Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ik svētdienu

On any Sunday (1971. g.)

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 22.04.2007.
Rubrika: Kino

Motosportā ir daudz dažādu disciplīnu, sākot no mierīgiem pārbraucieniem, beidzot ar kaskadieru cienīgiem trikiem – stuntraidingu. Dažam labam var būt priekšstats, jo laikmetīgāks sporta veids, jo trakāks, bet ar motosportu tā gluži nav. Jau pirms aptuveni 50 gadiem, kad motosports un motocikls bija tikai savā attīstības plaukumā, pastāvēja mums visiem zināmie motosporta veidi, kuru sarežģītības pakāpi palielināja paši motocikli, kas tobrīd bija gan smagāki, gan grūtāk vadāmi. Par to visu ir iespējams pārliecināties, noskatoties dokumentālo filmu "On any sunday".

On any Sunday

Filmu ir veidojuši amerikāņi, tāpēc uzsvars tiek likts uz viņiem tik populārajām treka sacensībām, kas ir otrs populārākais sporta veids aiz Nascar. Šajā sporta veidā sportisti riņķo pa apli, kur ātrums variē no 130 līdz 180km/h, bet, braucot ar tādu ātrumu, pie mazākās kļūdas braucējs, visticamāk, piedzīvos kritienu. Lai arī tieši kritieni ir tas, kas piesaista skatītāju uzmanību, filmas veidotāji uzskata, ka tie ir sīkstie motociklisti, kas pēc neveiksmes ceļas kājās un turpina braukt.

60-tajos, 70-tajos gados, kad tika uzņemta šī filma, lai kļūtu par atzītu sportistu, nepietika ar panākumiem tikai vienā motosporta disciplīnā. Tie bija jāuzrāda arī citās. Viena no tādām bija motošoseja, kur, salīdzinot ar treku, bija lielāki ātrumi un skrupulozāks braukšanas stils.

Bez minētajiem sporta veidiem vēl tiek apskatīts motokross, enduro braucieni, stuntriding, kalnā braukšana, ātruma rekordu uzstādīšana, citi sporta veidi un pašu sportistu dzīvesveids. Pateicoties vienam no filmas galvenajiem varoņiem Malkolmam Smitam (Malcolm Smith), kas nodarbojās ar off-road, pēc filmas demonstrēšanas Amerikā kļuva ļoti populārs tieši šis sporta veids.

Filma, pieblīvēta ar faktiem par motosportu, ir mudinājusi ne vienu vien amerikāni 20. gadsimta beigās un pat mūsdienās pievērsties motosportam, jo tajā ir attēlota motosporta gaisotne: ātrums, azarts, spēks un neatlaidība. Sporta veidu dažādība, veiksmīgie kadri, entuziasms un pat humors filmu ļauj noskatīties ar ne mazāku aizrautību, kā labu mākslas filmu.

***
3

Komentāri

NoFear @ 21:40 05.06.2007.
dc++ vai arii meklee torentos =)

Brraaa! @ 10:20 24.04.2007.
A ku var nokachaat?

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss