Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latvijas čempionātā enduro kopvērtējumu izšķir dažas sekundes

Dace Tribocka, LaMSF enduro komisijas preses sekretāre
Datums: 22.07.2008.
Rubrika: Sports

Divas dienas no 19. – 20. jūlijam Madonas rajona Liezērē pulcējās gan Latvijas, gan Baltijas un Somijas sportisti Latvijas un Baltijas čempionātā enduro. Aptuveni 60 km gara trasē šoreiz sportistiem nācās piedzīvot patiesus dubļu piedzīvojumus, savu meistarību apliecinot divos ātruma testos – enduro un motokrosa testā. Šis sezonas otrā posma rezultāti liecina par plašu jaunās enduro paaudzes izaugsmi un nopietnu cīņu par kopvērtējuma izkārtojumu sezonas noslēgumā.

„Kā liecina ātruma testu rādītāji, patiess prieks, ka ātrumi un attīstība tieši jauniešu vidū ir redzama, jau parādās pirmās iezīmes, kad rezultātu starp sportistiem izšķir tikai dažas sekundes. Tas vien liecina, ka sākas enduro cīņa, kur pirmā lieta ir meistarība. Ceru, ka mūsu jaunā paaudze Edgars Siliņš, Kristiāns Evarsons, Eduards Stefanovičs, Pēteris Jaundžeikars, Jānis Baunis u.c. spēs arī Eiropas čempionāta posmā Vidrižos uzstādīt labus rezultātus un turpinās iesākto attīstību jau Eiropas mērogā. Potenciāls mums ir, tikai tagad jāstrādā augstākam rezultātam”, skaidro Artūrs Robežnieks, Latvijas Motosporta Federācijas enduro komisijas vadītājs, Eiropas enduro čempions.

Kristiāns Evarsons, E1 klases sportists, kas jau otro gadu piedalās arī Eiropas čempionāta posmos, šoreiz palika nepārspēts savā klasē, izcīnot ne tikai pirmo vietu, bet arī iegūstot skatītāju simpātiju. E2 klasē savukārt labāko rezultātu, mazāko soda punktu skaitu, ieguvis Lauris Ermanis. L. Ermaņa pārstāvētā komanda Motosports RT ieguva arī pirmo vietu komandu kopvērtējuma ieskaitē. E3 klasē vislielāko vietējo līdzjutēju uzmanību piesaistīja visiem tik zināmais Jāņa Vintera vārds, kas ar godam šajā klasē ieguva pirmo vietu, uzrādot arī labākos laikus ātruma testos. Senioru klasē savukārt labākais laiks Artūram Robežniekam, kas lai ar piedzīvojis sacensību ietvaros smagu kritienu, ar piecu punktu pārsvaru spēja abu dienu kopvērtējumā ierindoties pirmajā vietā. Latvijas čempionāta enduro ieskaitē brauc arī kvadraciklu open klase, šajā klasē kopvērtējuma līderis Andis Kaktiņš.

Šogad pirmo gadu Liezērē norisinājās Latvijas un arī Baltijas čempionāts enduro. Aizvadītajā sezonā organizēts tika LaMSF kausa izcīnās posms. Tomēr sportisti šo vietu raksturo ar labiem vārdiem, sevišķi atsaucīgus vārdus guvuši vietējo pagastu iedzīvotāji, kas pat sportistus cienājuši ar bērzu sulām un pienu, jo kā vietējie norāda „enduro tāds lauku sporta veids, tuvāks mums lauciniekiem”.

Jau pēc divām nedēļā 2. – 3. augustā Limbažu rajona Liezērē norisināsies Eiropas čempionāta enduro trešais posms. Pirmajos divos posmos, kas norisinājās Sicīlijā un Portugālē, piedalījās arī divi Latvijas pārstāvji - Artūrs Robežnieks un Kristiāns Evarsons. Eiropas čempionāta enduro veterānu klasē šobrīd A. Robežnieks ieņem trešo vietu un K. Evarsons E1 junioru klasē 21. vietu.

2008. gada Latvijas un Baltijas čempionāta enduro Liezēres posma kopvērtējuma pirmais trijnieks:

Komandu kopvērtējums:

 1. Motosports RT (Madars Pureklis, Lauris Ermanis, Eduards Stefanovičs, Vilnis Jenčs un Jānis Špatcs);
 2. Moto AZ (Ģirts Ārstenieks, Pēteris Jaundžeikars, Jānis Rasmanis, Artūrs Robežnieks, Vilnis Bezdelīga);
 3. Valdlauči (Toms Avens, Kristiāns Evarsons, Gatis Brenčš, Ivo Lūkins)

Latvijas čempionāts enduro

E1 klase:

 1. Kristiāns Evarsons (Valdlauči);
 2. Toivo Nikopensius (Igaunija);
 3. Einārs Vinters (J. Vintera mototeam);

E2 klase:

 1. Lauris Ermanis (Motosports RT);
 2. Eduards Stefanovičs (MotosortsRT);
 3. Pēteris Jaundžeikars (Moto A-Z);

E3 klase:

 1. Jānis Vinters (J. Vintera motokomanda);
 2. Tonu Kallast (Igaunija);
 3. Sandris Kļaviņš (Motosports RT);

Senioru klase:

 1. Artūrs Robežnieks (Moto A-Z);
 2. Ivars Telle (Moto A-Z);
 3. Ivars Miķelsons (Moto A-Z);

Kvadri open klase:

 1. Andis Kaktiņš (Motoklubs Ape);
 2. Arnis Pūle (Motosports RT);
 3. Jānis Arbidāns;

Latvijas Motosporta Federācijas kausa izcīņa enduro:

Hobiju klase:

 1. Allar Brand (Igaunija);
 2. Kimmo Pohjonens (Somija);
 3. Ainārs Gailis (GSP TSK)

C klase:

 1. Andis Ušakovs (Moto A-Z);
 2. Jānis Baunis (Moto A-Z);
 3. Ivars Plūdums (Motosports RT);

Rallija klase:

 1. Ģirts Dubavs (Motosports RT);
 2. Leons Vigulis (Kalsnava MB);
 3. Roberts Andrejēvs (ApPasaule);

Veterānu klase:

 1. Pekka Sointula (Somija);
 2. Raitis Evarsons (Valdlauči);
 3. Markku Pesonen (Somija);

Kvadri ATV klase:

 1. Tamur Vanter (Marjamma MK);
 2. Talet Veerpalu (Saku MK);
 3. Jaan Margus (AV motors).
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss