Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Kurš dzers šampanieti no trīsdesmit piektā "Vaidavas kausa"?

Informācija: www.vaidavaskauss.lv
Datums: 03.07.2008.
Rubrika: Sports

Pēdējos gados spēcīgāko sportistu sastāvu Latvijas motokrosa sacensībās vienkopus pulcēs "Vaidavas Kauss" 13. jūlijā Apē. Savu dalību sacensībās apstiprinājuši sportisti, kuru uzvārdi komentārus neprasa. Igauniju pārstāvēs Tanels Leoks, Aigars Leoks, Juss Lānso, Gerts Krestinovs. Protams, prestižos "Vaidavas kausus" tik viegli viņiem neatdos gandrīz visi spēcīgākie Latvijas solo motociklu meistari. Pirmām kārtām jau Lauris Freibergs, kurš ir "Vaidavas kausa" ieguvējs 2005. gadā.

Latviešu motokrosistu spēcīgākās rindas papildinās Agris Ļitvinovs, Leons Kozlovskis, un Mārtiņš Aleksandrovičs, kurš apsolījies "būt ierindā" pēc nopietnās traumas. Ar nepacietību gaidīsim arī jauno Latvijas motosportistu - Matīsa Karro, Dāvja Līva, Augusta Justa, Dāvja Ivanova, Toma Macuka, Raivja Levana un citu sniegumu mototrasē.

Noteikti jāatzīmē, ka jau pieminēto sportistu ļoti spēcīgo konkurenci Apes trasē saasinās arī citu populāru Igaunijas motosportistu piedalīšanās. Starp tiem ir vairākkārtēji "Vaidavas kausa" ieguvēji Ediks Kūsks, Tomass Trīsa, kā arī Martins Leoks, Tāvi Nassars, Jānuss Kovals, Kristians Ratseps un citi.

Sīvas cīņas gaidāmas ekipāžu un kvadrociklu braucienos. Organizatori cer, ka grūtajā Apes mototrasē "Vaidavas kausu" mēģinās atgūt Artis Rasmanis, kurš šeit startējis jau trīs gadus pēc kārtas.

Jau trešajā gadā pēc "atdzimšanas" Apes trasē "Zelta mopēda" kausa izcīņa kļūst starptautiska, jo uz šīm sacensībām ieradīsies arī igauņu sportisti. Skatītāji būs pārsteigti arī par sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kuri nolēmuši piedalīties braucienos ar mopēdiem. Organizatori aicina visus padomju laiku mopēdu īpašniekus piedalīties šajā "retro salidojumā", jo šāda veida sacensības notiek tikai reizi gadā. Atgādinām, ka arī mopēdu sacensību dalībniekiem paredzēta bezmaksas iebraukšana sacensību norises vietā.

Pirmo reizi Latvijā būs vērojamas mini motociklu sacensības. Skatītāji redzēs, cik veikli un ātri trasi veiks MiniMX klases sportisti. Šajā strauji progresējošajā klasē neapšaubāms līderis ir Igaunijas čempions Henri Remma (kurš arī MX1 motociklu klasē ir viens no spēcīgākajiem Igaunijā). Starp citu, F1 čempions Kimi Raikonens ir vairākkārtējs Somijas čempions motokrosā šajā motociklu klasē. Un tomēr, vismasveidīgāko dalībnieku sastāvu organizatori paredz apvienotajā solo motociklu klasē amatieriem.

Notiks tradicionālā loterija, kur ieejas biļešu īpašnieki varēs izlozēt ļoti vērtīgas balvas: "Jotul" krāsniņu, "Husqvarna" zāles pļāvēju un "Trek" velosipēdu. Atrakcijas piedāvās firmas "Ferrus" traktori. Skatītājus informēs iecienītais motokrosu komentētājs Ēriks Fogels. Tie, kas uz sacensībām būs ieradušies jau sestdien, vakarā varēs lustēties Apes brīvdabas estrādē, kur muzicēs grupa "Tranzīts", kā arī apskatīt Apes tūrisma objektus.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss