Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Durka Racing atklāj sezonu

Durka.lv
Foto: Durka, Dace Resne
Datums: 07.05.2008.
Rubrika: Sports

Nevienu gadu, kopš pirmajā maijā notiek Durka racing sezonas atklāšanas sacīkstes, nav lijis. Arī šis gads nebija izņēmums un gan asfalts, gan skatītāji palika sausi.

Sacīkstes sākas ar brīvajiem treniņbraucieniem, kurus pārtrauc divu supermoto braucēju – Jura Svarinska un Anda Dābola sadursme aiz viena no trasē esošajiem tramplīniem.

Sekojošajā kvalifikācijā supermoto, rolleru un superbaiku klašu brauceji sagrupējas pēc apļu laikiem. Superbike klasē pēc kvalifikācijas laikiem sportistus sadala divās grupās – ātrākajā –A un lēnākajā - B. Kvalifikācijas laikā problēmas sagādā pēc supermoto treniņiem uz trases sanestās smiltis, tādēļ daži trases līkumi ir slideni un jāievēro īpaša piesardzība. Krīt Gatis Eglītis, kuram nākas samierināties ar braukšanu B grupā.

B klases pirmais brauciens pārsteigumus nesagādā – jau iepriekšējos gados sevi, kā ātrus braucējus pierādījušie Dzintars Cipruss un Gatis Eglītis, iegūst pirmās divas vietas un tādējādi nodrošina iespēju piedalīties A grupas finālā.

Kvalifikācijā ātrāko braucēju nodalīšana A grupā padarījusi sacīkstes daudz skatāmākas. Apdzīšanu ir maz, ātrumi – lieli, cīņa – sīva. Pirmā brauciena sākumā vadībā pārliecinoši izvirzās Lauris Gaņins, viņam seko Kaspars Sīlis, kurš brauc ar LaMSF licenci, tādēļ Durka Racing kopvērtējumā viņa rezultāts skaitīts netiek. Par trešo vietu cīņa notiek starp Arti Ozolu un Kristapu Straupi, kuram šīs ir pirmās sacensības. Kristapam tomēr nerodas izdevība apdzīt pieredzējušo A. Ozolu un nākas samierināties ar ceturto vietu. Trases garākajā līkumā izslīd Ģirts Bērziņš, rezultātā seko dramatisks kritiens, tomēr kūleņo tikai motocikls un, kā izskatās, sportists ticis cauri tikai ar izbīli un sasitumiem.

Čoperu sacīkstēm sākotnēji piesakās tikai trīs dalībnieki, tomēr čoperu vadītāji piesakās nesteidzīgi un beigās uz starta ir jau astoņi motocikli. Brauciens ir gana ātrs, līkumi tiek izņemti gan ar kājām uz kāpšļiem, gan slidinot tās gar līkuma iekšmalu - krosa stilā.

Stuntriding sacensību pirmajā posmā piedalās ne tikai jau iepriekš publikai pazīstamie Jānis Rozītis, Gatis Riņķis, Dainis Bērziņš un Kalvis Burkevics, bet arī no Tukuma atbraukušie Atis Gromovs un Māris Jēkabsons.

Arī stuntriding kvalifikācijā problēmas sagādā uz asfalta vēja sanestās smiltis – disciplīnā stoppie, kurā ar priekšējo bremžu palīdzību jāpaceļ gaisā motocikla aizmugure, priekšējais ritenis slīd, tādējādi ne visiem izdodas izpildīt šo kvalifikācijas pamatelementu. Skatītājiem tiek nodemonstrēts, ka triki ir izpildāmi ar jebkuru motociklu un kvadriciklu.

Supermoto pirmajā braucienā vadībā izvirzās Matīss Dābols un šo pozīciju arī nosargā, cīņa par pārējām vietām ir diezgan spraiga – sportisti krīt, tiek apdzīti. Pirmajās trīs vietās ierindojas M. Dābols, Ruslans Bykovs un Māris Tilips. Vietu secība varētu būt arī cita, ja Normunds Freimanis, kurš bija 2 vietā neilgi pirms brauciena beigām nepieļautu kritienu.

B grupas fināls notiek bez pārsteigumiem – uz A grupu pārgājušie G. Eglītis un Dz. Cipruss vairs netraucē Ivaram Kazakam, Edgaram Bergmanim un Zigmāram Enkurniekam sadalīt pirmās trīs vietas.

Bet A grupā gaidāma sīva cīņa. Iesildīšanas apļu laikā izslīd pirmā brauciena līderis Lauris Gaņins, tomēr ne motocikls ne pilots nav cietuši un sacīkste sākas. Piektā apļa laikā 180* līkuma izejā Uldis Eglītis pieļauj highside kritienu un sacīkste tiek pārtraukta. Tomēr sportistiem vēl jāveic 15 apļi, tādēļ tiek dots atkārtots starts. Šoreiz pirmais ir K. Sīlis, L. Gaņinam neizdodas viņu apdzīt.

Supermoto fināla braucienā pirmais finišē M. Dābols. Tā kā treniņos notikušās sadursmes dēļ sacensības ir aizkavējušās, paralēli supermoto finālam notiek arī stuntriding sacensību fināls, kurā sportistiem jāizpilda brīvā programma, iekļaujoties četru minūšu laika limitā. Vietu secība pārsteigumus nesagādā – pirmajā vietā ar pārliecinošu punktu pārsvaru Jānis Rozītis, otrais Gatis Riņķis, trešais – Kalvis Burkevis. Tomēr nav iemesla domāt, ka šāds vietu sadalījums saglabāsies arī atlikušajos divos posmos.

Apbalvošanā, kā jau ierasts, dzirkstī šampanietis un atsevišķi tiek apbalvoti gan ar LaMSF, gan ar Durka racing licencēm braucošie sportisti. Šāds dalījums tādēļ, ka Durkas sacīkstes paredzētas amatieriem un nebūtu godīgi, ja pirmās vietas dalītu profesionāļi.

Nākamais Durka Racing sacensību posms pirmo reizi notiks Liepājā, Otaņķu trasē 31.maijā. Līdz tam vēl ir gana laika lai uzlabotu savas iemaņas trasē.

Pilni sacensību rezultāti visās klasēs un diskusijas par notikušajām sacīkstēm atrodamas Durka Racing mājaslapā – www.durka.lv

*****
5

Komentāri

<b>nelien</b>nelien @ 13:29 09.05.2008.
durka.lv forumā ir linki.

Brraaa! @ 16:28 08.05.2008.
A ku i bildes?

<b>nelien</b>nelien @ 08:49 08.05.2008.
čoperu gonka gan labs pasākums.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss