Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Lietus nav iemesls, lai nebrauktu ar moci

Teksts: Kaspars Kravinskis
Foto: BirdofPrey
Datums: 25.09.2006.
Rubrika: Drošība

Tuvojoties rudens sezonai, kā neizbēgams drošas un patīkamas braukšanas traucēklis daudziem motociklistiem kļūst lietus. Tādējādi aktuāls top jautājums par braukšanu lietus apstākļos. Lai gan motobraucēji lielākoties zina, ka lietus ir īpaši bīstams traucēklis, mēdz būt situācijas, kad sevis vai citu radītu apstākļu dēļ lietainā laikā notiek smagi negadījumi.

wet biker :) Rodas jautājums: kā pareizi braukt lietainā laikā? Uzmanīgi, protams, un bez liekas pārgalvības. Uz ceļa jāuzmanās pat no tādiem objektiem, kas citkārt sausos laika apstākļos nedod iemeslu šaubām – tie ir ceļa horizontālie apzīmejumi, joslu līnijas, dažādi simboli –, to materiāls būtiski atšķiras no parasta asfalta, jo īpaši, ja tie ir nevis krāsoti, bet pielīmēti pie ceļa. Tās ir arī straujas bremzēšanas atstātās melnās švīkas uz ceļa, kas faktiski ir asfaltu pārklājošas gumijas daļiņas. Starp šiem ir arī kanalizācijas lūkas, kuru dēļ motocikls var zaudēt saķeri ar ceļu. Ceļš visslidenākais un bīstamākais ir dažas minūtes pēc tam, kad lietus sācies. Tā segumu klāj samitrināti putekļi un citas daļiņas, kas būtiski samazina saķeri. Jāpiebilst, ka parasti pēc neilga laika lietus tās noskalo.

Nākamā lieta, kas jāievēro, ir redzamība un bremzēšanas distances pagarināšanās. Lai gan lielākoties apģērbam parasti piestiprināti gaismu atstarojoši elementi, ir drošs pamats uzskatīt, ka stipras lietusgāzes apstākļos motobraucējs praktiski nav pamanāms.

Ja nu tomēr motociklists nejūtas komfortabli braucot lietus apstākļos, vienīgais veids, kā to labot, ir - trenēties, jo kādreiz noteikti pienāks brīdis, kad lietus pārsteigs nesagatavotu. Vislabāk būtu biedroties ar kompanjonu, kuram ir pieredze braukšanā lietus laikā, kā arī silta un ūdensizturīga tērpa iegāde.

Iespējamās lietainās dienas septembra beigās – oktobra sākumā:
28., 30. septembris, 2., 3. oktobris.

*****
4.3

Komentāri

Durka Racer @ 17:51 27.09.2006.
Es jau labprāt, tikai mani par agresīvo braukšanu pirms kādiem 3 mānešiem jau menti paņēma - vilku ratā pa Brīvībeni. Knapi atpirkos - gribēja 6 soda punktus iedot, tā ka ar šādām izpriecām nodarbojos trasē, vai arī Inčukalnā pie Jankas - tur mentu nav:)

Petrovna @ 17:24 27.09.2006.
Nu nezinu, man jau liekas ka var arī guēt uz moča kad līst:) vismaz tie kas aizmugurē!

kashinjshh @ 16:02 27.09.2006.
tak ziema ir slidenakais, kad visi celji apledojushi un zini ka paris reizes tocna kaut kur ieslidesi.... :))))

motožurnāls @ 13:36 27.09.2006.
Durka Racer: mēs te domājam uztaisīt eksperimentu par agresīvo braukšanu. varbūt vēlies piedalīties? ;)

Furry @ 13:17 27.09.2006.
Veel slidenaakaas vietas ir betona paarklaajs,taadi kaa benziintankos un uz brugja sliid!! Es taados laika apstaakljos meegjjinu izmantot pakaljaaas bremzes un samazinu braukshanas aatrumu liidz 100!! Jaaseko lai riepas ir normalaa staavoklii!! Vistraakaakais variants ir naacies breaukt pa tumsu, liela migla(Redzamiiba 10 - 20m) un slapsh asfalts, turklaat nepaziistams celsh!!

Durka Racer @ 13:09 26.09.2006.
Velku es pa Brīvības ielu normālā šmigā,(kā vēlāk izrādījās 1.4 promiles), apmēram uz 180km/h, līst lietus, bet man pohuj, -jo ir taču šmiga!!!! Tad pie Miera ielas tramvaja sliedēm sāku vākties, savācos līdz 120 un turpinu, jo priekšā sarkanais un pāris autiņi pe krusta.
Tad seko pats jautrākais - trāpu uz kanalizācijas vāka un priekša izslīd, es šļūcu uz vēdera, mocis griezdamies man garām - un iešļūc pakaļā vienam no pie krusta stāvošajiem auto. Tut kak tut arī menti klāt. Finālā es - slimnīcā (tā pa vieglo), baiks - pārvēršas par street, mentiem - 150ls, !
Tā lūk ir ar to lietu un kanalizācijas lūkām!

goblins @ 11:11 26.09.2006.
Man jau likaas ka visslidenaakaa bija, tiko uzkraasota gaajeeju paareja warshavaa 3 naktii

Archie @ 09:19 26.09.2006.
3 gadu laikaa esmu 2reiz noraavis uz aciim- pirmaa reize peec lietus ieraava risee, otraa reize- bremzeeju, uz kanalizaacijas vaaka izsliideja un zavals...
tizlaakais tas, ka abi crashi notika ar paaris dienu intervaalu

R3d2 @ 04:35 26.09.2006.
piķis, izlijis dīzelis, eļļa, baltās strīpas, kanalizāciju vāki, bruģis, māls, LV špūres - CLASSIIIK :D

uk @ 23:16 25.09.2006.
piķa pleķi ir vēl bīstamāki par baltajām gleznām.

1-10 : 11-11 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss