Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

L. Freibergs: protu stūrēt arī putekļu sūcēju

Teksts, foto: Superkauss
Datums: 22.02.2011.
Rubrika: Intervijas

Pirms neilga laika iztaujājām mūsu ātrāko Latvijas motokrosa meistaru Matīsu Karro par praktiskām un sadzīviskām lietām un uzzinājām arī interesantas lietas, tāpēc devāmies tālāk un griezāmies pie šobrīd pieredzes bagātākā motokrosa vīra Laura Freiberga, kurš kā izrādās prot stūrēt pa māju arī ar putekļu sūcēju, ne tikai motociklu pa trasi.

Lauris Freibergs

Kā Tev liekas, vai motokrosisti ir praktiski cilvēki pēc dabas?

Ar motokrosistiem ir tāpat kā ar visiem pārējiem cilvēkiem - kāds ir praktisks un kāds ne tik ļoti. Es domāju, ka nav tā, ka motokrosisti māk braukt tikai un vienīgi ar moci, bet gan jau, ka ar putekļusūcēju arī māk labi stūrēt pa māju.

Vai Tu sauc santehniķi, kad vajag izlietni saremontēt vai arī elektriķi, kad nepieciešams apmainīt spuldzīti vai pats tiec galā ar tādiem saimnieciskas dabas jautājumiem?

Ar sīkiem mājas darbiem es tieku veiksmīgi galā pats. Ja kas nopietnāks, tad zvanu paziņam santehniķim Aivaram. Izdzisušas spuldzītes pats ar lielu gandarījumu nomainu.

Kad vēl regulāri startēji pasaules čempionātā – cik bieži Tev sanāca izklaidēties naktsklubos?

Sacensības vienmēr notiek sestdien un svētdien. Kā zināms, tad visas ballīšu aktivitātes arī notiek nedēļas nogalē. Aktīvās sezonas laikā es vēl līdz šim neesmu apmeklējis ballītes un tusiņus. To, protams, darīt var, taču nekāds dižais gonkotājs pēc aktīva nakts pasākuma nebūs.

No kā sastāv motokrosista ēdienkarte un ko tajā noteikti nevajadzētu iekļaut?

Katram tā ir savādāka. Es varu pateikt par sevi, ka daudz piedomāju pie tā ko ēdu un ko šis ēdiens dos manam organismam. Pamatā tie ir Latvijā audzēti un ražoti produkti, ko izmantoju savā uzturā. Savā ēdienkartē praktiski neiekļauju cūkgaļu, alkoholu, limonādes un neieturu savas maltītes ātrās ēdināšanas iestādēs.

Cik bieži Tu apmeklē teātri un kāda bija pēdējā izrāde, ko apmeklēji?

Vienu līdz divas reizes gadā sanāk apmeklēt teātri. Pēdējā izrāde ko redzēju, bija ''Pidžama sešiem'' Liepājas teātrī. Bija vareni labs.

Ejot uz balli vai teātri – pats buktē ancuku?

Lūk, to nu gan es nedaru. Laikam, ka es to māku, taču visbiežāk to uzticu sievai. Tāpēc varbūt nemaz neskaitos praktisks, kā biju iedomājies.

Vai Latvijas „Terminatoram” ir arī kādi vaļasprieki?

Daži no maniem vaļaspriekiem un patikšanām ir pirts, kino, atpūta pie dabas (visbiežāk trasē) (smejas).

Kāda bija pēdējā grāmata, kuru izlasīji?

Tas ir ļoti sarežģīti atbildēt (smejas). Pēdējā grāmata, ko atceros, kuru izlasīju, bija – „Serģis - pasaules čempions”. Pārsvarā lasu žurnālus, arī avīzes un daaaaaudz sms (smejas).

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss