Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Jauns ātruma rekords ar motociklu - 564 km/h

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: amadirectlink.com
Datums: 26.12.2006.
Rubrika: Ekstrēmi

2006. gada decembris bija tas mēnesis, kad tika uzstādīts jauns ātruma rekords ar motociklu – 564 km/h. Deniss Mannings šim ātruma rekordam gatavojās 30 gadus, un pa šo laiku viņš uzbūvēja līdz šim ātrāko moci pasaulē - BUB 7 Streamliner.

BUB 7 Streamliner

Krisa Kara pilotētais mocis-raķete ar 3000cm3, 425 Zs motoru uz Soltleiksitijas sāls plašumiem vienā virzienā spēja sasniegt pat 571 km/h, bet atpakaļceļā jau tikai 558 km/h. Pieņemot, ka vienā virzienā ir maza nogāze, bet atpakaļceļā sanāk braukt mazā kāpumā, tika izrēķināts vidējais ātrums, un Streamliner komanda sevi var uzskatīt par jauniem ātruma rekorda ar motociklu īpašniekiem.

Grūti gan šo BUBu nosaukt par motociklu, jo vizuāli tas atgādina tādu kā hibrīdu starp zemūdeni un raķeti. Ne velti, jo fizikas likumus neapiesi, un, uzstādot ātruma rekordus, būtiskākais šķērslis ir berze, bet vismazākā pretestība, zinātniekuprāt, ir pilienveida formas figūrām.

Lai gan ātrums ir iespaidīgs, tomēr uz četriem riteņiem sasniegtais rekords ir tuvu virsskaņas ātrumam, kas motociklam liek mazliet nobālēt. Taču to nevajadzētu uztvert nievājoši, jo Zemes ātrākais automobilis (Super Sonic Car) uz priekšu tiek dzīts ar reaktīvo dzinēju palīdzību, kamēr BUB 7 izmanto klasisko iekšdedzes dzinēju.

Līdz šim lielākais ātrums, kas uzstādīts ar motociklu, bija 518 km/h (1990. gadā), bet 1970. gadā tas bija 427 km/h. 1970. gadā uzstādītais rekords arī tika veikts ar Manninga būvēto motociklu. Tas nozīmē, ka Deniss ķeras jau pie jaunu moču būves, vēl nesagaidot, kad tiks pārspēts viņa sasniegtais rekords. Tas liek domāt, ka, pabeidzot darbu pie BUB 7 Streamliner, varam jau sākt gaidīt nākamo brāli, pēc skaita - astoto...

*****
4.8

Komentāri

ggp @ 18:20 20.04.2007.
Tās ātrās mašīnas jau arī neizskatās kā mašīnas.Drīzāk kā lidmašinas ar nogrieztiem spārniem un lieliem riteņiem :D

hmmm @ 00:31 11.04.2007.
aatrums iespaidiigs bet vai mocis........!!!

<b>nelien</b>nelien @ 16:02 29.03.2007.
anulēt šito, tas nudien nav mocis.

duudinja @ 19:15 14.02.2007.
es dotu priekshroku tradicionaalajam mocim:)

zn @ 20:05 30.12.2006.
"...tomēr uz četriem riteņiem sasniegtais rekords ..." pag tas jau vairs nav mocis bet auto

Storm @ 22:35 29.12.2006.
Mjaa, tas tieshaam vairs nav motocikls...

burunduks @ 15:01 28.12.2006.
tas mocis incigi izskatās... :)

uk @ 19:03 27.12.2006.
gribi teikt, ka blakusvaagji nav motocikli?

eidis @ 18:50 27.12.2006.
Paga paga, motociklam parasti nav kabiines.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss