Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Aizvadītais gads blakusvāģu klasē

Teksts: Vita Ziemele
Datums: 15.10.2006.
Rubrika: Sports

Šogad Latvijas čempiona titulu un ceturto vietu pasaules čempionātā izcīnīja Māra Rupeika un Haralda Kurpnieka ekipāža. Ceturtā vieta ir likumsakarība, jo iespēja izcīnīt augstāku vietu par piekto pavīdēja tikai pirms pēdējā posma.

Māris Rupeiks/Haralds Kurpnieks

Ceturtā vieta Māra Rupeika un Haralda Kurpnieka ekipāžai ir veiksmīgs iznākums – ņemot vērā, ka trijos posmos punkti netika gūti. Pirmajā posmā nullīte bija tehnisku iemeslu dēļ, jo tika veikti uzlabojumi dzesēšanas sistēmā, taču pirmais uzlabojums izrādījās ne visai veiksmīgs.

Nākamā nullīte – Beļģijas posmā, kad no otrās vietas nācās izstāties komutatora dēļ. Tā nav daļa, kurai pievērš lielu vērību, – vienkārši nepaveicās. Trešā nullīte – Ķeguma kritiens startā, jo uz starta barjeras tika norauts ventilis, un vēlāk izrādījās, ka kamera bija brāķis. Tomēr, neskatoties uz šo kritienu, Rupeika komanda spēja izcīnīt arī Latvijas čempiona titulu.

Cīnīties ar Danielu Vilemsenu šogad bija bezjēdzīgi. Viņam bija arī nullītes, tomēr pārsvarā - uzvaras. Rupeikam/Kurpniekam bija viena uzvara Vācijas posmā. Arī Sederkvists guva tikai vienu uzvaru pēdējā posmā. Pacīnīties ar Vilemsenu Rupeika komanda plāno nākamajā sezonā, jo mērķis ir pasaules čempiona tituls.

Labu sniegumu Eiropas komandu čempionātā, kas arī notika Ķegumā, parādīja brāļu Daideru ekipāža. Startējot ar Serģa moci, viņi spēja apdzīt pat Rupeika/Kuprnieka ekipāžu. Šajā braucienā Daideri bija ātrāki, un, ņemot vērā, ka tās bija komandu sacensības, viņi tika palaisti garām, taču citās sacensībās tik vienkārši uzvaru vis negūtu.

Daideriem šī bija ļoti laba sezona – kāpums uz 12. vietu kopvērtējumā. Pavīdēja arī reāla iespēja cīnīties par vietu desmitniekā, ko liedza neveiksmīgais posms Rudesbergā. Tomēr zinot, ka puiši paši gatavo tehniku katram braucienam, kamēr citi sportisti atpūšas, jācer, ka nākamajā sezonā viņi atradīs mehāniķi un spēs sasniegt vēl labāku rezultātu.

Latvijas komandas izcīnītā sudraba medaļa Eiropas komandu čempionātā ir objektīva, jo holandiešiem bija izstrādāta ļoti laba taktika. Abos braucienos D.Vilemsenam izdevās ļoti labs starts no otrās rindas, līdz ar to viņš varēja piesegt brāļa Marsela ekipāžu. Neskatoties uz to, brauciena beigās Marsela kantētājs Bjorns Roes piekusa, un Vilemsena/Verbruges ekipāža aizbrauca garām. Mūsējie - Rupeiks, Daideri, Skreija un Stupelis - bija otrie, – labs rezultāts, jo kopumā sešas komandas varēja cīnīties par godalgām.

Serģis, izkrītot no aprites sezonas otrajā pusē, mazliet neinteresantāku padarīja cīņu par titulu, un pārējiem sportistiem pavērās lielāka iespēja parādīt sevi, jo līdz tam prevalēja psiholoģiskais faktors – Vilemsens un Serģis. Tagad situācija mazliet mainījusies, proti, tikai Vilemsens parādījis sevi kā absolūto līderi.

Nav vēl zināms, vai D.Vilemsens startēs nākamajā sezonā, jo izcīnīti pieci pasaules čempiona tituli, un viņš vairs neredz motivāciju cīnīties tālāk. Vilemsens pat izteicis varbūtību, ka piedalīsies Dakāras rallijā solo klasē un Jaunzēlandē 10 dienu sacensībās neapdzīvotā apvidū. Šajā cīņā viņš būtu viens, tādējādi nebūs neviena, ko vainot neveiksmes gadījumā. Vilemsena braukšana blakusvāģu klasē arī citiem būs stimuls sacensties, jo tikt pie titula, kamēr brauc Vilemesens, ir būtisks izaicinājums.

***
2.9

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss