Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Motošosejas starts dots

Tāls Meļķis, LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs
Datums: 02.04.2008.
Rubrika: Sports

Pēdējās marta dienās ieilgusī ziema pilnībā kapitulējusi un iestājies laiks, kad ikviena divriteņu braucama īpašnieks jūt skudriņas pakrūtē…Ieilgušais pavasaris nav devis daudz laika lai „uzņemtu apgriezienus” arī motošosejas braucējiem, kuriem jau aprīlī sākas aktīva sezona.

Dainis Liņķis Pannonia trasē

Foto: Dainis Liņķis Pannonia trasē

Marta pēdējās dienās aktīvākie latviešu motošosejnieki pavadīja Ungārijā, Pannonia trasē. Arī Eiropā laiks nelutināja, tomēr savus sezonas sākum ātrākos apļus spēja veikt visi aizbraukušie. Kā jau ierasts, sezonas sākumā neiztika bez kritieniem, kuros par laimi vairāk vai mazāk cieta tikai dārgie motocikli. Smagākais kritiens gadījās Leonam Osipovam, kurs šobrīd ir jau ierindā un veic motocikla atjaunošanas darbus. Kritiena sāpes Leonam noteikti mazina apziņa, ka viņam bija iespēja būt viena trase un vienā sacīkstē ar pašu Mihaelu Šūmaheru, kurš tieši Ungārijā sāka savu vairāksacensību ekskursu motošosejas pasaulē.

Uz starta # 777 Leons Osipovs, # 1 Mihaels Šūmahers

Foto: Uz starta # 777 Leons Osipovs, # 1 Mihaels Šūmahers

Marta beigās miglainajā Anglijā tika dots starts pirmajam Triumh Triple Challenge sacīkšu posmam. Sacensības ir interesantas ar to, ka visi braucēji startē ar vienādiem Triumh Daytona 675 motocikliem. Donington Parka trasē devas arī Latvijas pārstāvis Aleksandrs Bekers, kurš par savu treneri ir izvēlējies vienu no ātrākajiem Latvijas braucējiem – Bruno Rožkalnu. Aleksandra komentārs :”Sacensības notika ekstremālos apstākļos, mīnus 2 grādu temperatūra, brīžiem krita sniegs. Bija diezgan grūti prognozēt motocikla uzvedību un to cik ātri var braukt. Galvenais mērķis pirmajā posma bija finišēt punktos, ko nevarēja izdarīt jau nokritušie 12 braucēji…..” Nākamais Aleksandra starts 26.-27.aprīlī Cadwel Parkā.

Aleksandrs Bekers  un Bruno Rožkalns

Foto: Aleksandrs Bekers un Bruno Rožkalns

Baltijas mērogā pirmais sacensību posms jau 27.aprīlī ātrajā Kačerginas trasē Kauņā. Sacensības ir pirmais Baltijas čempionāta posms, kas vienlaikus ir arī Latvijas atklātā čempionāta ieskaite. Interesi par Latvijas posmu Lietuvā ir izrādījuši arī poļu braucēji, kuri centīsies paspēt ierasties. Jau 19. aprīlī Kauņa notiek treniņi pirmajam Baltijas motošosejas posmam. Mājās palicēji varēs trenēt savu starta reakciju Biķernieku trases finiša taisnē, kur 20.aprīlī risināsies „Battery Drag Meeting” auto sacensības ar atsevišķu ieskaiti arī divās motociklu klasēs.

*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss