Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Tipiska, tipiska avārija

Teksts, foto: Skrapcis
Datums: 14.09.2006.
Rubrika: Avārijas

Vienu jauku vasaras dienu braucu pa Čakmarijas ielu virzienā uz akmens tiltu. Pirms krustojuma ar Merķeļa ielu bija izveidojies neliels sastrēgums. Nobrīnījos, ka tā, jo parasti šajā laikā (ap astoņiem vakarā) šeit vairs sastrēgumu nav.


uz galeriju

Piepacēlos kājās un apskatījos pāri automašīnām, kas gan tur noticis. Skatam pavērās nepatīkama aina – uz sāna guļošs mocītis un tam virsū uzbraucis auto ar piekabi. Lēni šķērsojot krustojumu un cenšoties saprast, kā šeit, tik labi pārredzamā un visiem labi zināmā krustojumā, varēja notikt avārija, ievēroju, ka ap guļošo motociklu savas garās rokas stresaini lauza Furijs. Kā tad, un guļošais motocikls – viņa pirms mēneša kā iegādātais, pavisam jaunais, Ducati Monster 695.

Policiju vēl nemanīja, tātad – avārija tikko kā notikusi. Piestāju malā un nolēmu, ka nenāks par skādi uztaisīt kādu foto no notikuma vietas. Furijs bija priecīgs mani redzēt. Avārijā iekļuvušās automašīnas vadītājam bija uzradusies draudzene, kura nikni ņēmās apriet Furiju, sakot, ka nedrīksot taču braukt pie zaļās gaismas pāri krustojumam, ja no tā vēl neesot izbraukušas automašīnas. Šeit nu viņai nevar nepiekrist, nedrīkst. Bet, sīkāk apskatot notikuma vietu, man radās aizdomas, ka automašīna krustojumā iebraukusi, ja ne gluži pie sarkanās gaismas, tad noteikti gaismu pārslēgšānās brīdi (no dzeltenās uz sarkano)!

Tālāk minēšu, kādas tad notikumam sanāca versijas.

Furija notikuma versija, kā es to sapratu

Krustojumam Furijs, tāpat kā arī es, bija piebraucis pa Marijas ielu. Apstājies pie sarkanā luksofora signāla. Sagaidījis zaļo gaismu, un, redzot, ka krustojums viņam priekšā pilnīgi brīvs, uzsācis braukt. Pēkšņi, ar acs kaktiņu pamanījis, ka tam no kreisās puses tuvojas automašīna. Sācis bremzēt. No straujās bremzēšanas sametusies stūre, un mocis nokritis uz labā sāna. Šādā veidā tad arī Furijs sadūries ar nez no kurienes uzradušos auto.

Autovadītāja versija

Auto esot iebraucis krustojumā pie zaļās gaismas, un motocikists tai ieskrējis sānā. Vadītājs bija mazrunīgs un drūmi vēroja guļošo motociklu.

Nu, un mana versija

Furijs uzsāka pie zaļās gaismas, varbūt pat pie dzeltenās. Krustojums priekšā noteikti bija brīvs, jo šī krustojuma specifika – Marijas un Satekles ielas krustojas zem ļoti šaura leņķa, un redzamību traucē gājēju pūlis, kurš mīņājās un dīdās, gaidīdams, kad varēs slāt pāri Marijas ielai. Savukārt pa Sateklas ielu braucošais auto ar piekabi pamanīja, ka iedegas dzeltenā gaisma un tūdaļ būs sarkanā. Piedeva gāzi un šķērsoja luksoforu mirkli pirms sarkanās gaismas. Neaprēķināja auto uzrāvienu, jo ar piekabi (iespējams) ikdienā nebraukā. Un redzēt to, kas notiek uz Marijas ielas, auto vadītājs arī nevarēja, tā paša šaurā leņķa un slājošo gājēju dēļ. Tad nu sanāk tā, ka viens krustojumā iebrauca mirkli par ātru, otrs – mirkli par vēlu. Rezultāts – zilumi motociklistam, bojājumi motociklam, sabojāts vakars visiem negadījuma dalībniekiem un izklaide visādiem dīkdieņiem (arī man).

Policijas versija

Slēdziens elementārs – vainīgo nevar noskaidrot.

Secinājumi

Policija sev dzīvi neapgrūtina. Un pareizi jau ir – šāda tipa avārija ir viena no visbiežāk izplatītajām, un vainīgā noskaidrošana, ja nav pārliecinošu liecinieku, praktiski nav iespējama. Viena puse apgalvo, ka dega zaļais, otra puse apgalvo, ka dega zaļais, bet krustojumā tomēr sadūrās divi no dažādām pusēm braucoši transportlīdzekļi.

Autovadītāju liksim mierā. Katram, kurš brauc ar auto, pa reizei gadās ieskriet krustojumā gandrīz pie sarkanās gaismas. Tā nu tas ir. Bet, ja tu vadi motociklu, tad vajag rēķināties – pat nekur nesteidzoties, uzrāviens no krustojuma ir niknāks par jebkura ierindas auto rāvienu. Un noteikti jāņem vērā, ka būs kāds autovadītājs, kurš krustojumā iebrauks mirkli rirms sarkanās gaismas. Atceros, ka es ar savu pirmo motociklu biju nokļuvis līdzīgā situācijā... Uzsāku ar rāvienu un uzreiz dabūju bremzēt, jo šrotains Audi Coupe iebrauca krustā pie sarkanās gaismas. Strauji bremzējot un reizē arī mēģinot griezt stūri un mainīt braukšanas virzienu – novilku uz mutes. Audi aizbrauca, bet es piecēlu moci, un, lamādams gan sevi, gan autovadītājus, nostūmos no krustojuma. Tā kā – ja brauc ar moci, atceries, ka ielas ir pilnas ar akliem autovadītājiem.

****
3.6

Komentāri

Sasha @ 16:02 22.11.2006.
Mani notrieca autinjsh rudenii, aizveda uz slimniicu, kamer es arsteejos blondiiniite pie USA razhotaas markas automobiilja kursh mani notrieca smuki smaidija gaishnjikiem un viss paveersaas pret mani, kad saaku protesteet aizsuutija lietu uz ekspertiizi, tagat peec 3 meeneshiem no ekspertiizes atnaak pazinjojums ka vinji neko nevar noteikt...! Super ne..! Murgs turpinaasies vel ilgi es taa juutu

Furry @ 09:57 04.10.2006.
Vispaar jau vilkshana bija (2 meeneshi) naacaas baigos paraados iekrist lai apmaksaat visus remontus, bet taa vilkshana vairaak bija deelj eksperta, kas nekaadi nevareeja atrast laiku, lai saakuma apskatiit moci un tad dot atzinumu par taames pareiziibu, jo bija noslogots ar citu avaariju taameeshanu!! Runaajot par pashu avaariju, tad ljoti nepatika autovadiitaajaa riiciibaa, kas nepaintereseejaas vai viss ar mani ir kaartiiba un atteicaas saukt mentus! Pats atrados shoka staavokli un izsaucu pats mentus!! Labi vien ka Skraapcis gadiijaas, paliidzeeja pareizi sastaadiit visus protokolus!

AP @ 09:42 04.10.2006.
Visu cieņu Parex apdrošināšanas kompānijai. Furijam bez liekas kasīšanās un lietu vilkšanas sedza pusi nodarīto zaudējumu (kā pēc likumu grāmatām pienākas, abpusēja vaina)!

sm @ 14:42 17.09.2006.
Mos vaig tai krustaa uzlikt webkameru? Ir vel dazi krusti, kurus butu jauki uzfilmet. Tur, kur biezi avarijas notiekas. Teiksim, Purvciemaa, Dzelzavas un Starkju ielas krustojums (krustojums pirms Mebelu nama krustojuma). Tur regulari krasaini stiklinji pa brauktuvi spiguljo.

students @ 13:58 15.09.2006.
braukt ar mašīnām vajadzētu aizliegt!!! Ja visi braukātu ar močiem vai velosipēdiem,tad nekas tads nevarētu gadīties! :)
Moča gan žēl,tāds smuks izskatās...

Archie @ 09:35 15.09.2006.
gandriiz katru riitu braucu sho marshrutu un varu noveerot liidziigas situaacijas :(

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss