Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latviešu moto ekspedīcija "ApPasaule2007" ir pusceļā

Mārtiņš Sils
Datums: 03.12.2007.
Rubrika: Ceļojumi

Šā gada 10. augustā no Daugavas Ziemeļu mola Mangaļsalā tika dots starts moto ekspedīcijai "apPasaule2007". Ekspedīcija iecerēta kā ceļojums ar motocikliem apkārt zemeslodei sešu mēnešu garumā veicot pilnu apli, apmeklējot piecus kontinentus un 30 valstis abās pasaules puslodēs, un noslēdzot ekspedīciju 10. februārī Rīgā. Kopā šajā laikā paredzēts veikt vairāk kā 40000 km.

Ekspedīcijas dalībnieki ir divi Latvijas motobraucēji - Mārtiņš Sils un Kaspars Bīlāns. Ekspedīcijas gaitā plānots šķērsot Eirāziju no Rīgas līdz Vladivostokai, tad Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas kontinentus no Aļaskas līdz Brazīlijai, bet ekspedīcijas noslēguma posms sāksies Āfrikā, Dakārā, tad šķērsojot Eiropu un ceļš vedīs atpakaļ uz Latvijā. Kopumā paredzēts veikt vairāk kā 40000 km dažādos ceļa un klimatiskos apstākļos. Šis ceļojums būs būtisks izaicinājums gan tās dalībniekiem, gan tehnikai. Nav ziņu, ka līdz šim kāds no Latvijas būtu veicis šādu braucienu apkārt zemeslodei ar motociklu, tādēļ iespējams ka šis šāda veida ceļojums apkārt pasaulei ir pirmais Latvijas vēsturē.

Pašreiz ekspedīcija ir veikusi pusi no paredzētā ceļa un 12. novembrī ir sasniegusi Meksiku diezgan precīzi iekļaujoties sākotnējos plānos. Līdz Meksikai ekspedīcijas dalībnieki ir caurbraukuši Lietuvu, Poliju, Ukrainu, Krievijas piekaukāza daļu, Kazahstānu, Krievijas Sibīrijas daļu un Tālos austrumus. Nonākot Vladivostokā tapa skaidrs, ka no turienes motocikli uz Aļasku nav aiztransportējami un tika mainīti plāni – Aļaskas vietā ekspedīcija apmeklēja Japānu un tur pēc šīs zemes apskates tika nokārtota motociklu pārsūtīšana uz Sanfrancisko (ASV). Pēc sarežģīto ASV muitas formalitāšu pabeigšanas ekspedīcija šķērsojot ASV dienvidrietumu štatus un Meksikas Ziemeļu daļu ieradās Mehiko pilsētā, kurā motocikliem tika veikta kārtējā servisa apkope un paši dalībnieki – Mārtiņš un Kaspars, atļāvās nedēļu ilgu atpūtu no braukšanas.

Šobrīd ekspedīcija šķērsojot Latīņamerikas valstis ir devusies Dienvidamerikas virzienā, kur janvārī tai paredzama Atlantijas okeāna šķērsošana ar visai sarežģīto motociklu pārsūtīšanas lietu kārtošanu. Ņemot vērā Klusā okeāna šķērsošanas sūro pieredzi, ekspedīcijas dalībnieki jau tagad vēl ceļā esot ir uzsākuši darbu pie šīs problēmas risināšanas un aicina atsaukties jebkuru, kurš varētu palīdzēt ar ideju, padomu vai pat ar reālu loģistikas jautājumu kārtošanas atbalstu ekspedīcijas motociklu nogādāšanai janvāra vidū no Brazīlijas vai Argentīnas uz Dakāru (Senegāla, Āfrika).

Līdz šim veikti ir vairāk kā 25000km pa visai dažādiem ceļiem un šajā laikā bijis jārisina ne viena vien tehniska un pašu veselības problēma. Tomēr kopumā var teikt, ka līdzšinējo ceļu visai labi izturējusi gan izvēlētā moto tehnika un papildus aprīkojums, gan arī paši dalībnieki, un pašreiz tālais ceļš mājup tiek turpināts labā noskaņojumā.

*****
4.3

Komentāri

janka @ 14:51 05.01.2008.
SUPER, LAI TIK DŽEKI RULLĒ,BŪTU TIK ŠIEM VAIRĀK ATBALST#I#TĀJU!!!!!!!!!!!!!!!

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss