Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latvijas Motosporta federācija

Foto: LAMSF, Uldis Ķirsis
Datums: 19.09.2006.
Rubrika: Intervijas

Lai noskaidrotu, kas notiek Latvijas motosportā, nekas cits neatliek, kā doties uz Latvijas Motosporta federāciju. Uz visiem mums interesējoaiem jautājumiem atbildi rast palīdz federācijas prezidents Kaspars Cveiģelis.

Kaspars Cveiģelis

Kas ir Latvijas Motosporta federācija, kāda ir tās darbības galvenā ideja un struktūra?

K.C. Motosporta kustība Latvijā aizsākusies tālajā 1903. gadā, motosportam pastāvot kā vienai no Riteņbraucēju federācijas sekcijām. 2004. gadā tika atzīmēta grandioza Latvijas motosporta jubileja – Latvijas motosportam 100.

Oficiāli Latvijas Motosporta federācija dibināta 1924. gadā. Federācija ir Pasaules un Eiropas Motosporta federāciju pilntiesīgs biedrs. Latvijā esam vienīgā organizācija, kas valstiski pārstāv motosporta darbību un attīstību.

Federācijas augstākā lēmējinstitūcija ir kongress, ko sasauc reizi gadā. Laikā starp kongresiem augstākā lēmējinstitūcija ir prezidijs, kas pēc darbības principa pielīdzināms Ministru kabinetam. Prezidijs sastāv no visu federācijas motosporta disciplīnu komisiju vadītājiem, ģenerālsekretāres, viceprezidentes un prezidenta. Katra komisija atbild par sava sporta veida attīstību.

Federācija ir sabiedriska organizācija. Visi komisiju vadītāji, viceprezidente un prezidents strādā pamatdarbā; un darbu federācijā apvieno ar pamatdarbu un brīvo laiku.

Motosporta federācijas galvenie uzdevumi ir apvienot un nodrošināt iespēju nodarboties ar motosportu ikvienam, ievērojot vienādas līdztiesības principu – vienlīdzīgu darbību, drošu vidi un oficiāli atzītu darbību gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā, kā arī sekmēt augstu sportisko rezultātu sasniegšanu. Uzskatu, ka vissvarīgākā lieta ir drošība, jo ar motocikliem brauc vairāk vai mazāk traki cilvēki, īpaši tie, kuri nodarbojas ar motosportu. Un mūsu uzdevums ir veidot maksimāli drošus apstākļus sacensību norises vietās.

Vai Federācija veic arī kādus pasākumus, lai uzlabotu drošas braukšanas prasmi arī ikdienas satiksmē?

K.C. Varētu sacīt, ka tas ir viens no mūsu nākotnes mērķiem – sekmēt darbību, kas saistīta ar drošas braukšanas apmācību. Šobrīd otrdienās un ceturtdienās Biķernieku trasē tiek organizētas drošas braukšanas skola baikeriem. Federācijas sistēma ir veidota tā, ka sportisti, kuri piedalās oficiālās sacensībās, ir dažādu federācijā reģistrēto motoklubu biedri, un attiecīgi klubs ir atbildīgs par to, lai sportists zinātu tiesnešu signālus, lai būtu sagatavots braukšanai sacensībās, nebūtu bīstams pats sev un citiem.

Attiecībā uz drošību – ceturtdienās TV5 pl. 23.30 demonstrē raidījumu Motorēvija; tajā ir sižeti par motosportu un arī par drošu braukšanu.

Kādā veidā braucējs nonāk līdz federācijai?

K.C. Pirmais aizmetnis rodas potenciālajam motobraucējam galvā. Savā pilsētā vai pagastā viņš meklē cilvēkus, kuri saistīti ar motosportu, vai sazinās ar motosporta klubu, ja tāds ir tuvākajā apkaimē. Ja nav, tad interesents nāk uz federāciju. Mēs šo cilvēku informējam par klubiem, kas nodarbojas ar attiecīgo motosporta veidu. Tad braucējs meklē iesējamos risinājumus kopā ar klubu, kurā pastāv sava darbības un sadarbības sistēma ar sportistu.

Cik motosporta veidus pārstāv Latvijas Motosporta federācija un kurš sporta veids ir vispopulārākais?

K.C. Latvijas Motosporta federācija pārstāv septiņus motosporta veidus: enduro, motokrosu, triālu, spīdveju, skijoringu, šogad pirmo gadu arī tūrismu un, protams, motošoseju.

Sportistu skaita ziņā populārākais, neapšaubāmi, ir motokross. Lai gan pasaulē par motosporta karalieni tiek uzskatīta motošoseja, pie mums tas ir motokross, jo šajā motosporta disciplīnā ir salīdzinoši daudz spēcīgu braucēju: motokrosā blakusvāģu klasē startē Kristers Serģis, Artis Rasmanis, Kaspars Stupelis, Māris Rupeiks, Haralds Kurpnieks, brāļi Jānis un Lauris Daideri. Tas ļāvis attīstīties tieši šai motosporta disciplīnai. Ja motošosejā būtu sportisti, kuri brauc Eiropā un pasaulē, populāra būtu arī motošoseja. Nopietns šķērslis attīstībai gan motošosejā, gan spīdvejā ir motosporta veida nepieciešamā pamatbāze treniņiem, proti, laba trase, kuru diemžēl mums nav. Rīgā esošā Biķernieku trase ir viens no variantiem, bet tā neatbilst drošības prasībām. Protams, potenciāls ir – mums ir jauni un spēcīgi braucēji, bet šiem sportistiem nav kur izpausties. Viņi pierod pie vienas trases, tad aizbrauc citur, bet tur ir atšķirīgi apstākļi, līdz ar to nav sistemātiskas darbības.

motokross

Varbūt ir plānots Biķernieku trasē veikt kādus uzlabojumus vai būvēt jaunu trasi?

K.C. Jautājumi un darbība, kas saistīta ar Biķernieku trasi, apstājas pie šķēršļa: tai ir apsaimniekotāji, ar kuriem attiecīgi katra federācija sadarbojas. Mēs, protams, varam rekomendēt veikt uzlabojumus vajadzīgā sporta veida attīstībai, tomēr gala vārds mums nepieder un tur jau jautājums slēpjas citos aspektos.

Ja skatāmies no biznesa viedokļa, jāsaka, ka mēs esam samērā maza valsts un diezgan neinteresanta kā tirgus. Protams, pastāv likumsakarība: ja labi ies tirgotājiem, tad viņi atbalstīs arī sportu, bet lielākā problēma ir mazais tirgus. Cilvēkiem ir interese, bet, lai varētu kaut ko nopelnīt, auditorija ir pārāk maza.

Organizējot Eiropas vai pasaules līmeņa sacensības, viens no nosacījumiem ir, lai tajās piedalās kāds no vietējiem sportistiem, lai nāktu skatītāji un lai organizētājs varētu nopelnīt. Skaidrs – ja pie mums notiktu pasaules čempionāts un nepiedalītos neviens mūsu sportists, sacensības apmeklētu daudz mazāk skatītāju. Viss ir savstarpēji saistīts – nav braucēju tāpēc, ka nav bāzes, bet bāzes nav tāpēc, ka nav braucēju.

Tomēr jānorāda, ka procentuāli mums uz diviem miljoniem iedzīvotāju ir ļoti augsti sasniegumi Eiropā un pasaulē, kā arī mēs Latvijā jau šobrīd organizējam augstas klases sacensības un ik gadu attīstāmies arvien sekmīgāk.

Arī skatītāju skaitam ir ļoti liela nozīme. Nesen biju sacensībās Holandē Asenē, un man šķiet, ka tajās bija kādi 80 tūkstoši. Tam, kuram pieder trase, tas ir viņa bizness. Loģiski, ka tādā gadījumā ir pavisam citas attīstības iespējas. Bet pie mums Latvijā sacensības vēro kādi 2 tūkstoši.

motošoseja

Kas sponsorē motosportu Latvijā?

K.C. Lielākoties tie ir paši braucēji. Pašreiz ir grūti runāt par sasniegumiem, jo esošais federācijas sasaukums strādā tikai pusotru gadu. Pagājušais gads vairāk vai mazāk pagāja ugunsgrēku dzēšanā, akūtu problēmu risināšanā, bet tagad mēs jau varam runāt par stratēģiskām lietām. Mūsu darbība pauž ideju, ka panākumi un veiksme ir motoklubu nopelns. Jāveicina, lai katrā pilsētā un pagastā būtu spēcīgi motoklubi, kā arī jāsekmē konkurence starp klubiem, jo tas ir pamats attīstībai.

Ir viena lieta, kas man šķiet ne gluži pareiza, proti, ka līdz šim viss galvenokārt tika orientēts uz profesionālo sportu un ļoti maz tika domāts par amatieriem. Bija pat tāda kurioza situācija, kad Limbažos notika viens no Eiropas čempionāta motokrosā posmiem, no Latvijas šajā čempionāta posmā piedalījās kādi pieci vai seši sportisti. Un kāds no Itālijas pārstāvjiem jautāja, cik tad mums ir sportistu, ja seši brauc Eiropas čempionātā? Atbildējām, ka mums ir astoņi, no kuriem seši brauc Eiropā!

Arī profesionālu sacensību organizētāju Latvijā nav daudz. Krosa sacensību organizēšana izmaksā trīs līdz piecus tūkstošus latu. Ja atnāk pusotrs tūkstotis skatītāju – bez sponsoriem neiztikt. Šie organizētāji vairāk vai mazāk ir entuziasti, un paldies viņiem, ka viņi ir.

Līdz šim valdīja uzskats, ka organizēt sacensības un pelnīt jeb iedzīvoties uz sportistu rēķina ir slikti. Taču, ja organizētājs nepelnīs, tad vispār nekas nenotiks. Tāpēc uzskatu: jo ātrāk mēs šajā jomā iedibināsim biznesa principus, jo labāk.

Latvijā federācija maksā organizētājiem par to, ka viņi organizē sacensības, bet visā pasaulē ir otrādi.

Kādas iespējas iesaistīties sportā ir jaunatnei?

K.C. Jauniešiem vajadzētu parādīt savas spējas, savus talantus, padarīt sevi par preci, ieinteresēt citus. Un tad ir iespējams iekļauties arī kādā labā klubā. Tā ir tāda klasiskā klubu sistēma – ja gribi braukt, tad jāmeklē klubs. Ja pierādi sevi kā spēcīgu braucēju, tad tev dod motociklu un maksā par sacensībās nopelnītajiem punktiem. Šī gada beigās mēs jau varēsim novērtēt, cik kurš sportists maksā. Savulaik bija tā: es braucu par savu naudu tāpēc, ka man tas patīk, un ja man ir kādi sponsori, tad tie ir čomi, paziņas, kuriem patīk, kā es braucu, un viņi mani atbalsta. Bet tagad sistēma ir citādāka. Piemēram, Ventspilī ir spēcīgs klubs Rodeo, kurš maksā sportistiem un pērk tehniku. Daugavpilī trenējas un piedalās sacensībās arī vairāki krievu sportisti, kuriem ir pastāvīgā uzturēšanās atļauja Latvijā. Viņi te dzīvo un pelna, piedaloties treka sacensībās.

Nodarboties ar motosportu ir salīdzinoši grūti – nākas saņemties, braukt uz treniņiem. Jaunieši negrib iespringt, baidās no traumām. Labāk nopirkt čības un aiziet uzspēlēt bumbu! Ir jābūt lielam gribasspēkam. Ierobežojums ir arī tas, ka jaunieši vieni paši netiek uz treniņiem; līdzi jābrauc vecākiem. Redzu, ka tēvu un dēlu attiecības ir ļoti spēcīgas. Vairumā gadījumu tēvs dēlam ir autoritāte. Pie mums motosports veidojas tādās kā dinastijās – ciltskokus var zīmēt!

Tas nozīmē, ka būtībā katram pašam jāizcīna sev vieta zem saules?

K.C. Tā tas ir visur. Agrāk mums bija bagāti tēvi, kuri gribēja, lai dēli brauc, bet šodien šis vairs nav īstais piemērs. Ja braucējs paspīd vienu reizi, otro, trešo, tad klubi novērtē; ja tas ir spēcīgs un perspektīvs braucējs, tad ņem klubā. Iesākumā braucējam tiek maksāts mazāk, toties trenēties palīdz labi speciālisti. Jo spēcīgāks top braucējs, jo viņa cena kļūst augstāka. Bet sākumā pašiem ir jāparāda savas spējas, talants un gribasspēks. Ar to talantu ir tā... nezinu, vai tā ir sakritība, ka talantīgie braucēji ir slinki, bet tie, kuri nav tik talantīgi, iegulda vairāk darba, lai varētu braukt.

Vai nākotnē paredzama jaunu sporta disciplīnu attīstība?

K.C. Kā jau minēju, mūsu tirgus nav tik liels, lai varētu rīkot liela mēroga pasākumus. Mēs esam atkarīgi arī no valsts finansējuma.

Ir ideja nākamgad noorganizēt Eiropas čempionātu enduro. Šogad septembrī mums būs pasaules čempionāts spīdvejā. Vēl varētu mēģināt triālu attīstīt, jo Latvijā ir spēcīgi sportisti. Arī spīdvejā mums ir vicečempions junioriem – Kjasts Puodžuks. Daugavpilī ir spīdveja trase, un tur par spīdveju tiek fanots tikpat kaislīgi, kā par hokeju.

Nākamajai ziemai mums ir interesanta ideja: mēģināt skijoringu sasaistīt ar snovbordu. Ceru, ka atdzims superkross un, iespējams, arī nakts kross. Protams, arī šeit atkal nepieciešamas investīcijas. Šogad tiek organizēts arī skūteru čempionāts, – šis sporta veids Latvijā uzņem apgriezienus.

Pastāv oficiālās un arī neoficiālās sacensības. Ko jūs domājat par neoficiālajām?

K.C. Mēs neesam pret neoficiālām sacensībām, bet visvairāk mūs uztrauc drošība. Bieži vien rodas domstarpības – sacensību rīkotāji nāk uz federāciju un saka: mēs gribam pieteikt oficiālas sacensības. Bet, lai to varētu darīt, ir jābūt izpildītiem nosacījumiem – ātrajai palīdzībai, kvalificētiem tiesnešiem un vēl vairāki citi nosacījumi, piemēram, nožogojums. Bet viņi saka – oi, nē, tas būs dārgi, tad mēs oficiālas sacensības neorganizēsim.

Ja uz šādām sacensībām aizbrauc mūsu sportisti un gūst traumas, rodas problēmas. Mums šie sportisti vajadzīgi trasē, nevis slimnīcā. Mēs savus sportistus brīdinām, un, ja viņi piedalās šādās sacensībās, tad paši arī riskē.

Sporta likumā ir noteikts, ka konkrētā sporta veida attīstību nosaka tikai federācija. Protams, varētu izmantot arī drakoniskas metodes – aizliegt, rakstīt pašvaldībām, ka nav saskaņojuma ar federāciju –, bet mēs neesam noskaņoti karam. Pastāv arī iespēja anulēt sportistam licenci, ja viņš piedalās neoficiālās sacensībās. Bet mēs mēģinām rast kompromisu.

Oficiālās sacensības drīkst organizēt tikai tajos sporta veidos, kuri ir iekļauti federācijas sarakstā. Ko darīt tiem, kuri vēlas organizēt, piemēram, frīstaila vai stuntraidinga sacensības?

K.C. Entuziasti, kuri vēlas organizēt šādas sacensības, laipni lūgti federācijā! Mēs veidojam motosporta pasākumu kalendāru. Frīstails ir motokrosa apakšdisciplīna. Stuntraidings, savukārt, ir motošosejas pārziņā. Vienās sacensībās apvienojot kopā vairākas disciplīnas, piemēram, rīkojot stuntraidinga sacensības motošosejas sacensību pārtraukumos, mēs varam nodrošināt lielāku auditoriju. Tāpēc gribētāji droši var nākt pie mums. Mēs esam atvērti jebkurai sadarbībai.

Motokrosa apakšdisciplīnu sarakstā varētu iekļaut arī tā saucamo Hill climbing jeb kalnā kāpšanu... Igaunijā šādas sacensības notiek ļoti aktīvi, skatītāju esot vairāk nekā pie mums motošosejā.

K.C. Igauņiem liels pluss ir blakus esošā Somija. Pie mums uz enduro atbrauc simt sportistu, bet uz turieni – divi simti kvadrociklu vien. Enduro viņi ir lielu gabalu mums priekšā, piešāvuši roku organizēšanā un izzinājuši, ko vajag somiem un zviedriem.

Pārstāvis no kāda Latgales kluba stāstīja, ka arī pie mums ziemā esot atbraukuši somi un meklējuši kalnu. Te grūti atrast tādus kalnus, kur varētu rāpties. Arī sacensību kalendārs mēdz būt ļoti noslogots. Sezonā ir tikai pieci mēneši un katrā ir četras nedēļas nogales, tātad kopā sanāk divdesmit vīkendi. Bet mums ir septiņas disciplīnas. Ja krosā ir 15-16 sacensības, neskaitot Eiropas un Pasaules čempionātu posmus, tad nav vienkārši noorganizēt vēl kādas.

Tā kā lielākā daļa sportistu ir klubos – un klubi konkurē savā starpā –, tie teorētiski var arī neļaut saviem sportistiem braukt for fun un gūt traumas. Tāpat jebkuras sacensības prasa investīcijas – jāsagatavo kalns. Pirmajā reizē varētu arī nebūt pārāk daudz skatītāju, kā arī pašu braucēju. Ja cilvēki vēlas rīkot šādas sacensības, mēs esam par. Ja kaut ko organizē ar federācijas atļauju – šiem cilvēkiem ir jāatnāk, ir jāpieņem noteikumi gan attiecībā uz drošību, gan motociklu tehniskajiem parametriem.

Kurš varētu būt dārgākais sporta veids?

K.C. Domāju, ka motošoseja, tad kross, spīdvejs, triāls un skijorings. Tas, protams, lielā mērā atkarīgs no tā, cik maksā motocikls, ar kuru brauc attiecīgajā sporta veidā. Tūrisms varētu būt lētāks tādā ziņā, ka, piedaloties sacensībās, braucējam jau mocis ir. Mēs mēģinām tūrisma maršrutus padarīt interesantākus un tūrisma braucieniem piešķirt sportiskas konkurences garšu. Tāpēc vēlreiz uzsveru, ka ir jābūt organizatoriem, kuriem sacensību organizēšana ir bizness un kuri strādā ar sponsoriem.

Neatkarīgi no tā, vai naudu ir izdevies dabūt vai nē, ar cilvēkiem ir runāts par motosportu, un līdz ar to motosporta popularitāte aug.

Kādi būtu Jūsu novēlējumi lasītājiem, lai viņus iedrošinātu nodarboties ar motosportu vai nākt un fanot?

K.C. Protams, ka fanot aicināti tiek visi. Fanu atbalsts sportistam ir labākā balva, kas vien var būt. Tas palīdz un dod spēku, tā ir alga un pateicība. Pašiem sportistiem varu teikt – trasē visi ir vienādi, tur nevar redzēt cik katrs pelna, kāds kuram ir statuss, kur katrs strādā. Bet trasē var redzēt, kurš uz ko ir spējīgs. Īstam vīrietim vismaz vienu reizi vajadzētu izbraukt ar motociklu. Starp citu – arī sievietēm, jo ne vienmēr fiziskais spēks ir tas noteicošais. Bieži vien svarīgākais ir gribasspēks.

****
3.4

Komentāri

Avant capitalss @ 04:25 19.08.2022.
Vai jums nopietni nepieciešama nauda, ​​lai nopirktu un pārdotu savu nieri vai apmaksātu citas medicīniskās procedūras? Nekavējoties sazinieties ar mums avantcapitalss@gmail.com.

Mccathy @ 17:38 07.03.2022.

RELIABLE BUSINESS/HOME/COMPANY/PROJECT/PERSONAL LOAN? AFFORDABLE LOAN IS HERE FOR YOU TODAY Email profdorothyinvestments@gmail.com

We are financial consultants providing reliable loans to individuals and funding for business, home and projects start up. Are you tired of seeking loans or are you in any financial mess. Do you have a low credit score, and you will find it difficult to get loans from banks and other financial institutions? then worry no more for we are the solution to your financial misfortune. we offer all types of loan ranging from $5,000.00 to $200,000,000.00USD with a low interest rate of 2% and loan duration of 1 to 33 years to pay back the loan secure and unsecured. Are you losing sleep at nights worrying how to get a Legit Loan Lender? Contact us via Email profdorothyinvestments@gmail.com

* Personal loans * Business loans
* Home loans * Farm Loans
* Education loans * Debt consolidation loans
* Truck Loans * Car Loans
* Hotels Loans * Refinancing Loans
* Venture capital and many more.

We are certified, reliable, financially powerful, fast and dynamic, with no credit check and offers a 100% guarantee loans and finances

Best Regards
Mrs. Dorothy Pilkenton Jean
Financial Advisor on Bank Instruments,
Private Banking and Client Services
Email Address: profdorothyinvestments@gmail.com
Operation: We provide Financial Service Such As Bank Instrument
From AA Rate Banks, Cash Loan,BG,SBLC,BOND,PPP,MTN,TRADING,FUNDING MONETIZING etc.

DR BENJAMIN @ 11:57 28.09.2021.
Vai vēlaties iegādāties nieri vai pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklē iespēju par naudu pārdot nieres
finanšu sabrukuma dēļ un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums jau šodien, un mēs jums piedāvāsim labu
naudas summa $ 400 000 dolāru jūsu Nierēm. Mani sauc ĀRSTS BENJAMINS
Esmu neirologs FORTIS HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir
specializējies nieru ķirurģijā, un mēs arī nodarbojamies ar
pērkot un transplantējot nieres ar dzīvo an
atbilstošais donors.
Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, ASV, Malaizijā, Dubaijā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nē
nevilcinieties sazināties ar mums pa e -pastu un WHATSAPP.
E -pasts: fortishospital4040@gmail.com
WhatsApp: +447928954118

Ar laba vēlējumiem

DR BENJAMIN..

DR BENJAMIN @ 11:57 28.09.2021.
Vai vēlaties iegādāties nieri vai pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklē iespēju par naudu pārdot nieres
finanšu sabrukuma dēļ un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums jau šodien, un mēs jums piedāvāsim labu
naudas summa $ 400 000 dolāru jūsu Nierēm. Mani sauc ĀRSTS BENJAMINS
Esmu neirologs FORTIS HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir
specializējies nieru ķirurģijā, un mēs arī nodarbojamies ar
pērkot un transplantējot nieres ar dzīvo an
atbilstošais donors.
Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, ASV, Malaizijā, Dubaijā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nē
nevilcinieties sazināties ar mums pa e -pastu un WHATSAPP.
E -pasts: fortishospital4040@gmail.com
WhatsApp: +447928954118

Ar laba vēlējumiem

DR BENJAMIN

DR MARTEN @ 15:16 07.06.2021.
Vai jūs vēlaties iegādāties nieru vai vēlaties pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklē iespēju pārdot savu nieru par naudu
finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums šodien, un mēs jums piedāvāsim labu
naudas summa 400 000 dolāru jūsu nierēm. Mani sauc DOCTOR MARTEN
esmu nefrologs MARTEN HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir
specializējas nieru ķirurģijā, un mēs arī ar to nodarbojamies
nieru pirkšana un transplantācija ar dzīvu
atbilstošais donors.
Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, ASV, Malaizijā, Dubaijā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nedariet to
sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: martenhospital@gmail.com
Whatsapp: +1 (919) 238–3992

Ar laba vēlējumiem

DR MARTEN

DR MARTEN @ 12:21 03.05.2021.
Vai jūs vēlaties iegādāties nieru vai vēlaties pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklē iespēju pārdot savu nieru par naudu
finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums šodien, un mēs jums piedāvāsim labu
naudas summa 400 000 dolāru jūsu nierēm. Mani sauc DOCTOR MARTEN
esmu nefrologs MARTEN HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir
specializējas nieru ķirurģijā, un mēs arī ar to nodarbojamies
nieru pirkšana un transplantācija ar dzīvu
atbilstošais donors.
Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, ASV, Malaizijā, Dubaijā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nedariet to
sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: martenhospital@gmail.com
Whatsapp: +1 (919) 238–3992

Ar laba vēlējumiem

DR MARTEN

dr alex @ 06:34 22.09.2020.
Laba diena visiem,Pārdodiet nieres un ietaupiet dzīvību un nopelniet naudu, es esmu ārsts alex pēc vārda aneugrogistssadaļā Nieru iegāde, vai vēlaties pārdot savas nieres, lai glābtu dzīvības?meklējat iespēju pārdot nieres par izdevīgu cenu, lai jūsvar samaksāt savu parādu? Šī ir iespēja jums pārdot savas nieres600 000,00 $ un vairāk. Visiem ieinteresētajiem ziedotājiem ir jāsazinās ar mūsu komanduvairāk informācijas pa e-pastu: dralexspeciallist@gmail.com Vai kopieteikums?+2349072064355 Pārliecinieties, ka nevilcinieties sazināties ar mums, kā mēs to darīsimPārliecinieties, ka mēs strādājam ar jums, kā arī mēs pārliecināsimies, ka jūsbaudīt darījumus ar mumsE-pasts: dralexspeciallist@gmail.com

DR MOHAMMED CHIRAQ @ 02:13 13.08.2020.
Vai vēlaties iegādāties nieres vai vēlaties pārdot savu nieri? Ja jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finansiāla sabrukuma dēļ un nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums jau šodien un mēs jums piedāvāsim labu naudas summu 400 000 USD dolāru par jūsu nieri. Mans vārds ir DOCTOR MOHAMMED CHIRAQ, kas esmu nefrologs FRANCISCO HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir specializējusies nieru ķirurģijā, un mēs nodarbojamies arī ar nieru iegādi un transplantāciju, ja dzīvots ir attiecīgais donors.

Mēs atrodamies Indijas, Turcijas, ASV, Malaizijas, Dubaijas pilsētā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nedariet to
sazinieties ar mums pa e-pastu un WhatsApp.
E-pasts: franciscohospital1988@gmail.com
WhatsApp numurs: +60 11-2321 7817

Ar laba vēlējumiem
CHIEF MEDICĪNAS DIREKTORS
DR MOHAMMED CHIRAQ

DR MOHAMMED @ 14:40 17.03.2020.
Vai vēlaties iegādāties nieres vai vēlaties pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklējot iespēju pārdot savu nieri par naudu
finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums jau šodien un mēs jums piedāvāsim labu
naudas summa 400 000 dolāru par jūsu nieru. Mani sauc DOCTOR MOHAMMED
esmu nefrologs FRANCISCO HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir
specializējas nieru ķirurģijā, un mēs arī nodarbojamies ar
nieru pirkšana un transplantācija ar dzīvu
atbilstošais donors.
Mēs atrodamies Indijas, Turcijas, ASV, Malaizijas, Dubaijas pilsētā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nedariet to
sazinieties ar mums pa e-pastu un WhatsApp.
E-pasts: franciscohospital1988@gmail.com
WhatsApp numurs: +601123217817

Ar laba vēlējumiem

DR MOHAMMED

Dr. louis @ 16:03 25.01.2020.
Vai vēlaties pārdot savu nieri?
Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finansiāla sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt?
Tad sazinieties ar mums jau šodien, izmantojot dr.louisclinic@gmail.com, un mēs jums piedāvāsim labu summu par jūsu nieru, jo mums klīnikā steidzami nepieciešama niere vai zvaniet pa tālruni +9187042163074.
e-pasts: dr.louisclinic@gmail.com
WhatsApp: + 1- (725) 2017759
Cena: $650,000 USD

1-10 : 11-20 : 21-26 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss