Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Apdrošinātāji atbalsta OCTA nepieciešamību mopēdiem

Dace Gertnere, AAS "Seesam Latvia"
Datums: 01.04.2011.
Rubrika: Notikumi

Valdības akceptētie grozījumi par izmaiņām Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā, kas paredz, ka OCTA polises būs jāiegādājas arī mopēdu īpašniekiem, ir pamatoti un nepieciešami, – uzskata Latvijas apdrošinātāji, piebilstot, ka šie grozījumi ienestu ne tikai lielāku sakārtotību apdrošināšanas sistēmā, bet arī būtu godīgi pret visiem tiem satiksmes dalībniekiem, kas OCTA līgumus slēguši jau līdz šim. Iespējams, šie grozījumi tiks atbalstīti Saeimā un stāsies likumiskā spēkā.

Līdz šim mopēdu īpašniekiem civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (CTA) līgumu slēgšana nebija obligāti saistoša. Viņi CTA līgumus ar apdrošinātājiem varēja slēgt brīvprātīgi, taču tādu iespēja izvēlējās tikai retais – ja kopumā Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 19 000 mopēdu, tad no tiem apdrošināti ir mazāk nekā 1 %.

"Seesam Latvia" Transportlīdzekļu apdrošināšanas produktu grupas vadītājs Pēteris Lečmanis informē, ka pēdējo divu gadu laikā viņu kompānija izsniegusi 83 mopēdu CTA polises:
– Ja mopēds piedalās satiksmē uz koplietošanas ceļiem, tad prasība iegādāties OCTA ir atbilstoša, jo arī mopēds ir tieši tāds pats satiksmes dalībnieks, kā jebkurš cits. Arī mopēds var iekļūt satiksmes negadījumā, nodarot skādi ne tikai sev, bet arī citiem. Ja, piemēram, mopēda īpašnieks izraisa satiksmes negadījumu un rada jebkādus zaudējumus, bet viņam nav civiltiesiskās apdrošināšanas, tad cietušais nonāk neapskaužamā situācijā, ja mopēda īpašnieks atsakās vai nespēj segt radītos zaudējumus. Īpaši par to jādomā tiem, kas ar mopēdu pārvietojas blīvā pilsētas satiksmē, jo viņiem negadījumu risks ir lielāks. Tāpēc ir arī nelielas atšķirības mopēdu polišu cenās atkarībā no tā, vai mopēds tiek ekspluatēts, piemēram, Rīgā vai ārpus tās. “Seesam Latvia” CTA polise mopēdam uz sešiem mēnešiem Rīgā maksā apmēram 8 līdz 9 latus. Ja mopēds tiek ekspluatēts ārpus Rīgas, tad polises cena uz pusgadu ir 5 līdz 6 lati.

Tā kā līdz šim apdrošinājies pavisam neliels mopēdistu skaits, tad arī atlīdzības pieteikumu pēc negadījumiem bijis maz. Vidējais atlīdzības apjoms pēdējo divu gadu laikā ir aptuveni 200 latu un lielākā atlīdzība, kas izmaksāta saistībā ar mopēda civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas līgumu, ir 325 lati.

Ceļu satiksmes likums definē, ka mopēds ir divriteņu, trīsriteņu vai četrriteņu transportlīdzeklis, kura motora darba tilpums ir ne lielāks par 50 kubikcentimetriem (dzirksteļaizdedzes tipa motoriem) vai kura maksimālā jauda ir ne lielāka par 4 kW (elektromotoriem vai cita veida iekšdedzes tipa motoriem) un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums nepārsniedz 45 kilometrus stundā.

0

Komentāri

pantalons @ 09:03 13.06.2011.
kaķiem oktu!

Dāvis @ 01:09 13.06.2011.
tad jau velopēdistiem un gājējiem ar OCTU vajag jo tie ar var iekļūt ceļa satiksmes negadijumā!

Nitjis @ 15:02 19.04.2011.
Man ir V-50 Stella ar čehu bremzēm un nagu maucēji apdrošiņātāji ir pie kājas!

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss