Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Rupeika kulbā

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: Māris Grīnbergs
Datums: 02.10.2006.
Rubrika: Ekstrēmi

Kad motokrosa sezona veiksmīgi noslēgusies un pasaules čempionātā iegūta ceturtā vieta, Māris Rupeiks, Haralds Kurpnieks un visa viņu komanda rīko fanu dienu. Ir sapulcējušies Rupeika/Kurpnieka atbalstītāji, kuri šoreiz nestāv trases malā, lai atbalstītu sportistus, bet gan lai paši uz savas ādas izbaudītu, kā ir kratīties pa smilšaino trasi. Viņu starpā esmu arī es, un jau stīvēju mugurā bruņas, lai pirmais dotos trasē.


uz galeriju

Kopā esam vairāk kā desmit, kas mēģinās kopīgiem spēkiem nokausēt Māri. Lai jau sportists pasvīst! Haralds šoreiz kulbā iekāpj tikai tādēļ, lai saviem aizvietotājiem sniegtu kādu vērtīgu padomu: ko darīt, ja priekšā ir līkums, tramplīns vai taisns gabals. Katrs vārds tiek uztverts nopietni, jo, kā jau zināms, ar sliktu kantētāju pie godalgām netiksi.

Uzbraucot uz trases, visi tramplīni šķiet ļoti augsti, risas ļoti dziļas... Tomēr runa nav par bailēm, jo nav laika baidīties – jātver katra bedre, līkums un tramplīns. Stāvot kulbā kā miets, pat mazākā bedre uzmet gaisā, kā dēļ var arī nokrist ārpus kulbas, tāpēc visu laiku ar kājām jāamortizē bedres un lēcieni. Veicot pagriezienus, seko atbildīgākais darbs – kantēšana, kas no malas izskatās tik skaisti, taču, atrodoties kulbā, par estētiku vairs nedomā – galvenais neizvelties ārā.

Kopā ar Māri noriņķoju četrus apļus pa Stelpes trasi. Varu pat palielīties: reti kurš no mums visiem noturējās tik ilgi! Tomēr viss neizskatās tik vienkārši, - es biju viens no tiem, kas gandrīz izkrita. Ja pirmajos iepazīšanās apļos pie sevis domāju: "Nu, kad brauksim ātrāk?", tad pēdējos prāts bija aizņemts ar "vai tagad brauksim malā?"

Jau pirmajā aplī jutu, ka kājas nav labākajā fiziskajā formā. Otrais aplis lika padomāt, vai mājās nevajag ierīkot pievilkšanās stieni... Trešais aplis paņēma visus spēkus, taču es nezaudēju savu pašcieņu, bet ceturtajā aplī... Labprāt šo daļu izlaistu, jo jau pēc starta/finiša taisnes es knapi noturējos uz kārtējā tramplīna. Gribētos sevi salīdzināt ar Supermenu, taču poza vairāk atgādina lupatu – rokas pie stieņa, bet kājas velkas pa zemi.

Atlikušais aplis tika veikts nevis ar ideju, kā būtu pareizāk, bet gan: līkums pa kreisi – es tagad pasēdēšu uz beņķīša, līkums pa labi – es tagad pasēdēšu uz dubļu sarga. Labi, ka, nobraucot no trases, ir kāds, kas palīdz atbrīvoties no smagā krekla un bruņām, jo pašam nav spēka pat parunāt.

Lai gan kantētāji bija vairāki, bet braucējs tikai viens, šķita, ka Māris Rupeiks ir nenogurdināms. Tā arī pa visiem nesanāca viņu nokausēt! Cerams, ka nākamajā pasaules čempionātā viņa ekipāža un tehnika būs līmenī, un Māris spēs cīnīties arī par čempiona titulu, jo fanu pulkam pievienojies vēl viens cilvēks – Motožurnāla redaktors Uldis.

***
3

Komentāri

chernobil @ 01:28 03.10.2006.
... man ar 2 apljiem bij gana...

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss