Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Motošoseja Pērnavā

Tāls Meļķis, LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs
Datums: 23.07.2008.
Rubrika: Sports

Nospiedošs igauņu un somu pārsvars motošosejas sacīkstē, kura nedēļas izskaņā notika Pērnavas trasē.

Kaspars Sīlis

Ar kritieniem brīvajos treniņos latviešu motošosejnieki uzsāka Latvijas čempionāta ceturto ieskaites posmu 2270 m garajā Pērnavas trasē, kas tradicionāli bija pulcējis stiprākos igauņu un somu braucējus. Pērnā gada ātrākais B 1200 klases braucējs Dainis Liņķis krīt jau iesildoties un no tālākas cīņas Superbike klasē izstājas tehnikas defekta dēļ. Labus rezultātus kvalifikācija B 600 klasē rāda Kaspars Sīlis #199, taču sacīkstes ievadā nespēj noturēties vienā no ātrākajiem līkumiem un krīt, izstādamies no cīņas par goda pjedestālu. Uzvar soms Sakari Pietila, kurs apsteidz jauno igauni Kristjanu Sepa .Sepa  startē arī 125 ccm klasē un tur gūto sacīkšu  pieredzi  veiksmīgi izmanto braucot ar 600 ccm motociklu. Līdz trešajai vietai finišā aizcīnas arī Renārs Lucavs, nostiprinot savas pozīcijas kopvērtējumā. Savā tempā brauc igauniete Marja Noorak un izcīna augsto sesto vietu. Pirmā desmitnieka robežās visu distanci brauc Vjačeslavs Kanajevs #160, taču pēdējā aplī cenšoties uzlabot pozīciju veic neplānotu  izbraucienu ārpus trases un finišē divpadsmitais. Divus ieskaites punktus par 14.vietu saņem Andris Bulāns. B 1200 klase Latvijas braucēji nestartē un uzvar soms Markus Virtanens.

Superstock 600 klasē nepārspējams ir igaunis Martins Partelpoegs, kurš pārliecinoši, par 6,5 sekundēm pārspēj somu Neuvonenu. Trešais finišā ir Juris Zalāns. Spēcīga konkurencē sesto vietu izcīna Renārs Mažgans #88.

Izpaliekot Agra Neijas dalībai sacensībā, izpaliek arī ierastā intriga Superbike klases braucienā . Pirmais pēc starta un pirmais finiša – tāds ir brauciena uzvarētāja igauņa Hanno Velta sniegums. Par pārējam vietām gan izvēŗšas aizraujoša cīņa, kura veiksmīgākie ir Staffans Soderstroms un Janis Pahks.

Neapturams 125 klasē ir B 600 uzvarētājs Sepa, kuram piekāpjas Garijs Rožkalns . Pēc nelielas kontaktcīņas 250 ccm klasē otrais finišu sasniedz Tāls Meļķis , atzīstot somu veterāna Aimo Heinonena pārsvaru.

Ceļa C 600 motociklu klases brauciena ātrākā apļa laika uzrādītājs Arturs Ivanovs tiek klasificēts kā ceturtais. Ceturtais C 1200 finišē Artūrs Irbe, bet uzvar Uģis Apse. Nākošais Latvijas čempionāta posms 24.augustā Rīgā.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss