Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?
motozurnals.lv / Forumi / Sadzīve / Apgāzās un mira

Apgāzās un mira

Diemžēl, kārtējo reizi jāmācās no citu kļūdām.

Autors Ieraksts
ila
ila
15.05.2010
Zemgales Ziņās publicēts raksts par jaunieti, kurš "apgāzies ar motociklu". Interesenati vai vispār kustīgi objekti var apgāzties pēc valodnieku domām?

Šeit pats rakts:

Motocikls nes nāvi

Datums: 15.05.2010
Autors: Jānis Stundiņš, Gaitis Grūtups
Rubrika: Ziņas

Vilces pagastā traģiski beigusies 19 gadu veca jaunieša pārgalvība, bez tiesībām vadot jaudīgu motociklu. Policija vēl noskaidro apstākļus, taču pastāv aizdomas, ka dārgais braucamrīks, kuru Jānis vadīja, bija zagts

Policija norāda, ka traģēdija notika trešdien ap pulksten 19.30 Vilces pagastā, autoceļa Dobele – Bauska 27. kilometrā, kad 1991. gadā dzimušais puisis, vadot motociklu «Suzuki GSXR 1000» bez valsts numura zīmes, pārāk lielā ātruma dēļ netika galā ar tā vadību, nobrauca no ceļa un apgāzās. No gūtajām traumām viņš slimnīcā mira.

Jānis mācījās Elejas vidusskolā. Viņa 11. klases audzinātāja Inga Erliha «Ziņām» stāstīja, ka puisis aktīvi sportoja, regulāri piedalījās dažādās sacensībās. Viņš bijis labs draugs, pieklājīgs, atsaucīgs, ar veselīgu humora izjūtu. Taču par Jāņa iespējamo aizraušanos ar motocikliem skolā neviens nezināja.

Tikai pirms mēneša Bauskā tika nozagts tieši šāds motocikls. Policija toreiz ziņoja, ka nepazīstams vīrietis to paņēmis testa braucienam pirms iegādes, taču nav atdevis. Policija pagaidām nedz noliedz, nedz apstiprina, ka puisis nosities, braucot ar šo pašu motociklu, taču «Ziņas» sazinājās ar nozagtā spēkrata īpašnieku Nauri Metnieku.

Viņš sacīja, ka pēc negadījuma Vilcē esot aicināts atpazīt motociklu un tas tiešām esot viņam nozagtais. «Ziņas» sazinājās ar bojāgājušā brāli, taču viņš atteica jebkādus komentārus saistībā ar iespējamo zādzību.

Jāpiebilst, ka ap 170 kilogramu smagajam «Suzuki GSXR 1000» modeļa motociklam ir četru cilindru 999 kubikcentimetru tilpuma dzinējs. Tā maksimālais ātrums ir 288 – 290 kilometri stundā. Lietots šāda modeļa motocikls var maksāt aptuveni no 2500 līdz 6500 latiem.

Ceļu satiksmes likums paredz, ka tik spēcīgu braucamo drīkst vadīt persona, kurai motocikla vadītāja stāžs ir vismaz divi gadi un kura saņēmusi attiecīgu vadītāja apliecību, kā arī sasniegusi 21 gada vecumu. Jānim nebija ne tiesību, ne stāža, ne gadu.

Pieredzējušais motobraucējs «superbike» un «supersport» klasēs Agris Neija no Ozolniekiem «Ziņām» sacīja, ka šāda modeļa motocikla vadītājam esot jārēķinās ar straujāku paātrinājumu. «Tomēr dzinēja tilpums nav izšķirošais, jo motocikls dara to, ko tam liek braucējs,» sacīja A.Neija, uzsverot braukšanas prasmes un sagatavotības nozīmi.
 | Ierakstu labojis: ila, 15.05.2010. 16:05

Piedalīties diskusijā_JaunuTemu

Reģistrētiem ietotājiem
Ieiet sistēmā Lietotāja reģistrācija Aizmirsi atslēgvārdu?
Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss