Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Durka Racing trešais posms

Mārtiņš Eglītis
Datums: 25.06.2008.
Rubrika: Sports

28. jūnijā sporta kompleksā 333 motosporta sacīkstes notiks visu dienu, līdz pat pusnaktij. Dienā SK Motodroms sadarbībā ar Durka Racing organizē Latvijas un Baltijas čempionāta supermoto posmu, savukārt vakarā - Durka Racing 2008 3. posms, kā arī šīs sezonas jaunuma - Durka Suntriding 2008 2. posms.

Par visu pēc kārtas

Supermoto kā sporta veids radies Francijā, 70. gados. Sākums diezgan triviāls – krosa motocikliem pieskrūvēti asfalta riteņi. Tomēr nu supermoto kļuvis par pilnvērtīgu sacīkšu kategoriju ar specifisku braukšanas tehniku (motociklu slidināšanu līkumos), kā arī motociklu uzbūvi. Ja sākotnēji lai krosa motociklu pārtaisītu par supermotardu pietika ar ielas disku uzmontēšanu, tad nu diski ir tikai sākums – bremzes tiek mainītas pret jaudīgākām un piekare atšķiras.

Ar Durka Racing šosejas sacīkstēm amatieriem jau ir pazīstama lielākā daļa Latvijas moto sabiedrības. Tomēr Durka nebeidz pārsteigt – pagājušajā gadā sadarbībā ar LaMSF motokrosa komisiju tika organizētas pirmās kalnā braukšanas sacīkstes Latvijā. Šogad Durka Racing sacīkstes notiek visā Latvijā – ja iepriekšējās sezonās tika izmēģinātas visdažādākās 333 kartingtrases līkumu kombinācijas, tad šogad sacīkstes notiek visā Latvijā esošajās kartingtrasēs – Rudē, Kandavā, Daugavpilī, Biķerniekos, kā arī 333. Arī 3. posms būs kaut kas jauns – nakts sacīkstes. Šī gada MotoGP sacīkšu pirmais posms notika Katarā – mākslīgi apgaismotā trasē. Durka, protams, nav MotoGP, bet sacīkšu princips būs līdzīgs – arī 333 trasē būs mākslīgais apgaismojums un sacīkstes notiks diennakts tumšajā laikā. Durkas pacientiem šāds posms būs daudz grūtāks nekā dabiskajā apgaismojumā – koncentrēties traucē ēnas, neierastie kontrasti un neierastā vide.

Uz 3. posmu joprojām gaidāmas sīvas cīņas – A grupa joprojām, kā tas pierādījās arī Rudē notikušajā posmā, ir ātra un spēki ir samērīgi. Šobrīd kopvērtējuma līderis Durka-1000 klasē ir Lauris Gaņins (101 punkts), tomēr tālu nav arī Artis Ozols ar 71 punktu, ka arī Atis Dubavs ar 72 punktiem. Situācija Durka-600 klasē ļoti līdzīga – Gatim Eglītim ir 91 punkts, otrais Kristaps Straupe ar 88 punktiem, bet trešā šobrīd ir Elizabete Tabaka ar 50 punktiem.

Par to, kā izmainās stuntriding sacīkšu dalībnieku pašsajūta naktī mums informācijas nav, bet nākamais Durka Stuntriding posms notiks šosejas sacīkšu starplaikos. Iepriekšējā Durka Racing 2008 posmā stuntriding posms nebija paredzēts, bet paraugdemonstrējumos bija redzams, ka gaidāma sīva cīņa – dalībnieki strauji progresē un ir gatavi parādīt publikai un tiesnešiem arvien jaunus trikus. Publikas mīlulis BigMan, kurš vienīgais piedalās sacīkstēs ar kvadriciklu, joprojām ir gatavs startam un gaida, kad starp dalībniekiem parādīsies vēl kāds kvadricikla dīdītājs.

Sacīkšu noslēgumā, kuram vajadzētu būt tā ap pusnakti, gaidāms grandiozs svētku noslēguma salūts.

Dienaskārtība:

"Latvija OPEN", supermoto un skūteri

08:00-10:20 reģistrācija, tehniskā kontrole, organizētie treniņi.
10:30-11:45 kvalifikācija
11:50 sapulce
12:00 pirmais starts
17:00 apbalvošanas ceremonija

"Durka Racing 2008", "Durka stuntriding 2008"

15:00 reģistrācija, tehniskā kontrole, organizētie treniņi
17:00 kvalifikācijas braucieni
18:00 pirmais starts
     * Pocketbike 1. brauciens
     * Scooter klases 1. brauciens
     * B grupas 1. brauciens
     * A grupas 1. brauciens
     * Čoperu brauciens
     * Stuntriding kvalifikācija.
     * Pocketbike 2. brauciens
     * Scooter klases 2. brauciens
     * B grupas 2. brauciens
     * A grupas 2. brauciens
     * "Durka stuntriding 2008" amatieru kausa izcīņas 2.posms
23:00 apbalvošana, svētku salūts, organizētas riepu dedzināšanas, stuntriding paraugdemonstrējumi

Vēlam veiksmīgus startus un aizraujošas sacīkstes!

***
3

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss