Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?
motozurnals.lv / Forumi / Sadzīve / Raksts no Kurzemes Vēstneša

Raksts no Kurzemes Vēstneša

Pārpublicēts raksts par drošību

Autors Ieraksts
uk
uk
24.09.2008
Moto sezona noslēdzas

Bojā gājušo motociklistu ziņā Latvija ieņem ceturto vietu Eiropā

Ātruma pārsniegšana un braukšana dzērumā bez atbilstošas kategorijas tiesībām – šādus pārkāpumus motociklisti izdara visbiežāk. Arī Liepājā šovasar notikušas avārijas, kurās motociklisti izraisījuši negadījumus ar traģiskām sekām.

Latvijas motoklubi šīs nedēļas nogalē Cēsīs rīko moto sezonas noslēgumu. Kaut gan motociklistiem nav aizliegts piedalīties ceļu satiksmē arī ziemas sezonā, parasti viņi savus transporta līdzekļus noliek "ziemas guļā", pastāsta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

Jaunie ir pārgalvīgāki

Avārijām ir izteikti sezonāls raksturs, tās notiek no aprīļa līdz septembrim. Vislielākā riska grupa ir vīrieši vecumā no 21 līdz 34 gadiem. Par spīti pieredzes trūkumam, jaunie motociklisti mēdz demonstrēt ātru braukšanas stilu. Ar mopēdiem pārsvarā brauc jaunieši, viņi izdara vairāk pārkāpumu nekā "lielo moču" vadītāji, pastāsta Liepājas rajona Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs.

Sekas ir traģiskas

"Ātruma dēļ pārējie satiksmes dalībnieki viņus nepamana. Viņi saplūst ar apkārtējo vidi. Daudzi autovadītāji nav gatavi, ka uz ceļa var būt motociklisti, un vērīgi nepaskatās atpakaļskata spogulī, " norāda M. Kleinbergs.

Avārijas, kurās iesaistīti motocikli, visbiežāk ir ar smagām vai pat letālām sekām. Latvija bojā gājušo motociklistu ziņā ieņem 4. vietu aiz Slovēnijas, Čehijas un Ungārijas. "Kas automašīnai var maksāt vien nolauztu riteni, moto­brau­cējam – dzīvību" uzsver Latvijas Motoklubu asociācijas prezidents Jānis Gaigals.

Smagas avārijas šovasar notikušas arī Liepājā, zina M. Kleinbergs. Sezonu Liepājā aprīlī "atklāja" kāds motociklists, kurš bēga no policijas Mucenieku un Ventspils ielā. Tas beidzās ar ārstēšanos slimnīcā.

Jūlijā Brīvības ielā notika avārija, kurā dzīvību zaudēja gan motociklists, gan viņa pasažiere. Negadījums notika, jo motociklists notrieca kājāmgājēju. Braucējs transporta līdzekli vadīja tik ātri, ka triecienā zaudēja savu galvu. Šovasar vairākos negadījumos motociklisti cietuši arī Aizputē un Dunalkā.

Ja ievēro visus satiksmes noteikumus, motocikls ir tikpat drošs transporta līdzeklis, cik pārējie, vērtē M. Kleinbergs.

Vairāk kārto eksāmenu

Pēdējo gadu laikā Latvijā gandrīz par 20 procentiem pieaudzis reģistrēto motociklu, mopēdu un kvadriciklu skaits. Katru gadu palielinās to cilvēku skaits, kuri nokārto eksāmenu un iegūst A kategorijas tiesības, atzīst A. Jekste. Arī pašreiz CSDD jūtams topošo motociklistu pieplūdums. "Oktobrī drošības dēļ eksāmenus vairs nepieņem," skaidro A. Jekste.

***

Uzziņai

Ceļu satiksmes negadījumu statistika Liepājas pilsētā un rajonā šā gada astoņos mēnešos:

- negadījumu skaits – 18 motociklisti, 12 mopēdisti;

- negadījumos cietuši – 11 motociklisti, 6 mopēdisti;

- administratīvo pārkāpumu skaits – 42 motociklisti, 65 mopēdisti;

- braukuši dzērumā – 6 motociklisti, 13 mopēdisti;

- bojā gājuši – 1 motociklists un viņa pasažiere.
anonīms
24.09.2008
tik vien? 1gab.+pasažieris?
anonīms
25.09.2008
Nesapratu. Baksta te Liepājas rajonu (par LV kopumā ne vārda) un salidzina ar eiropu. un vienigais Experc ir Tas Liepājas policis. Pie kam Liepāja laikam ir vienīgā pilsēta Latvijā, kuras ceļu policijas politika ir klaji naidīga pret mototautu ( slinkums rakstīt, bet gan jau tauta aceras)
anonīms
26.09.2008
Brīnums??!!

Piedalīties diskusijā_JaunuTemu

Reģistrētiem ietotājiem
Ieiet sistēmā Lietotāja reģistrācija Aizmirsi atslēgvārdu?
Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss