Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Sīvs pārbaudījums endurokrosā Jēkabpilī

Teksts: Dace Tribocka, LaMSF
Datums: 03.09.2007.
Rubrika: Sports

Nedēļas nogalē, sestdien 1. septembrī Jēkabpilī norisinājās Latvijas čempionāts endurokrosā. Šoreiz laika apstākļi dalībniekus nelutināja - lietus sportistiem sagādāja pienācīgu dubļu un izturības braucienu. Tomēr izturīgākie un stiprākie pēc divu stundu brauciena sekmīgi finišēja.

Sacensībā dalībnieki startēja desmit klasēs. Kā pirmie sacensību programmā brauca četrriteņu jeb kvadraciklu klases pārstāvji. Kvadri ATV klasē kopvērtējuma pirmo trijnieku ieņēma kaimiņu valsts, Igaunijas, pārstāvji, labākais latviešu sniegums – ceturtā vieta Jānim Gravam. Kvadri open klasē kopvērtējuma labākais rezultāts Andim Kaktiņam, savukārt kuplā skaitā šoreiz kvadri open C klasē, kur pirmo vietu izcīnīja Jānis Veģeris.

Latvijas čempionāta jaunākajā, 85ccm klasē, kur šoreiz piedalījās septiņi braucēji, pirmo vietu izcīnīja Matīss Treibahs. E1 klasē šoreiz teicamu sniegumu uzrādījis Andis Valts, apsteidzot Igaunijas pārstāvi Toivo Nikopensiusu. E2 klasē labāko rezultātu uzrādīja Madars Pureklis, savukārt E3 klasē – Leons Kozlovskis.

Viena no sezonā dalībnieku ziņā kuplākajām klasēm, C klasē Jēkabpils endurokrosa posmā pirmo vietu izcīnīja Raivis Eikmanis. Hobiju virs 35 klasē uzvaras lauri Arvim Bumbierim, savukārt veterānu klasē – Vilnim Jenčam.

Jāteic, ka tikpat izturīgi bija arī sacensību līdzjutēji. Sacensību organizators Raimonds Rode svētkus 1. septembrī sarūpēja Sēlpils pagasta ???Līkumi" bērnunama audzēkņiem, davājot iespēju klātienē vērot sacensības. Kopumā bija ieradušies 22 skolēni, kas no sacensībām devās ar spilgtām emocijām.

???Vienmēr braucot garām norādei uz bērnunamu, iedomājos par iespēju arī šiem bērniem dāvāt kādu patīkamu piedzīvojumu. Sarūpējām transportu un nelielas dāvanas un radījām skaistu notikumu. Bērni gāja pie sportistiem un prasīja autogrāfus un liels notikums bija fotografēšanās žurnālam", stāsta Raimonds Rode, sacensību organizators. Par sacensībā R. Rode norāda, ka ļoti ietekmēja laika apstākļi, bija pat jāņem no trases āra daži posmi solo motocikliem, jo bija ???svaigi" tramplīni, kas pārvērtās dubļu peļķē. Bet kopumā ar sacensībām esmu apmierināts un ceru, ka visiem bija prieks.

Cerot uz labākiem laika apstākļiem, nedēļas nogalē, 8. septembrī Vidrižos norisināsies Latvijas čempionāta endurokrosā noslēgums.

2007. gada Latvijas čempionāta endurokrosā Jēkabpils posma kopvērtējuma pirmais trijnieks:

Kvadri ATV:

 1. Rainis Poll (Igaunija);

 2. Indrek Raba (Igaunija);

 3. Margo Kirisma (Igaunija);

Kvadri open:

 1. Andis Katiņš;

 2. Imants Ragēvičus;

 3. Andris Grāviņš;

Kvadri open C:

 1. Jānis Veģeris;

 2. Raimonds Zalkovskis;

 3. Krišjānis Grava;

Hobiji virs 35 gadi:

 1. Arvis Bumbieris;

 2. Ivars Telle;

 3. Jurijs Žižkuns;

85ccm klase:

 1. Matīss Treibahs;

 2. Emīls Karro;

 3. Tonijs Iļjins;

C klase:

 1. Raivis Eikmanis;

 2. Vieturs Simsons;

 3. Raitis Plūme

E1 klase:

 1. Andis Valts;

 2. Toivo Nikopensius (Igaunija);

 3. Eduards Stefanovičs;

E2 klase:

 1. Madars Pureklis;

 2. Artūrs Robežnieks;

 3. Edgars Neilands;

E3 klase:

 1. Leons Kozlovksis;

 2. Jānis Rasmanis;

 3. Kaspars Lazdāns;

Veterānu klase:

 1. Vilnis Jenčs;

 2. Vieturs Kaktabuls;

 3. Arvīds Kļaviņs.

Sacensību rezultātu kopvērtējums atrodams Latvijas Motosporta Federācijas mājas lapā

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss