nesaukt policiju un aizpildītu saskaņoto paziņojumu, jāizpildās sekojošiem punktiem:

  1. Avārijā NAV CIETUŠO. Ja kādam ir pārsista galva vai salauzta kāja - jāsauc policija un ātrie.
  2. Saskaņotais paziņojums ir vienošanās starp DIVIEM. Ja negadījumā ir iesaistīti trīs vai vairāki transportlīdzekļi, tad jāsauc vien policija.
  3. Nodarītie zaudējumi nav pārāk lieli. Nekur nav minēta konkrēta summa, kuru izmaksā, balstoties uz saskaņoto paziņojumu. Tomēr, ja skāde pārsniedz 500 latus, ieteiktu tomēr saukt policiju, dodot apdrošināšanas kompānijai mazāk iespēju atrunāties.
  4. Shēma un negadījuma apstākļi ir jānorāda maksimāli precīzi. Ņemiet vērā, ka saskaņotajā paziņojumā NETIEK NORĀDĪTS VAINĪGAIS. Tas nozīmē, ka APDROŠINĀŠANAS KOMPĀNIJA pieņems lēmumu, kurš vainīgs, kurš nē, un izmaksāt naudu vai neizmaksāt. Visu apdrošināšanas kompāniju bizness balstās uz naudas neizmaksāšanu, to tad arī atcerieties!
  5. Visiem visi dokumenti ir pilnīgā kārtībā - tiesības, tehniskā pase, OCTA, tehniskā apskate. Ja nē - vai nu mūciet, vai sauciet policiju,- atkarīgs no tā, kurai no pusēm nav vajadzīgo dokumentu.

Saskaņoto paziņojumu sastāda divos eksemplāros - oriģināls un paškopējošā kopija. Vienu stabiņu aizpilda viens vadītājs, otru stabiņu aizpilda otrs vadītājs. Vidējā stabiņā jāatzīmē ar konkrēto CSN saistītie ķeksīši un jāuzzīmē negadījuma shēma. Shēmu centieties zīmēt, kā jau minēju, pēc iespējas precīzāk un norādiet arī attālumus metros. IDEĀLI, ja būtu pie rokas fotoaparāts, kaut vai mobilajā telefonā, ar kuru varētu piefiksēt CSN apstākļus. Tiesā tas nederēs, bat apdrošinātājam būs grūtāk atteikt izmaksāt naudu. Abi parakstās katrs savā vietā un tas, kurš jūtas vainīgs, paņem kopiju, bet tas, kurš nevainīgs - oriģinālu.

Nu, lai visiem viss būtu skaidrs, nomodelēsim situāciju.

Vadītājs A brauc ar auto, vadītājs B brauc ar moto. Auto atpakaļgaitā stumjas ārā no autostāvvietas un nepamana garām braucošo motociklu. Motocikls nebrauc ātri, taurē, bremzē, nokrīt gar zemi un atsitas pret auto, viegli iemīcot auto durvis un nolaužot mocim pasažiera kāpsli, hēbelim galu, salokot nedaudz stūri un nostrīķējot krāsu. Pašam nekas, mocis galīgi apskādēts. Auto vadītājs moci neredzēja un nogrieza ceļu. Viņš vainīgs, jo, izbraucot no stāvvietas, ir jālaiž visi, un nepietiekamas redzamības gadījumā jālūdz, lai kāds redzīgāks palīdz un rāda, ka manevrs ir izpildāms.

Vadītājs A nožēlo, vadītājs B nikni lamājās. Abi vadītāji apskata savus transportlīdzekļus un aplēš, cik lieli remonta izdevumi. Auto - izballēt durvis un tās pārkrāsot, mocim - pasažiera kāpslis, sajūga hēbelis, stūre (ragi), bākas un citu skrāpējumu krāsošana. Nedrīkst aizmirst, ka motociklista ķivere arī ir jāmaina pēc kritiena, un to noteikti vajadzēs vēlāk norādīt, rakstot pieteikumu apdrošinātājam.

Provizoriski lēšot, mocim nodarīti zaudējumi 400Ls apmērā- kāpslis un hēbelis - 50Ls, krāsošanas darbi - 200Ls, ķivere - 150Ls.

0

Komentāri

<b>nelien</b>nelien @ 11:08 01.03.2008.
vai tad tagad nav jaunas saskaņotā paziņojuma formas, kur jāapraksta un jāuzzīmē negadījums, bet par to, kurš vainīgs lemj gudrākas galvas?

marcis @ 14:20 29.02.2008.
Man tikko, pirms Z-svētkiem gadījās. Braucu lēnām un meklēju vietu, kur apstāties un tai pat laikā viena pīīīīī......sieviete taisa vaļā daurvis, neapskatoties vai netuvojās mašīna un nocērpj nost man labo spoguli. Es saku, rakstam saskaņoto un viņiem nekas par to nebūs (tip sods un punkti) Tā un tā, viņi (tai otrajā mašīnā) neesot vainīgi. Labi, izsaucām dūzeni. Šie saka tieši to pašu, ja rakstīsiet, nekas jums nebūs, tik vien kā sataisīsiet savas mašīnas durvis. Šie uzreiz bija gatavi rakstīt. Uzrakstījām visu pareizi, kā nākas un es tagad braucu ar jaunu spoguli:)
P.S. Vainīgajiem bija Balta, bet, tik un tā, augstās domās es par Baltu nepaliku.

<b>ila</b>ila @ 19:51 28.02.2008.
meklēt lieciniekus

wat @ 18:26 28.02.2008.
Un ko darīt, ja abi divi nikni lamājas un neviens nenožēlo notikušo? Saskaņotajā paziņojumā nevar vienoties kuru ierakstīt kā vainīgo? Ko darīt, ja uz karstām pēdām viens mēģina savu auto vai motociklu novietot tā CSN vietā, lai būtu redzams, ka viņš nav vainīgs?

<b>uk</b>uk @ 13:33 12.03.2007.
nezimirsti sava araaja pirkuma cheku saglabaat savaa daargumu laadiitee, lai peec tam apdroshinaataajiem vari uzraadiit kjiveres izmaksas un vari piedziit proporcionaali lielaaku summu.

un neiedomaajies neko pirkt aarpus latvijas, atbalsti vieteejos... :)

<b>skapis</b>skapis @ 13:31 12.03.2007.
Ja apskaadee kaadu 400latiigu Araaju, tad jau 500ls shvaki iekljauties.

Lapsa @ 08:47 12.03.2007.
Nu, par to kjiveres mainju nezinu. Diezvai kaads peec pikja sanjemshanas aatri steigs uz veikalu nomainiit kjiveri. Bet nu kaapja izpsieshanai shitais faktors vareeu buut tiiri OK.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss