Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ātrums un kritieni Kačerginā

Tāls Meļķis, LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs
Datums: 30.04.2008.
Rubrika: Sports

Ātrums un kritieni. Šie vārdi īsi raksturo nedēļas nogalē  notikušo motošosejas sacensību posmu Kauņas pievārtē – Kačerginā.

3300 metru garā Kačerginas trase, kas izsenis ir izcēlusies ar lieliem vidējiem ātrumiem un pieticīgam drošības joslām, aizvadītajās brīvdienās atklāja motosacīkšu sezonu Baltijā. Uz pirmo posmu tradicionāli bija ieradušies visu baltiešu valstu braucēji kā  arī viesis no Polijas.

Sestdienas treniņi bija neveiksmīgi Gatim Caunem, kurš ātrā un tehniski sarežģīta līkuma piedzīvoja kritienu un sekojošu kontaktu ar trasi norobežojošo metāla barjeru. Tā rezultātā smagas kājas traumas un par braukšanu uz laiku jāaizmirst. Arī sacīkšu dienas rīts nebija labvēlīgs  -  tehnisku kļūmju dēļ uz starta nevarēja iziet Kaspars Svīkulis (125 ccm), Dainis Liņķis (Superbike) un Tāls Meļķis (250 ccm). Sacensības tradicionāli atklāja vismazākās kubatūras – 125 ccm un ceļa motociklu apvienotais brauciens. Veiksmīgi nostartēja pērnā gada Baltijas čempions šajā klasē – Garijs Rožkalns. Pārliecinoši apdzīti igauņu sāncenši un viens otrs lielākas kubatūras motocikls. Ceļa motociklu C 600 Artūrs Ivanovs finišē ceturtais, līdzīgi kā Uģis Apse arī C 1200 klasē.

Dalībnieku ziņā viskuplāk pārstāvētā B 600 klase dāvāja aizraujošu cīņu visu divpadsmit apļu garumā. Jau startā efektīgu motocikla salto nodemonstrēja kvalifikācijas otrā ātrāka laika uzrādītājs Kaspars Sīlis un no cīņas izstajās.  Par uzvarētajiem kļuva trases īpatnību pazinēji lietuvieši Sokolovas un Putra. Trešais finiša līniju šķērsoja Vjačeslavs Kanajevs, kuram cieši sekoja Edgars Jaškulis. Poketbaiku entuziasts Andris Bulāns finišu šķērsoja septītais, par nieku apsteidzot vienīgo sieviešu kārtas braucēju no Igaunijas Marju Noorak. Aiz igaunietes finišēja Ģirts Berziņš, tālāk vienpadsmitais bija Renārs Lucavs, trīspadsmitais Aldios Briģis, četrpadsmitais Maris Krakops un pēdējo ieskaites punktu saņēma Edvīns Zaķis. Savukārt B 1200 dalībnieku trūcīgi pārstāvētajā klasē trešo vietu ieguva Lenards Mažgans.

Dramatiski notikumi risinājās Superstock 600 klases braucienā . Brauciena vidū, kad sportisti brauca ļoti blīva grupā, lietuviešu braucējs Valdas Kincius, ļoti ātrā, augšupejošā līkuma nenovaldīja savu motociklu un krita . Milzīga ātrumā tika taranēts trases tiesneša postenis un to ierobežojošie salmi maisi. Sportists tika nogādāts slimnīca , kur tika veikta muguras operācija. Brauciens tika apturēts un pēc pailgas pauzes braucēji noriņķoja atlikušos apļus. Par brauciena uzvarētāju kļuva pazīstamais lietuviešu braucējs Aldas Rastenis. Renārs Mažgans klasificējas ceturtais, bet piekto vietu ieņēma Andrejs Kuzņecovs, kurš šogad brauc divās motociklu klasēs – Superstock 600 un Superbike.

Superbike klases braucienā tika gaidīta sīva spēkošanās starp igauņiem Andres Sikkalu, Hanno Veltu un vietējo „matadoru” Juliusu Čibirku, kuri uzrādīja līdzīgus kvalifikācijas laikus. Tomēr intriga izpalika, jo abi ātrākie igauņu braucēji uz starta neieradās un pirmais finišēja Čibirka, līdztekus uzrādot arī ļoti ātru apļa laiku 1:12:33 kas dod vidējo ātrumu 164, 24 km/h! Soli aiz pjedestāla, ceturtais finišēja Andrejs Grīnbergs, bet Andrejs Kuzņecovs un Igors Miezis dalīja sesto un septīto vietu.

Sacensības beigušās, bet divu kritienu smagās sekas atkal liek domāt par Baltijas trašu piemērotību tik dinamiskam sporta veidam, kā motošoseja. Gadus desmit atpakaļ, mēs sajūsminājāmies par Biķerniekiem, Pērnavu un Kauņu. Sacensības notika Piritā un igauņu salās. Šodien, līdztekus motociklu dinamikai ir pieaugušas arī drošības prasības, kuru realizācija diemžēl ir soli iepakaļ. Vajadzība pēc jaunas un drošas moto/auto trases ir acīmredzama un šīs idejas realizācija ļautu padarīt šosejas sportu daudz pieejamāku un drošāku.

0

Komentāri

Jun @ 16:41 02.05.2008.
Ātras veseļošanās novēlējumi Gačam! Leitim arī. Un prieks par Marju. Un liels paldies visiem šiem fanātiem. :)

Dainis @ 14:38 30.04.2008.
bildes no sacīkstēm var apskatīt motoaplis.lv lapā

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss