Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Pārbūves ierobežojumi mocim – cik stingri tie ir?

Teksts: Mārcis Cimmermanis
Foto: cyberhawk
Datums: 26.10.2006.
Rubrika: Remonts

Ikviena motociklista sapņos tieši viņa braucamais ir pats ātrākais, jaudīgākais un stilīgākais... Lai nonāktu līdz kārotajam mērķim, motociklu nepieciešams pārbūvēt, uzlabot – proti, veikt dažādas darbības, lai uzlabotu braucamā tehniskos rādītājus un ārieni. Kādi noteikumi ierobežo pārbūvi Latvijā? Ko drīkst un ko nedrīkst pārbūvēt?

custom bike

Apjomīgais dokuments mūs informē, ka par transportlīdzekļa pārbūvi tiek uzskatīta transportlīdzekļu agregātu, mezglu, sistēmu vai iekārtu uzstādīšana, pārveidošana, nomaiņa vai demontāža, kuras dēļ mainās transportlīdzekļa uzskaites tehniskie dati vai galvenie konstruktīvie parametri. Tātad, nopietnāk pārbūvējot savu moci, noteikti nāksies sastapties ar kādu no aizliegumiem...

Izrādās, ka aizliegumu ir gana daudz: saskaņā ar LR Ministru kabineta 2004.g. 17.augustā izdotajiem "Transportlīdzekļu pārbūves noteikumiem", mopēdam, motociklam, triciklam un kvadraciklam aizliegts:

"Noteikumu mērķis ir nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgu transportlīdzekļu piedalīšanos ceļu satiksmē," vēstī likums.

Lai būtu pilnīgi droši par to, ka plānotā motocikla pārbūve ir likumīga un netraucēs veiksmīgi iziet tehnisko apskati, nepieciešams konsultēties ar CSDD. Šāda konsultācija nemaksās ne santīma, toties pasargās no nepatikšānām, kas varētu rasties nelikumīgas pārbūves rezultātā.

Tehniskās ekspertīzes cena svārstās no Ls 11,80 – 21,24 (atkarībā no pārbūves pakāpes); tās rezultātā iegūsiet sertifikātu, ka pārbūvētais mocis atbilst visām likumdošanas prasībām.

CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas daļas vadītājs Imants Paeglītis uzskata, ka ne vienmēr kā pārliecinošs rādītājs pārbūves likumībai ir servisa darbinieku piekrišana to veikt: "Servisa cilvēkiem vajadzīgs darbs, un viņi izpilda pasūtījumu, iespējams, nemaz īpaši neinteresējoties, vai šāda pārbūve atbilst noteikumiem, vai ne. Viņi dara to, ko vēlas pasūtītājs".

*****
4.1

Komentāri

edža @ 13:38 08.06.2009.
licenze maksā naudu , bet cik tad pie mums ir to mocistu , kas var atļauties maksāt par kvalitatīvi pārbūvētu moci?Ja nu vienīgi Kargins ar savu SALIEC PATS braucamo. Tā nu mēs visi čakarējamies pa savām garāžām.

<b>armands</b>armands @ 13:07 22.11.2008.
Pilnīgi pareizi- ja būtu firmiņas, kas būtu spējīgas dabūt licenzi, kas atļauj veikt pārbūves un garantēt, ka tas verķis pēc tam neizjuks, tad varētu arī piereģistrēt. To, ko kādā garāžā kaimiņu Koļa ir sametinājis, neviens nepiereģistrēs.

mārtiņš @ 08:14 22.11.2008.
Kad beidzot Latvijā varēs sākt būvēt motociklus kā ārvalstīs? Tāvien liekas, ka tie aizliegumi ir vēl no padomju laikiem. Kapēc kaimiņvalstīs var viegli piereģistrēt pārbūvētu moci, a te nē? Es domāju, ja tie aizliegumi būtu mazāki, Latvijā izveidotos daudz mazu firmiņu, kas izgatavo močus pēc pasūtījuma, un pat piedalītos kādās motociklu izstādēs eiropā, reklamētu Latvijas vārdu pasaulē. Pie mums Latvijā tak ir daudz tādu čaļu, kas pa savām garažām būvē kautko augšā.

MAD_DOG @ 20:25 28.10.2006.
2skrapcis

nu buus taa pat kaa ar Suzuki dakshu.

Tu pats labi zini daudzus paartaisiitos mochus kuriem kaut kas saluust - piemeeram ramji utt. Taapeec es atbalstu ka tos ural virago un citu paartaisiitie mochi paraadaas uz ielaam bez apstiprinaajuma.

skrapcis @ 11:19 28.10.2006.
Nu, un kas mainīsies, ja HD taisītā dakša salūzīs bērnudārza priekšā? NEVIENS ražotājs (vismaz moču) nenes atbildību par to, vai tās dakšas uc detaļas nelūzt.

MAD_DOG @ 00:17 28.10.2006.
2student savam rokam taisītam neviens nevar dot garantiju. A ja Tevis taisītā priekšējā dakša salūst bērnudārza sētas priekšā?

students @ 14:46 27.10.2006.
Jā, Daugavgrīvas "Tandersā" ir baigi labie paštaisītie moči!!! Nesen biju aplūkot, nu baigi stilīgie... pat NOS ielikuši! tikai priekš mums studentiem drusku par dārgu! :)

students @ 14:44 27.10.2006.
To MAD_DOG: Ne jau visus apmierina sērijveida produkcija, ko ražo sertificētas kompānijas! Pirmkārt gribās kautko ar savām rokām izdarīt un otrkārt tas arī iznāk daudzreiz lētāk!

MAD_DOG @ 21:02 26.10.2006.
Pārbūvei ir jānotiek kā ārzemēs - uzstādi sertificētas kompānijas detalas , izej pārbaudi, parādi papīrus un viss. Ja MCA panāks tādu kārtību (kas būtu saistīta ar visu Custom Harley detaļu uzstādīšanu), cepuri nost viņu priekšā .......

DurkaRacer @ 17:32 26.10.2006.
Nu es tā esmu dzirdējis, ka Daugavgrīvas ielas moču bode šajā virzienā kaut ko urbinās, nu "TANDERS".

1-10 : 11-13 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss