Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Galvas maskas

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 22.09.2007.
Rubrika: Drošība

Ja vēsā laikā vēlies pārvietoties ar moci, nepieciešams silti saģērbties. Viena no atsegtākajām vietām ir kakls. Tāpēc, ja vien tev nav gara bārda, ko var izmantot kā šalli, jāpadomā par kakla siltināšanas iespējām. Viena no efektīvākajām ir galvas maska jeb tautā sauktā "zeķe".

Maska

Kā alternatīvu maskai var izmantot arī speciālas apkakles, ko nevajag maukt galvā, tās pietiek aplikt ap kaklu. Tomēr salīdzinājumā ar "zeķi", tajā būs vēsāks, jo tai ir vairāk šķirbu, pa kurieni vējš varētu ielauzties līdz tik saudzētajam kaklam. Ja galvas maskai būs tikai divi atvērumi – viens, kur iemaukt kaklu, bet otrs, pa kurieni vērot ceļu, tad apkaklei būs divi lielāki caurumi un vēl savienojošs posms.

Izvēloties masku, protams, jāpievērš uzmanība materiālam, jo ne visas ir piemērotas aukstam laikam. Dažas no tām ir paredzētas sviedru uzsūkšanai, tāpēc veidotas no viegla, elpojoša materiāla. No spelgoņa tādas tevi nepasargās, bet labāk tādu, nekā nekādu, jo pie angīnas vēsā laikā var tikt ļoti ātri.

Bez materiāla jāpievērš uzmanība arī piegrieztnei, lai kakla daļa būtu garāka un pēc iespējas nosegtu arī krūšu daļu, jo no jakas rāvējslēdža spraugām arī ielavīsies kāds asāks dūriens.

Tā mēs sevi pasargāsim no plaušu karsoņa, bet no apsaldētas muguras un sprandas izvairīties varam, ja arī aizmugurējā daļā maska būs mazliet garāka, lai, pieliecot galvu, neveidotos šķirbas.

Tomēr lai arī kādu "zeķi" jūs neiegādātos, to vajag pareizi uzvilkt. Ja būsiet pavirši masku uzvilcis, tad pa mazajām spraugām iekšā var ieplūst nepatīkamais vējelis, un jūsu svētdienas brauciens var beigties ar sāpošu kaklu, strutainu degunu vai vēl kādu citu likstu.

Maskas uzvilkšana tomēr ir piņķerīgs un laikietilpīgs darbs. Tāpēc, ja esat nolēmis to atstāt kabatā, tad labāk aizvilkt kabatas rāvējslēdzi, lai braucot vējš to neizrauj ārā. Esmu tādā veidā jau ticis pie daudz jaunām maskām.

*****
5

Komentāri

s.i.h. @ 14:20 26.09.2007.
shogad juunijaa gadiijaas nopirkt praatiigu zekjiiti motosportaa. 6 Ls. Ljoti praatiiga zekjiite! :)

<b>nelien</b>nelien @ 11:35 26.09.2007.
tātad varam secināt, ka mana zeķe ir neprātīga. ieprovēšu un ta jau redzēs.

<b>uk</b>uk @ 10:48 26.09.2007.
aizdomīgi lēti. es vēl nekad lētāk par 8 neesmu neko prātīgu redzējis.

<b>nelien</b>nelien @ 10:40 26.09.2007.
ietekmējos no raksta un nopirku zeķi pa Ls 3.50. Iemēģināt gan vēl nepaspēju.

Goga @ 09:32 26.09.2007.
Zeķīti var nopirkt gan pie Serģiem,gan Hondā,kā arī motofavorītā,cenas ir dažādas un kvalitātes arī.

<b>NoFear</b>NoFear @ 23:25 25.09.2007.
[alasiju sapratu :)

<b>NoFear</b>NoFear @ 23:20 25.09.2007.
a taa zeke domaata tikai prieks krosa kivereem ?

DM @ 10:50 24.09.2007.
uk, tev taisnība, es vienkārši skatoties uz to bildi tā iedomājos :)

<b>uk</b>uk @ 10:21 24.09.2007.
ja ir pareiza izmēra ķivere, tad nekas nekur neslīd. bez tam iekšā ķiverē taču nekāds vējš nav, kas varētu tur katu ko būtiski staipīt un ņurcīt.

DM @ 10:16 24.09.2007.
Varētu būt labas sajūtas, ja tā zeķe uzslīd uz acīm braucot :)

1-10 : 11-13 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss