Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Sievietei sievietes vieta

Ilona Ķirse
Datums: 26.05.2009.
Rubrika: Sievietēm

Ja vēl pirms pāris gadiem motocikls uz Latvijas ceļiem bija salīdzinošs retums, tad tagad motociklists vairs nevienu pārsteigt nevar. Audzis arī to sieviešu skaits, kas izvēlas pārvietošanos uz divu riteņu spēkrata. Protams, zināmi aizspriedumi pret sievieti uz moča  tomēr pastāv: piemēram, “nav tā sievietes nodarbe” vai “vecene nevar moci novaldīt” utt., taču kopumā attieksme ir veselīga, īpaši jau pret sievietēm pasažierēm, kuras ar saviem apaļumiem perfekti papildina ansambli ar vīrišķīgu vadītāju un jaudīgu dzelzs zirgu.

Sieviete uz moča

Taču joprojām sastopama kultūra, kurā mocis un sieviete nav savienojami jēdzieni,- skaidrs, tas ir islāms. Daudzās musulmaņu valstīs sievietēm faktiski aizliegts vadīt automašīnu, piemēram, Saūda Arābijā. Pretstatā citā musulmaņu zemē Irānā sieviete pie stūres nevienu neizbrīnīs. Turklāt vietējās skaistules bieži vien ne tikai neatpaliek, bet pat pārspēj vīriešus vadīšanas tehnikā un drosmē. Jāpiebilst gan, ka, lai apgūtu vadīšanas prasmi, apmācības jāveic vien ar sieviešu kārtas instruktori. Taču irānietes skar citi ierobžojumi. Vēl līdz 2003. gadam vietējai sievietei bija kategoriski aizliegts vadīt motociklu. Likums atsaucās uz korānu, jo sievietes poza uz motocikla nav savienojama ar pieticību un pazemību. Aizlieguma pārejas posmā sievietes drīkstēja būt vien motocikla pasažieres. Mūsdienās Irānā var sastapt motociklistes, kurām no ķiveres apakšas rēgojas melna parandža. Tai pat laikā pastāv nerakstīts priekšstats – šāda sieviete tomēr nav uzskatāma par tikumīgu, bet bieži var tikt nosaukta pat par vieglas uzvedības dāmu. Atšķirībā no taizemietēm – tur gandrīz katra sieviete pārvalda motocikla vadīšanas mākslu - bez tā grūti iztikt. Arī Indijā motocikls ir ļoti populārs. Taču šeit lielākā daļa sieviešu ieņem pasažieres vietu, turklāt pārvietojas kā īstas lēdijas uz zirga, abas kājas nokarot uz vienu pusi. Tas ir saistīts gan ar kārtējo tikumības demonstrēšanu, gan ar to, ka nacionālais tērps sari nemaz neļautu ērti sēdēt jāteniski. Bieži vien uz motocikla tiek vesti arī bērni, piemēram, viens sēž uz degvielas bākas, bet otrs - klēpī mātei.

Ja Irānas tikumi lēnām atmaigst, tad vjetnamietēm drastiski noteikumi ir pašā plaukumā.  Nesen spēkā stājies likums, ka tupmāk motociklu varēs vadīt vien tādas sievietes, kuru krūšu apkārtmērs pārsniedz 71 centimetru. Tas attiecas arī uz vīriešiem. Tuvākajos gados pārāk tieviem, īsiem vai vājiem cilvēkiem traukšanās uz moča nespīd (ak vai, dažam labam kompleksi vien padziļinātos). Tādā veidā valsts vēlas šos cilvēkus paglābt no paaugstināta riska iekļūt satiksmes negadījumā. Papildus no moča būs jāatsakās tām vjetnamietēm, kurām ir problēmas ar aknām (alus un mocis vairs nebūs savienojami jēdzieni) un deguna dobuma slimībām. Diemžēl šie ierobežojumi skar gandrīz visas vjetnamiešu sievietes, jo vidējais sievietes augums nepārsniedz 150 centimetrus un viņas lielākoties nav kuplas miesās. Paradokss: neraugoties uz to, 90% transporta veido moči!

Tādā ziņā laimīgas var justies ASV Minesotas štata iedzīvotājas, jo viņām ir samērā viegli ievērot ierobežojumus – galvenais, nebraukt uz moča plikām krūtīm jeb bez krekliņa!

****
4

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss