Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Durka Racing 2008. gada sezonas noslēgums

Teksts: Mārtiņš
Datums: 17.10.2008.
Rubrika: Notikumi

Amatieru motosporta biedrības Durka Racing 2008. gada sacensību kalendārā paredzētie posmi ir veiksmīgi noslēgti, tomēr, lai sezonu varētu nosaukt par pilnībā pabeigtu, atlicis vēl viens pasākums, kurš ir ne mazāk svarīgs kā sacīkstes – kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana, kas notiks 8. novembrī plkst. 18:00, klubā Melnā Piektdiena, ieeja-ziedojums 10LVL.

Gandrīz visās klasēs intriga par to, kurš būs līderis kopvērtējumā, saglabājās līdz pat pēdējam posmam.

Minimoto jeb poketbaikos pirmo vietu pārliecinoši izcīnījis Edgars Šūtelis (234 punkti), otro – Edgars Runcis (210 punkti), trešo – Reinis Veigulis (182 punkti). Daudz neatpalika arī ceturtās vietas ieguvējs Kaspars Svīkulis – izlaižot vienu posmu, līdz 3. vietai un kāpienam uz pjedestāla pietrūka tikai 4 punkti . Jāpiebilst, ka K. Svīkulis ir viens no retajiem, kurš startēja vairākās disciplīnās, jo, sākot ar Kandavas sacensībām,  viņš sāka krāt punktus arī 600ccm ieskaitē. Minimoto klasē kopumā piedalījās 19 sportisti.

Motorolleru klasē līdz 50ccm – pirmā vieta jau otro gadu pēc kārtas Armandam Leitānam –  274 punkti; otrais, tikai ar 10 punktu starpību – Viktors Freimanis (264 punkti), bet trešais – Eduards Sproģis (198 punkti). Šogad šajā klasē piedalījās 14 sportisti.

Motorolleru OPEN klasē pirmais – Rolands Ieviņš (249), otrais – Kaspars Brigzne (239), bet trešais – Andris Kristabāns(207).

Viskuplākais dalībnieku skaits bija ielas un sporta motociklu klasēs – 22 braucēji 600ccm klasē un tik pat arī “karaliskajā” 1000ccm klasē.

Un tā – 600ccm klasē vietu uz augstākā pakāpiena sev nodrošināja Gatis Eglītis (242 punkti), otrais - šīs sezonas spožākais debitants Māris Jēkabsons (212), bet trešais – pagājušā gada uzvarētājs Dzintars Cipruss (174).  Sezonas sākumā pārliecinoši startēja arī 4. vietā esošais Kristaps Straupe (165 punkti), kuram šī ir pirmā sezona, tomēr divi izlaisti posmi un, līdz ar to, kopvērtējumā iegūtais rezultāts līdz sezonas svarīgākajai medaļai neaizveda . Vienīgā Durka Racing startējošā jaunkundze Elizabete Tabaka izcīnīja godpilno piekto vietu.

Visbeidzot, 1000ccm klasē tieši pēdējais posms izšķīra vietu secību. Pirmais – Durka Racing pati galvenā persona – Artis Ozols ar pārliecinošiem 267 punktiem; otrais – Uldis Eglītis (189 punkti), bet trešais – Lauris Gaņins (188 punkti). Vietu izkārtojums varētu būt pavisam savādāks, bet pēdējā, Biķernieku posmā, nepiedalījās trīs no šīs klases līderiem.

Jāpiebilst, ka arī šajās klasēs ir sportisti, kuri piedalījās vairākās klasēs – 1000ccm klasē startējošais Roberts Circenis brauca arī supermoto ieskaitē, bet arī Edgars Borovskis (600ccm) sezonu saka kā supermoto braucējs.

Supermoto ieskaitē dalībniekus iedalīja divās grupās ņemot vērā licences – ar Durka Racing licenci braucošie un LaMSF licenču īpašnieki. Dalībnieku kopskaits –  37. Durka Racing ieskaitē pirmā vieta un ievērojams punktu pārsvars Vitalijam Jeļistratovam (225 punkti), kura tuvākais sekotājs un otrās vietas ieguvējs Roberts Circenis nopelnījis 123 punktus, bet trešā vieta  Krišjānim Ceram – 93 punkti. No LaMSF licenču īpašniekiem pirmais – Mārtiņs Valduss (161), otrais –  Normunds Freimanis (129), bet trešais – Dzintars Baltais (125).

Par pozitīvu iezīmi uzskatāms tas, ka daudzi jaunie sportisti Durka Racing sacensības izmantojuši kā atspēriena punktu savā karjera un nu startē vai gatavojas startēt Baltijas čempionātā.

Visi godalgoto vietu ieguvēji tiek īpaši aicināti apmeklēt šo pasākumu, kurš viņiem ir bez maksas, lai saņemtu sponsoru un Durka Racing sagādātās balvas. Laipni lūgti arī  pārējie dalībnieki un līdzjutēji.

Līdz ar šo, 2008. gada sezona ir noslēgusies un iestājies šosejas sacīkstēm un treniņiem nepiemērots laiks, bet darbs turpinās – sportisti gatavo tehniku, gādā ekipējumu un attīsta savas fiziskās spējas, bet organizatori plāno nākamā gada sezonu, lai 2009. gada 1. maijā visi atkal tiktos 333 trasē.

Durka Racing amatieru motošosejas sacensības atbalsta HONDA, FlaktWoods, Radio SWH Rock, DUCATI, Motolietas.lv, K&N, WILO, Power Commander, Getaway.lv, biedrība LAMA un RND.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss