Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

2007. gada enduro sezonas noslēgums ar jaunu dalībnieku rekordu

Dace Tribocka, LaMSF enduro komisijas preses sekretāre
Datums: 28.08.2007.
Rubrika: Sports

Nedēļas nogalē 25. – 26. augustā Vidrižos, Limbažu rajonā norisinājās pēdējais Latvijas un Baltijas čempionāta enduro posms, uzstādot jaunu dalībnieku rekordu – 144 sportisti. Kuplā skaitā šoreiz bija ieradušies dalībnieki no Somijas, Lietuvas un Igaunijas.

Sakarā ar tiesībām 2008. gadā Latvijai organizēt Eiropas čempionātu enduro, sacensības vērtēja Eiropas Motociklisma Federācijas (EMF) pārstāvis Džons Kolins, apzinot Latvijas enduro komisijas paveikto un situāciju pirms Eiropas čempionāta enduro Latvijā.

Šogad pirmo reizi Latvijai izcīnītas tiesības 2008. gadā organizēt Eiropas čempionātu enduro un kā norāda EMF pārstāvis – organizatoriskais līmenis un profesionalitāte rada pārliecību, ka sekmīgi pirmo reizi Latvijas vēsturē tiks noorganizētas tik plaša mēroga sacensības kā Eiropas čempionāts enduro.

Dz. Kolina kungs Latvijas enduro darbību vērtē kā ļoti sekmīgu un saredz plašas attīstības iespējas. ???Pēc šodien redzētā varu sacīt, ka enduro darbība Latvijā ir ļoti labā līmenī un jums ir ļoti lielas iespējas attīstībai. Laba sacensību organizācija un meistarīgi sagatavotā trase, kā arī trīs profesionāli veidotie testi norāda uz nopietnu pieeju darbam. Galvenās lietas, kam būtu jāpievērš uzmanība domājot par Eiropas čempionātu ir Eiropas noteikumu piemērošana un ieviešana, delegātu uzņemšana un oficiālo pasākumu vadība, kā arī tiesnešu departamenta darbības uzlabojumi un koordinācija. Ir pārliecība, ka varēsiet sekmīgi noorganizēt sacensības, jo jau tagad ir labs līmenis un ir tikai jāattīstās".

Vidrižu posmā sportistiem bija jāpārvar 75 km gara trase, ar trim dažādas grūtības pakāpes un veida ātruma posmiem (testiem). Latvijas čempionāta 85cmm klasē labāko rezultātu uzrādīja Balodis Arvis. E1 klasē Igaunijas pārstāvi Toivo Nikopensiusu pieveica Latvijas sportists Madars Pureklis, savukārt E2 klasē pirmā vieta čempionāta posmā – Laurim Ermanim. E3 klasē sīva cīņa izvērtās starp Jāni Vinteru un Leonu Kozlovski, tomēr labāku rezultātu uzstādīja Leons Kozlovskis. Senioru klasē čempionātā pirmo vietu izcīnījis Artūrs Robežnieks, savukārt kvadri open klasē Roberts Mīkstais.

Eiropas Motociklisma federācijas pārstāvis norāda, ka ???top klases braucēji jau šobrīd ir gatavi dalībai Eiropas čempionātā. Arī Anglijā, kur esmu enduro komisijas vadītājs, 20-30% ir tādi, kas piedalās Eiropas sacensībās, tomēr vislielāko procentu sastāda sportisti pēc 40 jeb veterāni un sportisti, ko jūs saucat par hobby klases pārstāvjiem. Tas ir normāli, pieredzēta situācija. Jūs šobrīd ejat pareizo attīstības posmu, domāju, ka dalībnieku skaits vēl pieaugs, jo organizatoriskais līmeni jums ir ļoti labs, ir lielākas iespējas".

Artūrs Robežnieks, Latvijas Motosporta Federācijas enduro komisijas vadītājs pozitīvi vērtē sasniegto. ???Esmu gandarīts, ka pēc trīs gadu darba pūlēm ir redzams rezultāts un jauns atskaites punkts. Priecē lielais dalībnieku skaits, kas liecina, ka enduro Latvijā attīstās. Esam pārspējuši visus līdz šim uzstādītos rekordus. Par trases profesionālo sagatavotību liecina fakts, ka nebija gūtas traumas un jānovērtē tiesnešu profesionalitāte, nodrošinot kārtību un darbu tik masveidīgā pasākumā".

2007. gada Latvijas čempionāta enduro Vidrižu posma kopvērtējuma pirmais trijnieks:

85cm3 klase:

 1. Balodis Arvis (Moto AZ);
 2. Ramis Ronalds (Moto AZ);
 3. Zambergs Miks (privāti);

E1 klase:

 1. Pureklis Madars (Motosports RT);
 2. Nikopensius Toivo (Paikuse MK);
 3. Stefanovičs Eduards (Motosports RT);

E2 klase:

 1. Ermanis Lauris (Motosports RT);
 2. Ārstenieks Ģirts (Moto AZ);
 3. Liepiņš Ainārs (Moto AZ);

E3 klase:

 1. Kozlovskis Leons (Motosports RT);
 2. Vinters Jānis (JV Mototeam Riga);
 3. Vinters Einārs (JV Mototeam Riga);

Senioru klase:

 1. Robežnieks Artūrs (Moto AZ);
 2. Telle Ivars (Saldus 2000);
 3. Miķelsons Ivars (Saldus 2000);

Veterānu klase:

 1. Niskanen Arto (Paikuse MK);
 2. Bezbailis Ansis (Moto AZ);
 3. Ārstenieks Ojārs (Moto AZ);

Hobiju klase:

 1. Vaisanen Tapani (Somija);
 2. Pohjonen Kimmo (Paikuse MK);
 3. Žižkuns Jurijs (Moto AZ);

C klase:

 1. Baunis Jānis (Moto AZ);
 2. Jaundžeikars Pēteris (Moto AZ);
 3. Ušakovs Andris (Moto AZ);

Kvadri open klase:

 1. Mīkstais Roberts (Moto AZ);
 2. Kaktiņš Andis (Motoklubs Ape);
 3. Kupčs Mārtiņš (Moto AZ);

Kvadri ATV klase:

 1. Cers Matīss (Moto AZ);
 2. Ramis Ritvars (Moto AZ);
 3. Vēvers Artūrs (privāti);

Rallija klase:

 1. Dambergs Dainis (Moto AZ);
 2. Novickis Egīls (MX4 Dobele);
 3. Dubavs Ģirts (Motosports RT);
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss