Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Aizvadīts Superkausa 4. posms

„Zēni gaisā lidinājās, Dieviņ, vai tiem viss ir mājās?” Šādi Superkausa 4.posmu Kuldīgā raksturoja Latvijā visiem zināmās suitu sievas. Arī šoreiz skatītāju pūļi un atbalsts mūs lutināja uz pilnu klapi. „Vēl ne reizi vienā motokrosa sacīkstē nebiju redzējusi tādu cīņu un neparedzamus rezultātus, kā šodien gandrīz katrā klasē,” ar emocijām dalās Superkausa apmeklētāja Aneta Krišjāne. Kuldīgas jaunā mototrase no sportistiem prasīja daudz spēka un prasmju. Diemžēl arī šīs sacīkstes nevar lepoties ar niecīgu kritienu skaitu – šoreiz vairākas neveiksmes varēja novērot finiša tramplīnā. Bīstamā manevra dēļ šo trases posmu sacensību komentētājs Ēriks Fogels nodēvēja par „Ahileja papēdi” trasē.  

Mini MX un 65cc klasēs visos braucienos pārliecinošas līdera pozīcijas noturēja „Motokurzeme” braucēji Pauls Jonass (Mini MX klase) un Kristers Kārkliņš (65cc). 65cc klasē stabili savas vietas nosargāja arī 2.vietas ieguvējs Emīls Bišofs („F.F.F. Racing”) un 3.vietas ieguvējs Marko Ozoliņš („Saldus Motoklubs”). Savukārt par 2.vietu Mini MX klasē bija jāpacīnās sīvāk – 2. augstāko vietu uz goda pjedestāla izcīnīja Krists Mickēvičs („Rockstar Moto-X”), tomēr par stabilām sportista pozīcijām lika šaubīties 3.vietas ieguvējs Lauris Kļaviņš („Motokurzeme”). Arī Lauris vienā no braucieniem finišēja kā otrais. „Tā kā braucu gan Mini MX, gan Kvadri Pro, otro un trešo braucienu sākumos ir grūti atkal pārslēgties uz diviem riteņiem, tāpēc pirmie lēcieni ir arī tādi nestabilāki,” stāsta Krists.

Ne tik veiksmīgas sacīkstes MX13+ klasē bija Raivim Eikmanim („MX4 Dobele”) – sportists gan 1., gan 3. braucienā pārliecinoši finišēja kā pirmais, tomēr 2. braucienā arī Raivim liktenīgs bija finiša tramplīns (Ahileja papēdis), kurā sportists krita un finišā ieņēma 16.vietu. Tā kā viens no līderiem cīņā par medaļām vairs nepiedalījās, cīņa par pirmo trijnieku bija raiba. Šoreiz daudz noteica 3.brauciens, kur trijniekā beidzot iebrauca arī „Motokurzeme” braucējs Rihards Dūčis. „Protams, palīdzēja fanu atbalsts – to taču jūt, ka par Tevi malā kāds tur īkšķus. Manuprāt, Superkauss ir daudz interesantāks, jo piecos apļos var izjust ievērojami sīvāku cīņu,” par savām sajūtām stāsta Dūčis. Uzvaru izcīnīja Gundars Gaušis no Saldus motokluba

Šoreiz kuplāko dalībnieku skaitu pārstāvēja MX30+ klase, kur kopā bija pulcējušies 38 braucēji. Šie braucēji līdzjutējiem parādīja raibu, mainīgu un neparedzamu cīņu. Par vietu uz goda pjedestāla pakāpieniem cīnījās tādi sportisti kā Artis Egle („Rockstar Moto X”), Intars Janbergs („Saldus motoklubs”), Ainars Soks („Rodeo MX Racing team”), Aigars Jonass („F.F.F. Racing”), Jānis Dzenis („Rockstar Moto-X”) un citi MX30+ klases sportisti. Pēc 2 braucienu uzvarām, kopvērtējumā 1.vietu ieguva Artis Egle no motokluba „Rockstar Moto-X”, aiz sevis atstājot Aigaru Jonasu no „F.F.F. Racing” (2.vieta) un Jāni Dzeni no „Rockstar Moto-X” (3.vieta).

MX Pro klasē arī šoreiz cīņa norisinājās starp abiem pagājušā gada Latvijas izlases balstiem – Dāvi Līvu („Motokurzeme”) un Lauri Freibergu („F.F.F. Racing”). Šoreiz stiprāks izrādījās Līvs – Dāvi neapturēja pat Laura 3.braucien veiksmīgais starts (jau pirmajā aplī Līvs atguva līdera pozīcijas). „Pasaules Čempiona posms Ķegumā bija smags posms, tomēr nedēļu varēju atpūsties un atgūt spēkus šīs dienas sacīkstēm. Mūsu savstarpējā cīņa ar Lauri Freibergu, manuprāt, ir aizraujoša. Ja nebūtu Laura, sacensības nebūtu tik interesantas,” atzīst Dāvis Līvs. Trešo vietu izcīnīja vēl viens Ķeguma pasaules čempionāta posma dalībnieks Mārtiņš Aleksandrovičs.

Kvadri 14+ klases braucēji šodien pieredzēja kārtējo „Rodeo MX Racing Team” kluba braucēja Edgara Meņģeļa uzvaru – jau vairākas sacensības pēc kārtas Edgars sevi parāda kā talantīgu un profesionālu braucēju savā klasē. Ar pārliecinošu uzvaru Meņģelis aiz sevis atstāja Juri Rolmani no „F.F.F. Jūrkalne” (2.vieta), Armandu Kārkleli (3.vieta) un citus talantīgus braucējus. Smagu kritienu šodien piedzīvoja Kārlis Meldrājs no „F.F.F. Racing” – šoreiz jāatzīst, ka, neskatoties uz kvadracikla tagadējo izskatu, Kārlim paveicās un dzīvībai bīstamas traumas viņš neguva.  

Arī Kvadri Pro klasē Meņģeļu uzvārds izskanēja ar godu – abi kvadri Pro klases brāļi (Kristaps un Kaspars) šoreiz iekļuva olimpiskajā pieciniekā. Šajā Superkausa posmā bija arī igauņu viesis – Meelis Jurgensons. Viesis latviešu zēniem lika trūkties un ieguva pirmo vietu kopvērtējumā, tomēr mūsu braucējiem visas iespējas sevi pierādīt ir pārējos Superkausa posmos un ne tikai. Šodien šajā klasē nepaveicās Kristam Mickēvičam („Rockstar Moto-X”), kurš kopvērtējumā palika tikai septītais: „Daudz kas ir atkarīgs no starta. Ja nepaceļ startu, tad grūti būt līderim. Ja paceļ startu, tad arī vagoniņā visi brauc,” stāsta Krists.

Komandu kopvērtējumā par veiksmīgāko Kuldīga tika atzīts „Motokurzeme” moto klubs, aiz sevis atstājot „F.F.F. Racing” un „Rockstar Moto-X”.

Arī šoreiz Superkauss neizlaida savu tradīciju un sarīkoja sacīkstes līdzjutējiem. Jau iepriekš pieminēto suitu sievu apdziedāšanas pavadībā fani skrēja cik tik jaudas. Meiteņu konkurencē jau 4.reizi uz goda pjedestāla stāvēja Laima Čača – šoreiz 1.vieta. zēnu konkurencē par uzvarētāju kļuva Deins Freijs. Otrās vietas ieguvējs Mikus uz Superkausu bija ieradies ne tikai, lai iegūtu biļeti uz Baltic Beach Party Liepājā: „Motokrosu apmeklēju arī bērnībā, tomēr kaut kā sanāca vairākus gadus izlaist. Superkausu apmeklēju jau vairākas reizes un esmu ļoti apmierināts. Īpaši izbaudu Kvadri 14+ klasi – esmu Montas Dišleres Kirilko fans,” stāsta Mikus.

Superkauss jau ir izslavēts ar savām balvām – šoreiz tika pasniegta arī specbalva no organizatoriem. Kā viens no pieredzējušākajiem braucējiem tika sveikts Agris Čuka. FOX šoreiz sportistiem sagādājis jau trīs balvas. Par godu FOX Lielajai Balvai Rihardam Dumpim tagad ir jauna ķivere, Miķelim Strazdiņam jaunas aizsargbrilles, bet Artim Grīnbergam – ūdenssoma. Aldara Specbalvu šoreiz ieguva MX Pro Senioru līderi: Leons Kozlovskis, Gints Uzars un Arvis Sanders.

Līdz nākošajam posmam nedaudz pacietības – 30.augusts!

Ar suitu sievu vārdiem sakot: „Paldies tiem, kas dikti strādā un par Superkausu gādā!”

Rezultāti: http://www.moto-x.lv/index.php/kalendars/
Bildes: http://rrfoto.lv/category/superkauss/

0

Komentāri

<b>uk</b>uk @ 12:15 09.07.2009.
kaspars labu video uzbliezis

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss