Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Lielāki naudas sodi par satiksmes noteikumu pārkāpumiem

Avots: CSDD
Datums: 23.03.2007.
Rubrika: Drošība

9. martā stājušies spēkā grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz vēl bargākus sodus par ???populārākajiem" un bīstamākajiem pārkāpumiem, tai skaitā, braukšanas ātruma pārkāpšanu un ķiveres nelietošanu.

Ātruma pārsniegšana

Ievērojama braukšanas ātruma pārsniegšana nereti ir viens no avāriju iemesliem, turklāt Latvijā šis satiksmes noteikumu pārkāpums ir ļoti aktuāls.

Ātrums,
km/h
Sods ārpus apdzīvotas vietas Sods apdzīvotās vietās
līdz 20 Brīdinājums vai Ls 5 Brīdinājums vai Ls 10
21-30 Brīdinājums vai Ls 20 Ls 30
31-40 Ls 40 Ls 60
41-50 Ls 60 Ls 80-100
51-60 Ls 80-100 Ls 100-150
Tiesību zaudēšana (3 mēn.)
vairāk par 60 Ls 150-300
Tiesību zaudēšana (3-6 mēn.)
Ls 250-400
Tiesību zaudēšana (3-6 mēn.)

Braukšana ar motociklu bez aizsprādzētas ķiveres

Naudas sodi tiks piemēroti motociklu vadītājiem un pasažieriem, kuri brauks bez aizsprādzētas ķiveres. Motocikla letālo un smago negadījumu analīze liecina, ka daudzi motociklisti braukuši bez vai arī ar neaizsprādzētām ķiverēm, kas sadursmes brīdī ir vienlīdz bīstami. Motociklu vadītājiem naudas sods par šo pārkāpumu dubultots no 10 Ls uz 20 Ls.

Braukšana reibumā

Braukšana reibumā ar velosipēdu, mopēdu īpaši izplatīta Latvijas lauku rajonos. Līdz šim sods par braukšanu reibumā ar šiem transportlīdzekļiem bija paredzēts, ja braucēja asinīs konstatēta 1 promile alkohola. Turpmāk sods 20 Ls apmērā tiks piemērots jau no 0,5 promilēm.

*****
4.9

Komentāri

Artis @ 00:01 21.07.2017.
Runa par motorolleriem

Artis @ 23:56 20.07.2017.
Dažus cilvēkus policija pieķēra par braukšanu bez ķiveres bez dok. bez nr. bez tiesībām bez apdrošināšanas gribētos zināt kāds varētu būt soda apmērs par šiem pārkāpumiem

Jautāju šeit jo nevaru neko atrast netā

krs @ 01:48 22.05.2012.
Ja ir M kategorija drīkst vadīt līdz 49cm3 kāds sods būs braucot ar moci 125cm3

edgars PO @ 23:52 19.03.2010.
a par braukšanu ar reģistrētu 50ccm rolleri,bet tur ir 180ccm dzinējs ar visu A un B kategoriju,ja uz aizdomu pamata veic ekspertīzi.kāds tad ir sods.ja nav avārijas situāciju,bet vnk ātrums 90-110km/h

skrapcis @ 12:07 16.04.2007.
ibio Goblin. Tad parādi man tādu punktu, kurš ir paredzēts par braukšanu bez tiesībām.

Goblins @ 22:21 15.04.2007.
Bljaa Skrapci beidz muldeet ! ibio braukshana bez A kategorijas noziimee braukshanu bez kategorijas nevis bez tiesiibaam ibio, cik var spriest bljaa par vienu un to pashu !
Braukshana bez atbilstoshas kategorijas ir 30-200 Ls

<b>skrapcis</b>skrapcis @ 17:54 15.04.2007.
Par braukšanu bez A - tas nozīmē, par braukšanu bez tiesībām. Un pofig, vai tev B ir vai nau.

Streetfighter @ 01:16 15.04.2007.
Par braukshanu bez A kategorijas,bet ir B<<Kaads sods?

<b>uk</b>uk @ 16:44 29.03.2007.
Par nepakļaušanos tādas personas prasībai apturēt transportlīdzekli, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, –

izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam desmit latu apmērā.

Par nepakļaušanos tādas personas atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu), kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, –

uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam divdesmit latu apmērā, cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu piecsimt latu apmērā un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem.

<b>uk</b>uk @ 16:04 29.03.2007.
kāpēc domā, ka viss tiek mērīts naudā?
ja būs labvēlīgi apstākļi, tad uz tevi var arī atklāt uguni :P

1-10 : 11-16 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss