Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latvijas superkauss – sacensības būs ar kvalitātes zīmi

Sagatavoja: Kaspars Cveiģelis
Datums: 28.01.2009.
Rubrika: Sports

Savā pēdējā intervijā Lauris Freibergs minēja, ka no motosporta pavisam aiziet nevar. Lauris paliek motokrosā un pievēršas Superkausa motokrosa sacensību organizēšanai. Superkausa nosaukums pēdējā laikā locīts vairākās dzimtēs un locījumos. Kas tad īsti būs šis Superkauss un kur tas atradīsies kopējā motosporta ainā? Uz sarunu aicinājām organizatorus Lauri Freibergu un Kasparu Cveiģeli.

superkauss

Vienā teikumā, kas tad īsti būs šis Superkauss?

L.F. Priecīgas, kvalitatīvas, azartiskas, jautras sacīkstes motokrosā.

K.C. Tā būs skatuve īstiem vīriem. Vietu, kur samērīties ar ...

Kādēļ tāds nosaukums?

L.F. Labi skanošs un visiem viss skaidrs.

K.C. Tādēļ, ka viss būs ok.

Kāpēc izdomājat veidot Superkausu, ja tagad jau ir pietiekoši visādas dažādas sacensības?

L.F. Ir daudz un dažādas sacensības, bet ne tik daudz Kurzemē. Tagad būs 6 kārtīgi mači tam klāt. Šīs sacensības būs ar kvalitātes un popularitātes zīmi.

K.C. Jā, diez vai tik liels piedāvājums motokrosistiem ir kaut kur citur. Latvijā ir sacensības ar barjeru, ir ar kluso startu, ir ar pieskriešanu. Īsta paradīze. Mūsu izpratnē trūkst mazliet mārketinga un popularitātes. Šī būs tā niša, ko paņemsim. Gribam uztaisīt populārāko sacensību seriālu Latvijā.

Un kā ar krīzi? Vai nebaidāties, ka cilvēkiem nebūs finanses tik dārgam hobijam?

L.F. Krīze, protams, skars jebkuru, bet mūsu sacīkstes notiks reizi mēnesī un to nu gan katrs motomīlis varēs atļauties.

K.C. Ja konkurents pabrauc garām, tad ir krīze. A tā vienkārši naudas mazāk.

Ar ko Superkauss atšķirsies?

L.F. Galvenais ir tas, ka ierasto 2 braucienu vietā būs 3. Braucieni būs mazliet īsāki un līdz ar to dinamiskāki. Vairāk startu, vairāk finišu, līdz ar to sacensības būs skatāmākas. Sportisti varēs izbraukties kārtīgi.
K.C. No tradicionālajām motokrosa sacensībām atšķirsimies ar īsiem braucieniem. Tikai 5 apļi. Tas piedos spraigumu.

Kur norisināsies šis seriāls?

L.F. Šogad mačosimies pa Kurzemi. Sākumā ieskriesimies, izdarīsim secinājumus un tad domāsim tālāk.

K.C. Pirmo gadu noteikti tikai Kurzemē. Sacensības paredzētas Zirās, Aizputē, Dobelē, Kuldīgā, Saldū un Lažā. Vai pletīsimies kaut kur tālāk, laiks rādīs.

Cik posmi būs Superkausam?

L.F. Superkauss būs 6 posmu seriāls un pēc tā visa kopēja balle, apbalvošana, tusiņš, dejošana.

Kādiem sportistiem domātas šīs sacensības?

L.F. Šajās sacensībās ir vairākas klases visu kategoriju un vecumu sportistiem.

K.C. Visiem, kuri grib braukt. Pārējo var iemācīties. Klašu sadalījums ir veidots tā, ka var piedalīties visu meistarības līmeņu sportisti

Kāds būs klašu dalījums?

L.F. Pirmo reizi Latvijā būs tāda klase kā Mini MX. Tajā varēs startēt visdažādākā vecuma braucēji ar mazākiem mocīšiem. Tas būs jautri. Redzēsim arī Latvijas motokrosa profīgākos sportistus. Ir izveidotas Pro klases, kurās piedalīsies Latvijas varošākie, ātrākie un meistarīgākie braucēji. Redzēsim arī kādu spēcīgāku sportistu no ārzemēm

K.C. Ne tik ātrie solo sportisti tiek dalīti pēc gadiem no 13 līdz 29 un no 30. Būs arī Pro klases, kuriem ir atsevišķa liste. Tie būs ātrākie un meistarīgākie sportisti. Kvadru klases dalīsies ne tik ātrajos un Pro. Būs vēl arī 65 ccm un Mini MX klase, kurā varēs izgonkoties ar maziem mocīšiem

Ierasta lieta, ka būs sportisti, kuri nebūs apmierināti ar klašu dalījumu.

L.F. Esam daudz domājuši par klašu sadalījumiem. Protams, ka vēlamies rast iespēju startēt ikvienam Latvijas motomīlim. Uz šo brīdi jau ir daudz braucēju kategorijas visdažādākajos dalījumos. Kopā 8 vērtējumi. Kopvērtējumā apbalvosim labākos 5, tā kā apbalvošanā krietns dalībnieku skaits tiks nosaukts. Plus vēl iespēja nodibināt savu specbalvu. Kā tas notiks solo Pro klasē virs 30 gadiem.

K.C. Aicinu šis sacensības uztvert kā produktu veikalā. Ir konkrēts produkta ar tādu cenu un tādiem raksturlielumiem. Patīk man šis produkts, lietoju. Nepatīk, nelietoju. Protams, mēs esam ieinteresēti, lai pēc iespējas vairāk sportistu šo produktu lietotu.

Vai atsaucība ir liela?

L.F. Sportisti ar lielu interesi gaida Superkausa sacensības. Brummm

K.C. Par to runāsim sezonas beigās. Es domāju, ka no atbalstītāju puses atsaucība būs mazāka, bet ir ok.

*****
5

Komentāri

Tjigrica @ 14:30 23.02.2009.
Arii gaidu superkausu!!!
Varbuut buus sacji, kur ar laiku varees izveidot kvadru daamu klasi [ja buus pietiekams skaits brauceeju] :D:D:D

Janka @ 20:03 28.01.2009.
Lai veicas organizeshanaa

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss