Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

17 gadīgais Edgars Siliņš izcīna pirmo vietu Latvijas čempionātā endurokrosā Stelpē

Dace Tribocka, LaMSF enduro komisijas preses sekretāre
Datums: 07.07.2008.
Rubrika: Sports

Stelpē sestdien 5. jūlijā aizvadīts Latvijas čempionāta endurokrosā trešais posms. E1 klasē teicamu sniegumu uzrādīja 17 gadus jaunais sportists Edgars Siliņš, izcīnot godpilno pirmo vietu, apsteidzot Eiropas čempionāta enduro dalībnieku igauni Toivo Nikopensiusu.

Savukārt, E2 klasē pirmais Lauris Ermanis un E3 klasē Jānis Vinters. Senioru klasē pārliecinoši pirmais finiša karogu sasniedza pieredzējušais 2008. gada Eiropas čempionāta enduro dalībnieks, Eiropas čempions Artūrs Robežnieks. Čempionāta jaunākajā klasē 85ccm šoreiz labākais rezultāts Gintam Filipsonam. Pēc solo klases braucieniem uz starta stājās kvadraciklu klases braucēji, tostarp trīs meitenes. Pēc neveiksmīga kritiena no brauciena izstājās kopvērtējuma līderis Matīss Cers, līdz ar to kvadri open klasē uzvara Andrim Grāviņam. Meiteņu konkurencē labāko rezultātu uzradīja Monta Dišlere - Kirilko.

Nākamais Latvijas čempionāta endurokrosā posms 16. augustā Jēkabpilī.

Paralēli Latvijas čempionātam norisinājās arī Latvijas Motosporta Federācijas (LaMSF) kausa izcīņā endurokrosā. Starta pirmajā līkumā veiksmīgi kā pirmais devās C klases pārstāvis Jānis Baunis, kas arī stundas ilgajā braucienā savā klasē saglabāja līdera pozīciju. Hobby klasē pirmā vieta Arvim Bumbierim un patiesi priecīgs par izcīnīto godpilno pirmo vietu bija senioru klases pārstāvis Raitis Evarsons.

Lai ar endurokrosa sacensības paredz atšķirīgus brauciena laikus no stundas līdz divām stundām, spraiga cīņa ierasti starp sportistiem izvēršas absolūtajā kopvērtējumā. Šeit sīva cīņa bija gan starp zināmo dueli – Madaru Purekli un Jāni Vinteru, gan starp Edgaru Siliņu un Toivo Nikopensiusu, kā arī senioru klases pārstāvi Artūru Robežnieku kurš gan saskaņā ar notikumiem braucienu beidza 30 minūtes ātrāk, pavadot trasē nevis divas, bet pusotru stundu. Kopvērtējuma pirmo trijnieku rezultātā veidoja Jānis Vinters, Madars Pureklis un Edgars Siliņš, vadošo čempionāta klašu pārstāvji.

Jau vairākus gadus Stelpes „Pīlādžu” mototrasē norisinās motokrosa sacensības. Tomēr zīmīgs būs 2008. gads, jo šeit Latvijas čempionāts endurokrosā norisinājās pirmo reizi. Atšķirībā no citiem sacensību posmiem Stelpē lielu daļu no trases veidoja tieši motokrosa posmi, kas daudziem dalībniekiem bija visnotaļ jauns un nepieredzēts pārbaudījums. Savukārt, skatītajiem tā bija iespēja vērot gan motokrosa cienīgu braucienu, gan apzināt enduro sporta veida specifiku.

2008. gada Latvijas čempionāta endurokrosā 3. posma kopvērtējuma pirmais trijnieks:
Latvijas čempionāts endurokrosā:

85ccm klase:

 1. Gints Filipsons;
 2. Uldis Spulle;
 3. Rihards Ozoliņš;

E1 klase:

 1. Edgars Siliņš;
 2. Toivo Nikopensius;
 3. Madars Pureklis;

E2 klase:

 1. Lauris Ermanis;
 2. Armands Jankovskis;
 3. Ģirts Ārstenieks;

E3:

 1. Jānis Vinters;
 2. Kristaps Bajārs;
 3. Jānis Rasmanis;

Senioru klase:

 1. Artūrs Robežnieks;
 2. Ivars Tele;
 3. Ivars Miķelsons;

LaMSF kausa izcīņa endurokrosā:

Hobby klase:

 1. Arvis Bumbiers;
 2. Jurijs Žižkuns;
 3. Arnis Baumanis;

C klase:

 1. Jānis Baunis;
 2. Andris Ušakovs;

Veterānus klase:

 1. Raitis Evarsons;
 2. Ričardas Dounelavičus
 3. Vilnis Jenčs.
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss