Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ziemas miegs

Teksts: Kaspars Kravinskis
Datums: 06.11.2006.
Rubrika: Remonts

Sagatavojot moci ziemas "miegam", mototehniķi Latvijā un ārvalstīs aicina motociklu īpašniekus ievērot vairākus padomus, kurus motozurnals.lv centās apkopot.

Nomainīt eļļu un ieeļļot kustīgās daļas.

Atbrīvot karburatoru no degvielas.

Degvielai bākā pievienot degvielas stabilizētāju.

Kārtīgi nomazgāt motociklu. Pārliecināties, vai tas ir sauss.

Pēc iespējas ātrāk atbrīvot vējstiklu no kukaiņu atliekām. Daudzi kukaiņi satur ķīmiskas vielas, kas var kaitēt vējstiklam vai krāsojumam.

Ievaskot krāsotās detaļas un rāmi.

Notīrīt hromētās un alumīnija detaļas, nopulēt tās, ja nepieciešams.

Noregulēt ķēdi un siksnu. Ķēdi vēlams ieeļļot.

Notīrīt ādas detaļas un pārklāt tās ar aizsarglīdzekli, vēlams vairākās kārtās.

Notīrīt vinila aplikācijas ar tīrīšanas un aizsardzības līdzekli.

Uzlādēt akumulatoru, pārbaudīt skābes līmeni, notīrīt spraudņus.

Noslēgt izpūtēja sprauslas.

Pārbaudīt spiedienu riepās, noregulēt, ja nepieciešams.

Pārsegt motociklu ar gaisu caurlaidošu pārsegu vai kokvilnas segu, lai izvairītos no apputēšanas.

Der atcerēties, ka motocikla pārsegšana var radīt kondensātu.

Iztīrīt arī ķiveri.

Izņemt jebkuru pret temperatūras izmaiņām jutīgu ierīci, piemēram, eļļas temperatūras mērītāju. Pārāk liels aukstums šīm ierīcēm var kaitēt.

Vēlams sagatavot sarakstu ar lietām, kuras jāizdara pavasarī, pirms motocikls tiek iedarbināts, piemēram, ievietot akumulatoru un neaizmirst par ierīcēm, kuras bija izņemtas.

****
3.6

Komentāri

Puteklis @ 13:36 19.01.2009.
Nu tikpat cik Tu.

losis @ 12:04 19.01.2009.
nevari rimties?

Puteklis @ 11:20 19.01.2009.
Nu par mani diezvai vajadzētu uztraukties tici man. Tu tā baigi uzvilcies ar savu priekšpēdējo postu :) laikam Tevi ļoti aizskāru ar tiem bērna murgiem - Vai Tu spēsi man piedot?! Tas tiešām bij par skarbu. :) Nēnu ja pa lielām šaibām tad visi motociklisti draugi.

losis @ 11:06 19.01.2009.
putekli, seko izteicieniem un necenties aizskart cilvekus, tikai tapec ka tev nepatik tas ko viņi saka, un neviens ne tevi, ne tavus izteicienus neaiztiks. Protams nets ir tada lieta kas daudz ko panes, bet pieradisi, dzivē saksi metat savas piezimes, maz kas var gadities. Nē, pasarg Dievs, es nedraudu, es uztraucos par tevi ;)

Puteklis @ 18:35 17.01.2009.
Ar ilggadību palielījies - nu malacis. Manus epitetus gan liec mierā.

losis @ 23:25 16.01.2009.
ok ok, var jau but, tad man 23 gadu pieredye, un citu zinoshu cilveku viedoklis ir fufels. un vel , putekli, tu kautka varetu izteikties bez tiem bernishkjigajiem epitetiem

Puteklis @ 18:24 15.01.2009.
losim
Par to darbinaashanu ziemaa domas dalaas... Par tiem elljas spiedieniem ir pilniiga uudens lieshana Un arii nedarbinot veidojaas kondensaats - taa ka tas pohuj! Ja mocis tieshaam ilgi nostaaveejis tad var izdomaat sisteemu taadu, ka pirms darbinaashanas vinju paaris reizes pastartee pa tuksho - lai ellja tiek sadziita visaas vietaas un kanaalos, jo no staaveeshanas vinja notek karterii un ja laizh klaat tad var buut ka ir mirklis, ka vienu briidi ellja ir pa maz klokjenei utt, jo paiet laiks kameer suuknis vinju sapumpee!
Tas ka nav spiediena darbinot tukshgaitaa - tas ir slima beerna sapnji karstaa vasaras naktii Tukshgaitaa ir ljoti labs elljas spiediens ja nav beigts elljas pumpis! Protams dodot gaazi spiediens celjaas, tachu ne jau kosmiski - nostraadaa redukcijas vaarsts un pashos galeejos apgriezienos spiediens ir ok - nevis kosmosaa liels! Kaapeec man un vēl daudzemvajadzeetu padarbinaat ziemaa? Jo mums ir karburaatori nevis shprice - un ir gadiijies ka visa bendzha kas ir karbinjos pa ziemu izgaro un adatas pieliip karbikja korpusam! Kad pienaak pavasaris - tu darbini un darbini, kameer zaljsh gar aciim metaas un nevari pielaist - jo suukniitis straadaa, bet adatas vai adata ir ciet un tas pis tev praatu, un lai taa nenotiktu es padarbinu retu reizi Plus veel tas ka mitrums pazhuust ja taads ir piemeeram uz spoleem, svechvadiem, sveceem.

,,, @ 00:18 15.01.2009.
piebilstu iepr. rakstam ka "sildot" moto motoru tukšgaitā nepilnvertigi strada generators

losis @ 20:38 14.01.2009.
puteklim
:)) runajot par eļļas pilināšanu cilindros..pastāv labāka metode - pielej pilnu bāku ar ben'dzu un piesper uz 15 l kadus 25gr 2T eļļas piedarbina moci un noslāpē kad sāk smakot pēc skūtera :)) tas viss. Labumi - pasargā visas gumijas no sacietēšanas un ir laba profilakse pret koroziju bākā, procesa rezultātā ieeļļojas cilindri :))) mīnus - pavasarī ben'dzu nāksies atdot grossfaterim priekš motobloka vai kadam skuteristam. kautgan bendža pavasarī jāmainot jebkurā gadijumaa (es nedaru sopuma makts)

losis @ 20:28 14.01.2009.
pareizi sakopts un nenolietots aķis "neuzpūtīsies". Autoelektriķi apgalvo ka ilgstoši uzglab;at siltumā lietotu aķi nevaid labai.

tā '"moča uzsildīšana" ir kaitīga ar to ka motors nav paredzēts ilgstoši strā'dat bez slodzes (neeļļojas kā nākās)a pa tukšo "gāzēt" ir glupi no visiem viedokļiem bez tam ir zināms ka viskaitīgākais akstā laikā jabkuram motoram ir startēšanas brīdis. bez tam aukstā laikā ar tādu pasildīšanu vairo kondensātu. un galu galā inženieri moča motoru konstruktīvi nav paredzē'juši (materiālu un uzbūves īpatnības) ekspluotācijai negatīvā temperatūrā :)) p

1-10 : 11-20 : 21-23 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss