Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Superkausa piektais posms Saldū

Saldus "Bērzu" mototrasei 30. augusts tagad tiks ierakstīts kā Superkausa FOX Lielās balvas rekordu un nepārspējamu sasniegumu bagāta diena. Šoreiz pat zirgi bija atnākuši aplūkot "Superkausa FOX Lielās balvas" sportistu neaizmirstamo sniegumu. Bet ko nu par zirgiem - šoreiz visai Latvijai rekordliels motokrosa apmeklētāju skaits - gandrīz 4000 skatītāju nu jau var sacensties arī ar citiem Latvijā iemīļotu sporta veidu faniem. Šoreiz “Superkausa” dienas kārtībā varēja manīt spriedzes dvesmu - sportisti ne tikai centās iegūt pirmo pozīciju startā, bet dažās klasēs arī cīnījās par palikšanu finālā.

Izvērtējot sacensības atsevišķi pa klasēm, lielākos pārsteiguma mirkļus sagādāja MX Pro klases braucēji, tomēr no šīs solo klases neatpalika arī citas klases. Kā jau vienmēr “Superkauss” nodrošināja spriedzi un satraukumu gan sportistiem, gan līdzjutējiem.

Jau tradicionāli norisinājās sacīkstes arī fanu starpā. Uz trases, cīnoties par brībiļeti uz motokrosa frīstailu, varēja manīt jau vairākkārtējus Fanu skrējiena veterānus. Saldus posmā pirmajā vietā dāmu konkurencē brīvbiļeti izcīnīja Signe Langenfelde, savukārt vīru konkurencē - Kaspars Bogdanovs.

MX 65 šoreiz uzvaras laurus plūca “Motokurzeme” kluba braucējs Kristers Drevinskis, kurš arī uzvarēja 2 startus no 3 iespējamiem un aizveda mājās Fagor putekļu sūcēju, par otro un trešo vietu atļaujot cīnīties Ralfam Guļevskim no “VV Moto Racing Team” (kopvērtējumā otrā vieta) un Arnoldam Sniķerim no “MX4 Dobele” (kopvērtējumā trešā vieta). Neveiksmes piemeklēja 65cc klases kopvērtējuma līderi Emīlu Bišofu, kurš šoreiz kopvērtējumā palika tikai sestais.  

Mini MX klasē pārliecinoši turējās pirmās un otrās vietas ieguvēji Raivis Levans no “AP Motokluba” (1.vieta) un Lauris Kļaviņš no “Motokurzeme” (2.vieta). Trešo vietu kopvērtējumā izcīnījis “Rockstar Moto-X” sportists Krists Mickēvičš, aiz sevis atstājot Oļegu Jurenko (“Rodeo MX Racing Team”) kā arī savu brāli Artūru Mickēviču (“Rockstar Moto-X”). Jāpiemin, ka Raivja Levana uzvara kopvērtējuma rezultātus būtiski neietekmēs, jo Raivis brauca tikai otro reizi šajā “Superkausa” sezonā.

Raibs trijnieks rādījās katrā MX 13+ klases braucienā, tomēr ar cīņu pirmo vietu ieguva mājinieks “Saldus motokluba” braucējs Gundars Gaušis. Ar kritienu pirmajā braucienā ne tik veiksmīgas sacīkstes iesākās Rihardam Dūčim, kurš šoreiz kopvērtējumā palika tikai astotais. Otro vietu MX13+ klases braucēju vidū ieguva vēl viens mājinieks - Jurģis Žukas. Trešajā vietā “MX4 Dobele” sportists - Raivis Eikmanis.

Šķiet, ka cīņa par noturēšanos finālā savu satraukumu radīja arī MX 30+ klases braucēju starpā, jo arī šajā klasē kopvērtējums nebija zināms līdz pat punktu saskaitīšanai. Pārliecinošs bija sportists, kurš šoreiz atradās uz augstākā pjedestāla pakāpiena - Ainars Soks no “Rodeo MX Racing Team”. Otro vietu kopvērtējumā ieguva “Rockstar Moto-X” braucējs Artis Egle. Šajā klasē līderu trijniekā arī “F.F.F. Racing” kluba braucējs Aigars Jonass. “Šo dienu uztveru visnotaļ pozitīvi. Tādu īpašu momentu gan nav un arī trases sarežģītības pakāpe man netraucēja, tomēr gribētos gan nedaudz ātrāku braukšanu,” stāsta trešās vietas ieguvējs. Ainārs Sokas bija vienīgais, kuram izdevās izcelt visus 3 startus un īpašumā iegūt Fagor veļas mazgājamo mašīnu.

Kā jau iepriekš tika pieminēts, pārsteigumus visvairāk varēja sagaidīt no MX Pro klases braucējiem. Šoreiz par līdera pozīcijām bija jācīnās ar tādiem braucējiem kā Dāvis Ivanovs, Niks Apfelbaums, Toms Macuks, kā arī Mārtiņš Aleksandrovičs. Arī MX Pro nebija izņēmums un šajā klasē pirmo trīs līderu pozīcijas mainījās spraigā cīņā. Tikai nesen atgriezies no Jaunzēlandes Pasaules Juniora čempionāta, šodien Dāvis Ivanovs (“Rodeo MX Racing Team”) sevi pierādīja kā sīvu konkurentu citiem sacensību dalībniekiem un izcīnīja uzvaru. Otrajā vietā atradās otrā brauciena uzvarētājs “F.F.F. Racing” motokluba braucējs kā arī sacensību organizators Lauris Freibergs. Trešajā vietā šoreiz talantīgais Niks Apfelbaums no “Motokurzeme”. Raibs brauciens šoreiz diviem mums labi zināmiem sportistiem - ar iespaidīgu kritienu lēcienā cīņu par vietu olimpiskajā pieciniekā pazaudēja Mārtiņš Aleksandrovičs (“Rockstar Moto-X”). Savukārt Toms Macuks šoreiz ceturtais: “Šī diena man ne īpaši patika, jo trešajā braucienā paslīdēja priekšējais ritenis, nokritu un cīņa bija jāturpina no pēdējās pozīcijas,” Toms atzīst, ka arī šoreiz uz “Superkausu” ieradies, lai patrenētos startiem.

Kvadri 14+ klasē kopvērtējumā izmaiņas - no līdera pozīcijas šoreiz atkāpies daudzkārtējais līderis - Edgars Menģelis no “Rodeo MX Racing Team”. Šajā posmā pirmajā vietā “F.F.F. Racing” motokluba braucējs Kārlis Meldrājs, trešajā vietā arī “Rodeo MX Racing Team” sportists Kristaps Smiltnieks. Arī “Superkauss” piektajā posmā Kvadri 14+ klase tika pārstāvēti tik kuplā skaitā, ka visiem pat nepietika vietas pie starta barjeras.

Kvadri Pro līderu piecinieks gana internacionāls - piektajā vietā kaimiņu viesis Imantas Tamaliunas (“Rockstar Moto-X”), kurš otrajā braucienā izcīnīja pirmo vietu. Pirmajā vietā Kvadri Pro klasē mājinieks Mikus Neško no “Saldus Motokluba”, otrajā vietā - Agris Neija (“Motokurzeme”), trešajā - Artis Rasmanis (“F.F.F. Racing”). Ar traumu šodien beidzās trešais brauciens vienam no līderiem - Kristapam Meņģelim, kurš šoreiz palika 12.vietā.

Neiztika arī bez dalībnieku apbalvošanas - FOX loterijas. Veiksminieki šajā izlozē izrādījās Pauls Jonass, kurš ieguva savā īpašumā motokrosa ķiveri, kā arī Uvis Zaharāns, kurš varēs nēsāt jaunu motokrosa jaku.

Nedrīkst aizmirst par komandu vērtējumu. Šoreiz pirmie “Rodeo MX Racing Team”, otrie - “Motokurzeme”, trijnieku noslēdzot “F.F.F. Racing” motoklubam.

Kā ja katru reizi, arī Saldū “Superkauss” noorganizējis jaunas balvas un titulus -sportisti sacensties varēja arī par “ Fagor Superstarta” titulu - divu startu uzvarētāji savā īpašumā ieguva putekļusūcēju no sadzīves tehnikas firmas “Fagor”, savukārt par trīs startiem - veļasmašīna. Pie putekļu sūcējiem tika Kristers Drevinskis, Kārlis Meldrājs, Dāvis Ivanovs. Veļas mazgājamo mašīnu uz mājām aizveda Ainārs Soks.

Tagad atlicis tikai visus punktus salikt uz i un noslēgt godam Superkausa 2009.gada sezonu. Gaidām visus jau šajā nedēļā - 6.septembrī, Lažā.

Rezultāti:

65cc

 1. Kristers Drevinskis (Motokurzeme)
 2. Ralfs Guļevskis (VV Moto Racing Team)
 3. Arnolds Sniķers (MX4 Dobele)
 4. Krists Krastiņš (Saldus Motoklubs)
 5. Uvis Zaharāns (AP Motoklubs)


Mini MX

 1. Raivis Levans (AP Motoklubs)
 2. Lauris Kļaviņš (Motokurzeme)
 3. Krists Mickēvičš (Rockstar Moto-X)
 4. Oļegs Jurenko (Rodeo MX Racing Team)
 5. Artūrs Mickēvičš (Rockstar Moto-X)


MX 13+

 1. Gundars Gaušis (Saldus Motoklubs)
 2. Jurģis Žukas (Saldus Motoklubs)
 3. Raivis Eikmanis (MX4 Dobele)
 4. Kristaps Baltgalvis (Saldus Motoklubs)
 5. Andris Hohlačovs (MX4 Dobele)


MX 30+

 1. Ainars Soks (Rodeo MX Racing Team)
 2. Artis Egle (Rockstar Moto-X)
 3. Aigars Jonass (F.F.F. Racing)
 4. Jānis Brencis (Saldus Motoklubs)
 5. Jānis Dadzis (F.F.F. Jūrkalne)


MX Pro  

 1. Dāvis Ivanovs (Rodeo MX Racing Team)
 2. Lauris Freibergs (F.F.F. Racing)
 3. Niks Apfelbaums (Motokurzeme)
 4. Toms Macuks (Rodeo MX Racing Team)
 5. Leons Kozlovskis (SD Moto)


Kvadri 14+

 1. Kārlis Meldrājs (F.F.F. Racing)
 2. Edgars Meņģelis (Rodeo MX Racing Team)
 3. Kristaps Smiltnieks (Rodeo MX Racing Team)
 4. Karlis Bole
 5. Reinis Purvēns


Kvadri Pro

 1. Mikus Neško (Saldus Moroklubs)
 2. Agris Neija (Motokurzeme)
 3. Artis Rasmanis (F.F.F. Racing)
 4. Raimonds Baltgalvis (Rodeo MX Racing Team)
 5. Imantas Tamaliunas (Rockstar Moto-X)
0

Komentāri

<b>R3d2</b>R3d2 @ 02:33 11.09.2009.
Biju, redzēju, bija labs!

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss