Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Āfrikas smiltis – izsmeltas

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 01.04.2008.
Rubrika: Sports

Šis gads daudziem sportistiem sākās ar nelāgu vēsti: Dakaras rallijs atcelts. Vēl ilgi pēc tam izskanēja minējumi, vai tas ir punkts Dakaras rallija vēsturei, vai tikai pamatīgs robs tajā. Kā vēlāk izrādījās, tas ir pamatīgs robs, - no 15. maija sākas sportistu reģistrācija 2009. gada rallijam.

Dakar

Tiesa, 2009. gadā tradicionālais rallijs solās būt pavisam netradicionāls, jo pilnībā ir mainīta tā ierastā norises vieta. Rallija maršruts nu ir pārcēlies no Āfrikas kontinenta uz Dienvidameriku, kur maršruts tiek plānots pa Čīles un Argentīnas valstīm. Ļoti iespējams, ka pašu sacensību sarežģītību šīs pārmaiņas neietekmēs, tomēr zemapziņā varētu būt ļoti dīvaini traukties pa Amerikas kontinentu ar domu "Galvenais ir tikt līdz Dakarai", jo tieši šī pilsēta ir bijusi finiša taisne visiem iepriekšējiem rallijiem, bet Āfrikas smiltis - izaicinājums karstgalvjiem.

Ļoti ticams, ka arī Dakaras organizatori par to nevienu reizi vien ir aizdomājušies, jo itin sparīgi sludina, ka Dakaras rallijs noteikti atgriezīsies lielajā smilšu baļļā - Āfrikā, tomēr, kurā gadā tas notiks, vēl nav zināms.

*
1

Komentāri

losis @ 09:25 02.04.2008.
P.S.S dalības maksa bij domāta 3000 eiro - neskrieniet pieteiktie lētuma pēc :))))

losis @ 09:24 02.04.2008.
P.S. lūgums nejaukt žurnālu "Moto" ar "Moto žurnālu" :))

losis @ 09:20 02.04.2008.
Citēju žurnālu "MOTO" 04.2008 108 lpp (brīvs tulkojum) Raksts: Aiz okeāna, kur nav terrora. "Nākošajās sacensībās tiem dalībniekiem, kuri bija reģistrējušies uz ralliju "dakāra 2008", tikš piešķirta prioritāte": viņiem dalība būs bez maksas, pārējiem 300 eiro". raksta autors - komandas "KaMAZ Master" preses atašejs K.Komkovs

<b>uk</b>uk @ 00:11 02.04.2008.
rallija maksa būs, bet iepriekšējā gada braucējiem būt tikai šādas tādas prioritātes. nezinu gan vai uz ameriku bruaks tik daudz braucēju kā brauca ārfikā, jo tur tomēr tās izmaksas varētu būt lielākas.

losis @ 23:29 01.04.2008.
Raksta autoram - ko nozīmē "dīvaini"? Kas ir mērķis - braukt grandiozā rallijā jebšu sasniegt Dakāru ?

No krievu avotiem : tiem rallija dalībniekiem, kas reģistrējās šogad, netiks ņemta dalības maksa.

P.S. cerams ka Vinters nebūs noguris no dejošanas un pozēšanas (rallija jomā par viņu fanoju)

losis @ 23:22 01.04.2008.
METAX ..elementari - tad rallijs notiks Austrālijā

Diana @ 22:40 01.04.2008.
Uz Krieviju, tad visi sadzersies ļergu un nevienu nenogalinās.

METAX @ 21:19 01.04.2008.
Domāju ka vismaz Dienvidamerikā nevajadzētu ļaut frančiem organizēt ralliju. Kas notiks ja atkal nogalinās kādu franču tūristu, Dakāru pārcels uz Austrāliju ?

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss