Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pērnava – varēja būt labāk...

Tāls Meļķis, LaMSF motošosejas komisijas vadītājs
Foto: Motoaplis
Datums: 20.05.2008.
Rubrika: Sports

Neierasta dienaskārtība, pavēss laiks un skaitlisks igauņu braucēju pārsvars visās motociklu klasēs – tāds bija Baltijas čempionāta motošosejā otrais posms Pērnavā.

Foto: motoaplis, motošoseja Pērnavā

Sacensības, kad kvalifikācijas braucieni norit piektdienā, ir diezgan neierasts sacensību formāts Baltijas reģionā. Braucējiem tas radīja zināmas grūtības ar laicīgu ierašanos un adaptēšanos 2,270 km garajai Pērnavas trasei, kura izceļas ar asfalta seguma dažādību un teicamu pārskatāmību no jebkura punkta.

Neliela sensācija B 600 klases kvalifikācijā – pirmo reizi Baltijas sacensību vēsturē pirmo starta vietu izcīna igauniete Maarja Noorak! Lai arī visi 20 (!) viņai sekojošie vīriešu dzimtas pārstāvji cenšas šo panākumu norakstīt uz „pašmāju” trases zināšanu, tomēr jāatzīst nenoliedzams jaunās igaunietes progress. Fiziski grūtais 20 apļu sacensību brauciens gan ļāva Maarjai ieņemt tikai septīto vietu pēc 17 apļiem, kad brauciens kritienu rezultātā tika pārtraukts. Praktiski no starta par pirmo vietu skaistu cīņu aizvadīja mūsu Vjačeslavs Kanajevs un soms Sakari Pietila, kad fantastisku ātrumu saka uzrādīt peletona vidusdaļā braucošais Renārs Lucavs . 14 aplī uzrādot ātrāko brauciena laiku, tika apsteigti savstarpējā cīņā nogurušie līderi, un izcīnīta skaista un pelnīta uzvara. Kanajevs finišu sasniedz trešais. Lieliski brauc Kaspars Sīlis un finišē augstajā piektajā vietā.

B 1200 klasē Pērnavā uz starta stājas 23 braucēji, bet starp tiem nav neviena Latvijas pārstāvja. Ar pieklājīgu 4 s pārsvaru uzvar igaunis Tarmo Kivi.

Apvienotais 125 un 250 ccm brauciens neizceļas ar braucēju skaitu, bet ir pārpilns cīņas par pjedestālu. Ja par pirmo vietu jautājumu nav – ātrs un stabils ir jaunais igaunis Eero Madisson, tad Garija Rozkalna un Indreka Lehtasara bezkompromisa braukšana jau ceturtajā aplī noved pie igauņa kritiena trases ātrākajā pagriezienā un sekojošas izstāšanās. Pēc atkārtota starta Rožkalns uzrāda ātrāko brauciena laiku, bet ar to pietiek tikai otrajai vietai. 250 ccm klasē īsta cīņa izpaliek, bet tas netraucē uzvarētājam somam Aimo Heinonenam  ar šampanieti kārtīgi apliet Tālu Meļķi, kurš tiek klasificēts kā otrais.

Superstock 600 klasē ar nospiedošu pārsvaru uzvaru svin igaunis Martins Partelpoegs. Savas rīta uzvaras spārnots, šajā klasē dalību ņem arī Renārs Lucavs un finišē respektējamā astotajā vietā. Andrejs Kuzņecovs, kurs līdztekus  Superbike klases braucieniem šogad brauc arī mazākā klasē, finišē vienpadsmitais.

Superbike klases brauciens sola intrigu – kvalifikācijā četri braucēji „iebrauc” vienā sekundē. Agris Neija pēc ilgāka pārtraukuma  šosejas motocikla sedlos ir tikai astotais, savukārt pagājušā gada uzvarētājs B 1200 Dainis Liņķis ieņem devīto starta vietu. Jau startā lielisks ir Neija un pirmo pagriezienu izbrauc kā trešais. Turpmāk tik labi neveicas un pakāpeniski tiek zaudētas dažas pozīcijas, kas finišā dod piekto vietu. Brauciens rit ārkārtīgi augstā tempā, praktiski visi 20 braucēji uzrāda laikus, kas mazāki par minūti. Neapturams ir Hanno Velts, kas arī gūst pelnītu uzvaru. Dainis Liņķis spēj uzlabot kvalifikācijas sniegumu un finišē astotajā vietā. Andrejs Grīnbergs saņem punktus par trīspadsmito vietu.

Piektdienas pēcpusdienā risinājās arī ceļa motociklu klases braucieni. Tikai falstarts uz ceturto vietu nobīdīja labi braucošo Artūru Ivanovu C 600 klasē, bet Uģis Apse bija sestais C 1200 ieskaitē.

Blakusvāģu klasē no sešām igauņu ekipāžām finišē četras.

*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss