Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latvijas enduro sezona 2007 ir atklāta

Teksts: Dace Tribocka, LaMSF preses sekretāre
Datums: 28.05.2007.
Rubrika: Sports

Nedēļas nogalē, 26. – 27. maijā Madonas rajonā Liezerē norisinājās 2007. gada pirmās Latvijas enduro sacensības, Latvijas Motosporta Federācijas kausa izcīņa enduro.

enduro

Jāteic, ka šoreiz par sacensību azartu bija parūpējusies ne tikai sacensību organizatore, bet līdzdarbojās arī bebri, izveidojot upītē pamatīgas dubļu cīņas sportistiem. Patiess prieks bija par tik kuplu sacensību līdzjutēju skaitu, kas godam sveica Latvijas un Igaunijas enduro sportistus, kas pirmo reizi viesojās enduro sacensībās Liezerē.

Par godu 2007. gada sezonas atklāšanai, sestdien LaMSF enduro komisija rīkoja sezonas atklāšanas ???tusiņu". Tā bija iespēja ne tikai saukt kopīgus veiksmes tostus, pateicības, bet arī labi atpūsties pēc pirmās sacensību dienas jaunizveidotajā trasē.

Lai arī tas bija LaMSF kausa izcīņas posms, sacensībās startēja gan hobija, gan meistarklašu sportisti. Kopējais dalībnieku skaits – 66.

Sacensību organizatore Anita Daugello atzīst, ka ???prieks par kuplo dalībnieku skatu. Šis ir pirmās manis organizētās sacensības, uztraukums un darbu bija daudz, bet palīdzīgu roku sniedza arī apkārtējie iedzīvotāji – trases sagatavošanā un sniedzot atbalstu".

Pirmajās Latvijas enduro 2007. gada sacensībās, pirmo vietu E1 klasē izcīnīja Madars Pureklis, kas līdzjutējiem parādīja cienīgu enduro braukšanu.E2 klasē uzvara Aināram Liepiņam. E3 klasē pirmā vieta Jānim Vinteram, norādot, ka ???tā ir pati ātrākā klasē enduro sacensībās". Hobby klasē pirmo vietu ieņēma Lauris Kļaviņš, C klasē – Raitis Plūme. 85cmm klasē, kurā startē jaunākie enduro sportisti, pirmo vietu izcīnīja Ronalds Ramis, savukārt senioru klasē – Artūrs Robežnieks, vienā no testiem uzstādot ātrāko apļa laiku un rallija klasē – Dainis Dambergs.

Četrriteņu klasēs jeb kvadri open klasē pirmā vieta Andim Kaktiņam, kvadri ATV klasē Igaunijas pārstāvim Mart Adamson.

Klubu komandu ieskaitē, kur par kluba titulu cīnās pieci izvirzītie kandidāti, labākais punktu kopvērtējuma rezultāts bija klubam ???Moto A-Z".

Apbalvošanas pasākumā organizatore sagādāja patīkamu pārsteigumu, sportistiem dāvinot eglītes un priedītes, lai iestādītu kādā sev tīkamā vietā. Tas vien apliecina tālredzīgu domu – ja būs Latvijā kupli meži, būs vairāk iespēju organizēt arvien plašākas enduro sacensības.

2007. gada LaMSF kausa izcīņas enduro Liezerē kopvērtējuma pirmais trijnieks:

E1 klase:

 1. Madars Pureklis,
 2. Toivo Nikopensius,
 3. Edgars Siiņš

E2 klase:

 1. Liepiņš Ainars

E3 klase:

 1. Jānis Vinters,
 2. Einārs Vinters,
 3. Jānis Rasmanis.

Hobby klase:

 1. Lauris Kļaviņš,
 2. Jurijs Žižkuns,
 3. Gatis Spuris

C klase:

 1. Raitis Plūme,
 2. Artis Auseklis,
 3. Andris Ušakovs

Kvadri open klase:

 1. Andis Kaktiņš,
 2. Kaspars Andersons,
 3. Sandis Paeglis,

Kvadri ATV klase:

 1. Adamson Mart,
 2. Venker Tamur,
 3. Margus Jan.

Senioru klase:

 1. 1.Artūrs Robežnieks ,
 2. Vilnis Jenčs,
 3. Ivars Miķelsons.

85cc klase:

 1. Ronalds Ramis,
 2. Arvis Balodis.

Rallija klase:

 1. Dainis Dambergs,
 2. Juris Deičmanis,
 3. Jānis Romāns.

Klubu ieskaite:

 1. Moto AZ 1,
 2. Motosports RT,
 3. GSP TSK
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss