Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Igauņi atklāj sezonu

Teksts, foto: Jānis Šķesteris
Datums: 07.05.2008.
Rubrika: Notikumi

1.maijā sezonu atklāj igauņi. Pasākums kā plānots norisinājās pilsētiņā Pärnu(Pērnavā). Uz sezonas atklāšanu kopumā ieradušies bija aptuveni 700 motociklistu no visas Igaunijas, kā arī viesi no Latvijas un, iespējams, no citām valstīm.


uz galeriju

Pulcēšanās notika Pērnavas centrā – kuģu piestātnē. Atbraucējus priecēja liels kravas kuģis “Donita”, kas pasākuma norises vietai piešķīra īpašu atmosfēru. Gaidot parādes braucienu, apmeklētājus izklaidēja dzīvā mūzika. Brauciens ilgi nebija jāgaida, jo kolonas vadošie motociklisti ar Politsei mašīnu priekšgalā močus sildīja jau 12:40, kaut gan parādei oficiāli bija jāsākas 13:00. Tā inerces vadīti visi palēnām saleca pa močiem un jau kādos 12.55 brauciens varēja sākties. Iespējams, tā ir tāda igauņu mentalitātes iezīme, bet šķiet tā ir krasi atšķirīga no mūsējās, jo cik man zināms Latvijas sezonas atklāšanas vai noslēgumi parasti sākas ar nokavēšanos un haotisku mīcīšanos. Te nekā tāda nebija. Motocikli, uzsākot braukšanu, braucienam smuki izkārtojās pa divi un tā arī konsekventi turējās līdz pat galam. Pārsteidzoši bija tas, ka kolonai vijoties caur šaurajām Pērnavas ielām(pilsēta ļoti līdzīga Siguldai) ne reizi nenācās apstāties. Kaut lēnu, bet tomēr tā nemitīgi turpināja kustību, saglabājot stingru ierindu. Šeit būtu jāuzteic pasākuma organizatori, jo tie bija parūpējušies par visu nepieciešamo, lai atklāšana norisinātos veiksmīgi. Interesanti bija arī tas, ka brauciena maršruts bija aptuveni 25-30 kilometrus garš, kas lielā mērā atgādināja Latvijas sezonas noslēguma maršrutu Sigulda – Cēsis. Kolona krustām šķērsām izbraukājusi Pērnavu devās ārpus tās, lai izmestu nelielu līkumu, izbaudot arī daudz maz pieklājīgu braukšanas ātrumu. Tad tā atgriezās Pērnavā, lai braucienu noslēgtu pie vietējā bāra un viesnīcas “Alexandri Pub”.

Tīri subjektīvi spiežot, igauņu sezonas atklāšana bija nedaudz organizētāka un disciplinētāka par Latviešu sezonas atklāšanu. Taču tā stipri atpalika no 2007. gada Latvijas sezonas noslēguma pasākuma, kurā organizatori savu darbu bija paveikuši tik tiešām teicami.

Arī igauņiem 1.maijs ir brīvdiena un šķiet, ka visi Pērnavas iedzīvotāji bija devušies kaut kur zaļumos, jo pilsētas ielas bija gandrīz tukšas, kas nedaudz tomēr laupīja 100% pilnīgu svētku izjūtu, jo brauciens lielā mērā notika tik priekš sevis nevis arī skatītājiem.

0

Komentāri

kuku @ 14:47 03.05.2010.
ES ar tur biju, man patika.
Vai neziniet kādu Igauņu lapu kur var apskatīties bildes no tā pasākuma?

Brraaa! @ 16:25 08.05.2008.
Es ar tur biju, brauciens bija pa garu, vienbriid likaas ka brauxim uz Tallinn ;D Vienkaarshi pie mums ir pilns ar kropljiem kas nemaak braukt kolonā

<b>docents</b>docents @ 09:47 08.05.2008.
Profesor - nesaku, ka pasākums Rīgā bijas sū... Nebija žēl 5 LVL. Iespējams, ka Rīgā moču bija daudz vairāk, kas sagādā lielāks problēmas visu noorganizēt augstākālīmenī.

profesors @ 19:51 07.05.2008.
Piedod,docent, nevēlos kasīties, bet es arī biju Pērnavā.
Parādes brauciens bija tāds kā tam jābūt ne sliktāks, ne labāks.
Bet tavs rakstītais:
"Parādes brauciens un pasākums kā tāds krasi kontrastēja ar nenoorganizēto braucienu Rīgā un neizprotamo pasākumu pie Arēnas Rīga."
tam gan nevēlos piekrist. Pērnavā pēc parādes vispār nebija nekāda pasākuma, kas vēlējās tie varēja sēdēt krogā un viss, turpretim pēc atklāšanas Rīgā, pie arēnas bija skatāmi motokaskadieru demonstrējumi, varēja savus spēkus pārbaudīt drošas braukšanas placī un protams,kas stāvēja blakus bumboksam, varēja arī dzirdēt ko runā UFO.
Kamēr būs tādi, kas saka,ka viss ,kas ir Latvijā, tas ir sū... , tikmēr arī būs bardaks starp mocistiem un visā valstī kopumā.

<b>docents</b>docents @ 17:11 07.05.2008.
Biju. Ļoti patika. Iebraucu pulcēšanās vietā 12:52, speciāli apstādināja transportu, lai es varētu iebraukt teritorijā. Apmetu apli, atradu rindas galu un jau pēc pāris minūtēm sākām kustēties ārā. Pie izbraukšanas viens igaunis rāda, ka jābrauc pa pāriem - divi moči blakus.
Brauciena laikā neviens "nelido", visi cienas viens otru un paši sevi.
Parādes brauciens un pasākums kā tāds krasi kontrastēja ar nenoorganizēto braucienu Rīgā un neizprotamo pasākumu pie Arēnas Rīga.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss