Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Jaunā enduro sezona ar jaunu dalībnieku rekordu

Teksts: Dace Tribocka, LaMSF preses sekretāre
Datums: 18.06.2007.
Rubrika: Sports

Nedēļas nogalē, 16. . 17. jūnijā Salacgrīvā pēc 16 gadu pārtraukuma tika organizētas enduro sacensības . Latvijas čempionāta enduro pirmais posms. Līdz ar sezonas atklāaanu, uzstādīts jauns Latvijas enduro sacensību dalībnieku rekords . 91 sportists.

"Enduro Latvijā attīstās, pakāpeniski palielinās gan enduro, gan endurokrosa interesentu skaits. Enduro ir demokrātisks sporta veids, kur katrs var pārbaudīt savas īpaaības un spējas. Komisijas uzdevums ir veidot maksimāli droaus apstākļus sacensībās. Interesi par enduro izrāda arī motokrosa braucēji. Starp dalībniekiem redzam, piemēram, krosistu Leonu Kozlovski. Ataķirība starp aiem sporta veidiem ir liela, katrā sava specifika. Priecē, ka sportistiem interese pieaug", norāda Artūrs Robežnieks, Latvijas Motosporta Federācijas enduro komisijas vadītājs.

Pirmajā Latvijas čempionāta posmā 85cm3 klasē pirmo vietu izcīnīja Arvis Balodis (Moto A-Z). E1 klasē labākais bija Igaunijas pārstāvis Toivo Nikopensius, otrā vieta kluba Motosporta RT pārstāvim Madaram Pureklim un E2 klasē pirmo vietu izcīnījis arī Motosports RT sportists - Lauris Ermanis. E3 klasē pirmo vietu izcīnījis Jānis Vinters (JV mototeam Riga). Kvadri open klasē uzvarēja Mārtiņa Kupčs (Moto AZ), kvadri ATV klasē pirmais igaunis Mart Adamson. Senioru klasē labākais rezultāts Artūram Robežniekam (Moto AZ). Hobiju klasē pirmā vieta Somijas sportistam Kimmo Pohjonenam, savukārt C klasē uzvaru izcīnīja Andris Uaakovs (Moto AZ). Rallija klasē pirmā vieta Jurim Deičmanim (Saldus 2000) un veterānu klasē Ansim Bezbailim no kluba Moto AZ.

Komandu ieskaites kopvērtējumā labākā komanda bija no kluba Moto AZ.
Otrais Latvijas čempionāta enduro posms norisināsies 7. . 8. jūlijā Jēkabpilī.

Latvijas čempionāta enduro 1. posma kopvērtējuma pirmais trijnieks:

85cm3 klase:

 1. Balodis Arvis (Moto AZ);
 2. Ramis Rolands (Moto AZ);

E1 klase:

 1. Nikopensius Toivo (Igaunija);
 2. Pureklis Madars (Motosports RT);
 3. Stefanovičs Eduards (Motosports RT);

E2 klase:

 1. Ermanis Lauris (Motosports RT);
 2. Liepiņa Ainārs (Moto AZ);
 3. Bezbailis Kaspars (Moto AZ);

E3 klase:

 1. Vinters Jānis (JV mototeam Riga);
 2. Preimanis Gatis (Moto AZ);
 3. Vinters Einārs (JV mototeam Riga);

Hobiju klase:

 1. Pohjonen Kimmo (Somija);
 2. Kļaviņa Sandris (Motosports RT);
 3. Kļaviņa Lauris (Valdlauči);

Senioru klase:

 1. Robežnieks Artūrs (Moto AZ);
 2. Sointula Pekka (Somija);
 3. Miķelsons Ivars (Saldus 2000);

C klase:

 1. Uaakovs Andris (Moto AZ);
 2. Auseklis Artis (KS motoklubs);
 3. Jaundžeikars Pēteris (Moto AZ);

Rallija klase:

 1. Deičmanis Juris (Saldus 2000);
 2. Kuzmins Dins (privāti);
 3. Lūsis Gatis (privāti);

Veterānu klase:

 1. Bezbailis Ansis (Moto AZ);
 2. Niskanen Arto (Igaunija);
 3. Ermanis Aivars (Motosports RT);

Kvadri open:

 1. Kupčs Mārtiņa (Moto AZ);
 2. Andersons Kaspars (Moto AZ);
 3. Paeglis Sandis (Moto AZ);

Kvadri ATV:

 1. Adamson Mart (Igaunija);
 2. Lasmanis Uģis (privāti);
 3. Vanker Tamur (Igaunija).

Komandu ieskaite:

 1. klubs Moto AZ;
 2. klubs Motosports RT;
 3. klubs Moto AZ (2. komanda).
*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss