Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Vai redzēsim Kasparu Stupeli „Battery Superkauss”?

Teksts, foto: superkauss.lv
Datums: 02.03.2011.
Rubrika: Intervijas

Viens no visu laiku izcilākajiem blakusvāģa kantētājiem Kaspars Stupelis šobrīd strādā ar Latvijas motokrosa jauno maiņu, taču arī nav izslēdzis iespēju atgriezties un startēt augstākajā līmenī. Attiecībā par šo sezonu vēl ir vairāki neskaidri jautājumi, taču, kamēr paša starti ir uz jautājuma zīmes, laiks tiek izmantots lietderīgi gan paša treniņu procesā, gan arī strādājot ar jauniešiem, bet par visu nedaudz plašāk izvaicājām pašu Kasparu.

Kaspars Stupelis

Vairākus gadus startēji pašā augstākajā līmenī blakusvāģu klasē un divreiz esi sasniedzis augstākās virsotnes pasaulē. Pēc pagājušās sezonas Tavi un Māra Rupeika ceļi šķīrās – vai tas nozīmē, ka šajā sezonā mēs Tevi neredzēsim startējam pasaules čempionātā blakusvāģu klasē?

Jā, esmu GP nostartējis 10 gadus un šajā laikā divas reizes ir izdevies izcīnīt pasaules čempiona titulu, divas sudraba medaļas un vienu reizi esmu kāpis uz trešā goda pjedestāla pakāpiena. Esmu startējis kopā ar abiem ātrākajiem pasaules blakusvāģu braucējiem un arī Māri uzskatu par ļoti labu braucēju. Ar Māri nešķīrāmies pēc sezonas, bet gan janvāra beigās, kad jau biju uzsācis sagatavošanos jaunajai sezonai pēc traumas. Pagaidām nav plāns būt GP blakusvāģos uz starta, bet, kas zin...

Kas bija galvenie iemesli, kāpēc jūs neturpinājāt sadarbību arī šajā gadā?

Kā galvenais iemesls jau laikam jāmin ir nauda, jo situācija ar atbalstītājiem neizvērtās kā cerēts. Nav tā, ka mēģināju izveidot lielākas prasības kā pagājušajā sezona, bet apzinos, kas ir vajadzīgs, lai sagatavotos līmenī, kādā visi pieraduši mani redzēt un nav man vairs 18 gadi...

Vai ir plāni atgriezties pasaules čempionāta apritē – varbūt kopā ar kādu citas valsts ekipāžu?

Šobrīd tāds reāls plāns nav, bet kas zin, jo "nē" es nekādā gadījuma neesmu pateicis. Ja vajadzēs kādu aizstāt un piedāvājums būs interesants, tad izvērtēšu un, iespējams, piekritīšu.

Zinām, ka katru ziemu cītīgi strādā ar Latvijas jauniešiem un palīdzi viņiem darbā pie fiziskās sagatavotības pilnveidošanas – vai tas nozīmē, ka savu nākotni saisti ar aktīvu trenera darbību, līdz ar to saviem profesionālajiem startiem augstākajā līmenī zināmā mērā esi licis punktu?

Kā jau teicu, pie malas neko neesmu metis. Joprojām ļoti smagi trenējos katru dienu. Piedalos distanču slēpošanas sacensībās, kas, ticiet man, nav viegli. Šobrīd man ir sava sportistu grupiņa ar kuriem strādāju un mēģinu mūsu motokrosistus uztaisīt par sportistiem. Par nākotni man tā gribētos domāt, bet viss atkarīgs no tā, vai redzēšu izaugsmes iespējas un jutīšos noderīgs.

Tu ne tikai esi lielisks kantētājs blakusvāģī, bet arī visai straujš uz solo motocikla. Ir dzirdēts, ka iespējams Tevi redzēsim startējam Latvijas ātrākajās motokrosa sacensībās „Battery Superkauss”!? Cik tas ir reāli, ka redzēsim Tevi starp Baltijas ātrākajiem solo motokrosa meistariem pie starta barjeras?

Ir tāda lieta, ka man ļoti tuvu sirdij ir solo motokross un izmantoju katru iespēju braukt un startēt, bet apzinos arī, cik daudz stundas ir jānobrauc, lai veiksmīgi startētu sacensībās. Starp Baltijas labākajiem mani noteikti neredzēsiet, jo tādam līmenim neesmu ne tuvu, bet laiks rādīs, kā viss iegrozīsies...

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss