Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Dakara 2008 ar brāļiem Vinteriem

Teksts, foto: Uldis Ķirsis
Datums: 28.12.2007.
Rubrika: Intervijas

Pasaules populārākais notikums motosportā – Dakaras rallijs - teju teju sāksies. Norit pēdējie sagatavošanās darbi: tehnikas nogādāšana līdz Lisabonai, koferu kārtošana un pēdējo treniņu aizvadīšana. Arī brāļi Vinteri ir gatavi pārbaudījumam Āfrikas smiltīs. Jānim šīs būs piektās sacensības, bet Eināram – otrās.

Einārs un Jānis Vinteri

Pēc izcīnītajām uzvarām Latvijas un Baltijas enduro un endurokrosa sacensībās abi sportisti ir gatavi parādīt sevi pasaulē. Jānis sarunā stāsta, ka ir ļoti pozitīvi noskaņots, jo gatavojies šim rallijam ir visu gadu. "Izkrituši" ir tikai tie divi mēneši, kad bija jāpiedalās šovā "Dziedi ar zvaigzni".

Abi braucēji ir gatavi piedalīties izturības braucienā, pateicoties saviem spēkiem, sponsoriem un pārējiem, kas viņus atbalsta. Neliels rūgtums gan dzirdams Jāņa balsī, kad viņš stāsta, kā franču un spāņu braucēji jau trenējoties pa Marokas trasēm. Marks Koma un Kirils Despre jau šīs trases zinot no galvas, kamēr, kā smej Vinters, trešo pasaules valstu, kā Latvija, braucēji ar trasi varēs iepazīties tikai vienu reizi – sacensībās.

Komanda

Otro gadu pēc kārtas Jānim blakus būs arī viņa komandas biedrs un brālis Einārs. Jānis lepni stāsta, ka šogad brālis brauks drošāk. Lai gan aizdomām, ka pērn Einārs būtu braucis kūtri, nav pamata, Jāņa teiktais liek noprast, ka šogad varētu būt ļoti interesantas sacīkstes. Arī Baltijas čempionātā iegūtā otrā vieta E3 klasē tūlīt aiz brāļa liek domāt: kur šis braucējs bija agrāk?

Komandā nevienam no braucējiem nav iedalīta līdera loma,- ja kāds būs ātrāks, tad otrs centīsies palīdzēt pirmajam, kā vien varēs. Gluži kā latviešu tautas ticējumā: "Ikvienam roka jāpieliek, lai kopvērtējumā uz priekšu tiek".

Šogad līdz Dakarai abi brāļi brauks ar jauniem KTM 690 Replica motocikliem. Pavisam nesen šos motociklus uzsāka ražot, un tie ir tikko noripojuši no konveijera lentes. Motocikli jau iemēģināti un atzīti par labu esam, tomēr īstais pārbaudījums tiem būs karstajās Āfrikas smiltīs. Jānis Vinters stāsta, ka jaunie moči ir krietni vieglāki, ar mazāku vibrāciju un vieglāk vadāmi. Jaunajiem motocikliem būs arī mazāki bākas izmēri. Lai gan pagājušajās sacensībās vienā no pirmajiem posmiem Jānis līdz finišam neaizbrauca nepietiekami ielietās degvielas dēļ, noprotu, ka par mazo bāku viņš ir tikai priecīgs, jo tas būtiski samazina moča svaru.

Salīdzinājumā ar KTM rūpnīcas braucējiem abi latvju bāleliņi brauks ar "gandrīz" tādiem pašiem motocikliem. Starpība ir tikai 3 milimetros! Rūpnīcas braucēju motocikla virzuļa diametrs būs lielāks par trijiem milimetriem. Kopā tas motora tilpumu palielinās aptuveni par 30 cm3, bet jaudu - par astoņiem līdz deviņiem zirgspēkiem. Šī priekšrocība varētu būt izjūtama ātruma posmos ar taisniem gabaliem, kur visu izšķir motocikla jauda.

Arī amortizācija tiem būs citādāka. Pie tādas cer tikt arī mūsu braucēji, bet pagaidām jāsamierinās ar rūpnīcas standarta ražojumu.

Vai kāja vēl sāp?

Jānis smej, ka ar traumām viss ir kārtībā... Tas gan nenozīmē, ka traumas ir apzināti radītas, bet gan - ka vecās traumas ir sadzijušas, un par tām var vairs intensīvi nedomāt. Nesen salauztā kāja gan par sevi šad tad liek manīt, tomēr viss darbojas, un braukt var. Tā, ka 50% no slodzes ir tieši uz kājām, Dakaras braucējs cer, ka viss būs kārtībā un čīkstēt par sāpēm nevajadzēs. Galvenais, lai GPS, neatkarīgi no kājā iešūtā metāla stieņa, rādītu pareizo ceļa virzienu, un tad jau viss būs kārtībā. Jānis Vinters ir pozitīvi noskaņots.

2008. gada Lisabonas-Dakaras rallijam ir pieteikušies 245 motociklisti. No 5. līdz 19. janvārim sportistiem būs jānobrauc aptuveni 6000 km. Organizatori sola šīm sacensībām sportiskāku pieskaņu ar garākiem speciālajiem posmiem un īsākiem pārbraucieniem.

****
3.7

Komentāri

Otto @ 16:31 28.12.2007.
Malači, vīri, lai sokas !

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss